WGA odmawia rozdania nagród Tony 2023 — The Hollywood Reporter

Stowarzyszenie Writers Guild of America nie będzie bojkotować nagród Tony Awards 2023, związek ogłosił w poniedziałek.

W oświadczeniu związek powiedział, że nie będzie negocjował tymczasowej umowy ani rezygnacji z nagród Tony, jak wcześniej ogłoszono, ale nie będzie bojkotować tegorocznego programu w jakiejkolwiek formie, w jakiej posunie się naprzód.

„Tony Awards Productions (spółka joint venture Broadway League i American Theatre Wing) poinformowała nas, że zmodyfikuje tegoroczny program, aby spełnić konkretne prośby WGA, więc WGA nie będzie bojkotować programu” – powiedziała gildia. „Stoimy z naszymi kolegami na Broadwayu, których dotknął nasz strajk, tak jak oni stali po naszej stronie”.

Wraz z przesłaniem solidarności dla społeczności Broadwayu, oświadczenie było odpowiedzialne za odmowę zwolnienia w CBS i Paramount.

„Odpowiedzialność za wprowadzenie zmian w formacie Tony Awards 2023 spoczywa wyłącznie na barkach Paramount/CBS i ich partnerów” – czytamy w oświadczeniu. „Nadal odmawiają negocjowania uczciwego kontraktu dla pisarzy, których reprezentuje WGA”.

Wiadomość nadchodzi tego samego dnia, w którym komitet zarządzający Tony Awards postanowił odwołać się do WGA, a strajkujący pisarze proszą, aby nie pikietować podczas transmitowanej w telewizji ceremonii wręczenia nagród. Wynika to z piątkowej decyzji Gildii o odmowie producentom programu zwolnienia z kontynuowania telewizyjnego festiwalu podczas trwającego strajku.

W odpowiedzi na tę wiadomość, prezes Actor’s Equity, Kate Shindle, podziękowała WGA West and East na Twitterze Przed awansowaniem członków kapitałowych „należy wykazać, że ich pikiety są podwojone”.

„Och, ponieważ nie można powiedzieć wystarczająco dużo: to wciąż wina #AMPTP, a scenarzyści nie powinni być w takiej sytuacji” – kontynuował. „Możemy chwalić miłosierdzie i wskazywać winnych, prawda?”

76. doroczna ceremonia rozdania nagród Tony odbędzie się 11 czerwca w United Palace w Nowym Jorku i będzie transmitowana na żywo i na żądanie w CBS w godzinach 20:00-23:00 ET/17:00-20:00 PT. Paramount+.

READ  Biden rozmawia z chińskim Xi w obliczu rosnących napięć wokół Tajwanu

Reporter z Hollywood CBS skontaktowało się z przedstawicielem Tonysa w celu uzyskania komentarza.

15 maja, 20:03 Rola aktora została zaktualizowana o oświadczenie Kate Schindel w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *