Wezuwiusz: amerykański turysta uciekł wpadnięciem do krateru wulkanu po dotknięciu telefonu

(CNN) – Amerykański turysta wpadł do krateru wulkanu Wezuwiusz Aby odzyskać swój telefon komórkowy w weekend, włoska policja poinformowała CNN w poniedziałek.

Lokalne dowództwo policji w Neapolu poinformowało, że 23-letni mężczyzna z Baltimore szedł nieautoryzowanym szlakiem z trzema swoimi krewnymi w sobotę rano. Widziano także dwóch brytyjskich turystów idących zakazaną drogą.

Po upadku mężczyzna zgłosił kilka siniaków na dłoniach, ramionach i plecach.

Policja powiedziała, że ​​był leczony przez karetkę, która przyjechała na miejsce, ale nie chciał iść do szpitala.

Według policji tor miał wyraźne znaki ostrzegawcze i zakaz wjazdu, dodając, że prokuratura zdecyduje, czy wnieść przeciwko nim formalny akt oskarżenia za najazd na tereny publiczne.

Ostatnia erupcja Wezuwiusza miała miejsce w 1944 roku. Według strony internetowej Vesuvius National Park, jest nadal aktywna, ale w spokojnym stanie.

Strona internetowa parku narodowego dodaje, że najwyższy szczyt góry osiąga 1277 metrów (4190 stóp), podczas gdy krater ma 450 metrów (1476 stóp) średnicy i 300 metrów (984 stóp) głębokości.

Wezuwiusz był uśpionym wulkanem przez wieki, zanim wybuchł w 79 rne, grzebiąc pod popiołem miasta takie jak Pompeje, Oplontes i Stabia.

Pompeje zostały zatopione pod głęboką na 23 stopy warstwą gruzu wulkanicznego, która uchroniła ruiny przed niekorzystnymi skutkami pogody i klimatu. Od tego czasu stał się popularnym miejscem turystycznym, a także bogatym miejscem studiów dla archeologów.

READ  Miejsce masowego pochówku w Izium: ślady tortur i okaleczenia zwłok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *