Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej i Putina: komunikaty na żywo

Według prezydenta Rosji Władimira V, gdy Stany Zjednoczone zakazują importu energii do Rosji, Europa zastanawia się, jak daleko się posunie. Putin powiedział w tym tygodniu, że Moskwa powinna zwrócić uwagę na najwyższych urzędników i przedstawicieli przemysłu. Przekieruj eksport energii „Południe i Wschód” dla „obiecujących rynków”

Opracowanie planów rozbudowy infrastruktury eksportowej do Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji i Pacyfiku. rozkazał Putin. Jednak jedyną realną alternatywą dla Rosji, która mogłaby zrekompensować straty największego dotychczas klienta, Europy, byłaby Azja – biorąc pod uwagę jej bliskość geograficzną, wzrost gospodarczy i niedobór zasobów naturalnych, twierdzą analitycy.

Aby zwiększyć dostawy energii do Azji, Rosja musi zbudować rurociągi, pociągi i porty na wschodzie – zajmie to lata, ale nie dziesięciolecia. Będzie to wymagało woli politycznej i zaangażowania w rozbudowę infrastruktury w krajach przyjmujących.

„Patrząc na przekazy, które wysyłają do Europy, nawet jeśli Europa zmniejszy swoją zależność o połowę, nadal będą to przekazy największe” – powiedział Philip Andrews-Speed, starszy główny partner w Instytucie Badań nad Energią przy National University.

Powiedział, że ropę i skroplony gaz ziemny, dostarczane statkiem, można łatwo przekierować, ale bardzo trudno byłoby je przerobić na eksport gazu.

„Pomysł, że mogliby wysyłać duże ilości gazu do Europy i przesyłać go do Azji, nawet w ciągu roku lub dwóch, jest naprawdę oczywisty” – powiedział. Powiedział Andrews-Speed.

Europa odpowiada za połowę rosyjskiego eksportu ropy naftowej i kondensatu, trzy czwarte eksportu gazu ziemnego i jedną trzecią eksportu węgla. Według Amerykańskiej Administracji Informacji Energetycznej.

Pierwsze oznaki zainteresowania Rosji Indiami i Chinami.

Indie Powiedział w połowie marca Prowadzi rozmowy z Rosją w sprawie zwiększenia importu ropy po obniżonych cenach, pomimo ostrzeżeń niektórych amerykańskich urzędników, że zmniejszenie wysiłków na rzecz izolacji Rosji może mieć reperkusje. Indie w 80 proc. są uzależnione od importu ropy, z czego 3 proc. pochodzi z Rosji.

READ  Informacje o prawyborach: na żywo z Wyoming i Alaski

Według zespołu śledzącego rosyjskie tankowce kierowanego przez rząd ukraiński w celu monitorowania sprzedaży rosyjskiej ropy w pierwszych pięciu tygodniach wojny na Ukrainie, rosyjskie zakupy ropy wzrosły o ponad 700 procent w porównaniu z poprzednimi pięcioma tygodniami.

Przed inwazją na Ukrainę Rosja 20 miliardów dolarów, podpisany kontrakt roczny 100 mln ton węgla do sprzedaży do Chin. Wysoki rangą chiński dyplomata powiedział na początku kwietnia, że ​​Chiny nie są stroną konfliktu na Ukrainie i nie uważa, że ​​„nasz regularny handel z jakimkolwiek innym krajem nie powinien mieć wpływu”.

Chiny już odbierają rosyjski gaz przez 1800-kilometrowy rurociąg „Siła Syberii”, który zaczął przeciekać w 2019 r. i prowadzą rozmowy na temat budowy drugiego rurociągu.

Europa zakazała rosyjskiego węgla i wskazała, że ​​w czwartek obowiązuje embargo na ropę, które zostanie przyjęte w nadchodzących tygodniach. W przemówieniu wygłoszonym w Parlamencie Europejskim w zeszłym tygodniu szef polityki zagranicznej UE powiedział, że kraje europejskie płacą Rosji około miliarda euro dziennie za import energii do UE.

Potrzeba znalezienia nowych miejsc dla rosyjskiego eksportu energii może zdaniem analityków pozwolić krajom na zamawianie wysokich rabatów.

„Gdy zachodnie firmy opuszczą Rosję, azjatyckie firmy będą miały mniejszą konkurencję na rosyjskim rynku surowców i będą miały przewagę w negocjacjach warunków i cen”, mówią analitycy z brytyjskiej firmy konsultingowej Verisk Maplecraft. Napisałem w oświadczeniu w tym tygodniu. „Główni importerzy, tacy jak Chiny i Indie, będą wygodniej negocjować z innymi dostawcami energii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *