Widelec, tak! Rozpoczęcie aktualizacji Cardano Vasil

Po kilku miesiącach opóźnień, aktualizacja Cardano Vasil i hard fork została uruchomiona w czwartek o 21:44 UTC, przynosząc „znaczną poprawę wydajności i pojemności” blockchain.

Sukces sieci głównej Cardano został ogłoszony przez firmę blockchain Input Output Hong Kong (IOHK) na Twitterze w czwartek, podczas gdy inni również Notatka Hard Fork na Twitterze Live Spaces z Charlesem Hoskinsonem, współzałożycielem Cardano.

IOHK wcześniej stwierdził, że ważnym ulepszeniem wniesionym przez rozwidlenie było przeniesienie bloku bez pełnej walidacji, co pozwala na szybsze tworzenie bloku. Uaktualnienia do zwiększonej wydajności Inteligentne kontrakty Plutus umożliwiają również wdrażanie i uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji przy niższych kosztach.

Nowe możliwości, które umożliwiły aktualizacje skryptu Plutos, zostaną udostępnione programistom w sieci głównej 27 września. jedna epokaktóry obecnie trwa około pięciu dni.

Bill Barhit, założyciel giełdy kryptograficznej Abra, opisał aktualizację jako „wielką wygraną dla programistów”. Zdecentralizowane finanse (DeFi) wydajna platforma genialna, Świergot Była to „jedna z najbardziej złożonych i ważnych aktualizacji sieci Cardano”.

była data aktualizacji Zapowiedziany na początku września Według IOHK, podczas gdy „wskaźniki masy krytycznej” muszą działać Osiągnięcie twardego widelca w ciągu 24 godzin poprzedzające wydarzenie.

READ  Szef Toyoty mówi, że kalifornijski zakaz używania samochodów na gaz będzie „trudny” do spełnienia

Związane z: Twarde widelce Ethereum po scaleniu tutaj: co teraz?

Dzieje się tak po miesiącach opóźnień i zmian harmonogramu, a dzień premiery pierwotnie zaplanowano na czerwiec, jak było Dwukrotnie opóźnione z powodu problemów w sieci testowej Z powodu błędów w poprzedniej wersji węzła Stwórz problemy ze zgodnością.

Po uaktualnieniu Vasil Cardano kontynuuje opracowywanie rozwiązania w skali warstwy 2, protokołu Hydra head, który przetwarza transakcje poza blockchain Cardano, jednocześnie wykorzystując go jako warstwę bezpieczeństwa i rozliczeń.

Ostatnia aktualizacja na Hydrze z 16 września Zawias Zespół rozwiązał znany problem z kontraktem na Hydrę. Protokół nie ma konkretnej daty wydania, ale… sperma Od jakiegoś czasu pod koniec 2022 roku lub w pierwszym kwartale 2023 roku.

Ogłoszenie o pomyślnym uruchomieniu Wyślij cenę Cardano (ADA) wzrost o około 4% w ciągu ostatnich 24 godzin do 0,46 USD, według Jednak według danych CoinGecko wciąż spada o ponad 4,5% w ciągu tygodnia.