William Shatner opowiada o swoim upadku z przyjacielem Leonardem Nimoyem w Star Trek, Historyczny pocałunek z Nichelle Nichols

William Shatner nie wie, co zaszło między nim a jego dziewczyną Aktor Leonard Nimoy zagra w „Star Trek”.

Aktor, najbardziej znany z roli półludzkiego oficera Vulcan ze spiczastousznymi uszami, pana Spocka w serialu science fiction z lat 60., zmarł w 2015 roku w wieku 83 lat. Jego syn, Adam Nimoy, ogłosił, że gwiazda zmarła z powodu POChP w swoim domu w Los Angeles z rodziną u boku.

Shatner, rozpoznawany przez fanów jako kapitan Kirk, napisał niedawno książkę pod tytułem „Go Bold: Refleksje na temat życia pełnego podziwu i zachwytu”. W nim aktor szczerze rozmyślał o swojej wieloletniej przyjaźni z Nimoyem i o tym, jak wydawało się, że się nie udało.

Shatner przyznał Fox News Digital, że nadal nie rozumie, co poszło nie tak.

William Shatner wyjaśnia, dlaczego jego podróż w kosmos „wyczuwała się jak przestępstwo”: „Widziałem śmierć i widziałem życie”

Od lewej: Leonard Nimoy jako Mr. Spock i William Shatner jako kapitan James T. Kirk w odcinku „Star Trek” „Mózg Spocka”. Został wyemitowany 20 września 1968 roku.
(Zdjęcie CBS za pośrednictwem Getty Images)

„Niewiedza była częścią krzywdy” – wyjaśnił 91-latek. „Leonard i ja znamy się od 50 lat. Byliśmy braćmi. Był bratem, którego nigdy nie miałam. W kółko byliśmy we wzajemnym królestwie… byliśmy naprawdę dobrymi przyjaciółmi. Potem coś się wydarzyło… nigdy aby się dowiedzieć, ale w ostatnich sześciu miesiącach życia nie chciał się ze mną komunikować, napisałem do niego. [I told him] pokochałem to. I wiedziałem, że jest bardzo chory. Umierał”.

Shatner twierdził, że w ostatnich miesiącach życia Nimoy nie odpowiadał na telefony. Nigdy nie podano powodu, przez co jego strata była jeszcze bardziej bolesna.

Ale kilka lat później córka Nimoya skontaktowała się z Shatnerem.

– Musiała słyszeć o tym, jakie to było bolesne – powiedział Shatner. A ona powiedziała: Wiesz, kochałem cię. I to sprawiło, że poczułem się o wiele lepiej”.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu rozrywkowego

W 2016 roku Shatner powiedział The Hollywood Reporter, że zastanawia się, czy odmowa Nimoya udziału w kręconym przez niego filmie nie spowodowała jego milczenia.

„Wierzyłem [Leonard] Na początku żartował i traktował to jako żart, ponieważ czasami udawał i mówił: „Nie, nie zrobiłbym tego”, a potem powiedział „Tak”, co myślałem, że zrobił” – powiedział wtedy Shatner. Ale wtedy naprawdę miał na myśli, nie. … po prostu nie wiem, co jest smutne i jest trwałe. Nie wiem, dlaczego przestał ze mną rozmawiać”.

Rok przed śmiercią Nimoy zabrał się do Twittera i Ogłoszono, że ma chorobę płuc. Nimoy powiązał go z paleniem, nałóg, o którym mówił, że rzucił 30 lat temu. W styczniu 2015 roku, na miesiąc przed śmiercią, Nimoy napisał na Twitterze: „Nie pal.

Jego ostatnie publiczne oświadczenie na Twitterze, wygłoszone na krótko przed śmiercią, było przemyślane, ale słodko-gorzkie.

William Shatner opowiada o pamięci Leonarda Nimoya, wyjaśnia, dlaczego zajmuje się „niewyjaśnionym”

Leonard Nimoy (pojawił się tutaj w 1982 roku w Star Trek II: Gniew Khana z Williamem Shatnerem) zmarł w 2015 roku. Miał 83 lata.

Leonard Nimoy (pojawił się tutaj w 1982 roku w Star Trek II: Gniew Khana z Williamem Shatnerem) zmarł w 2015 roku. Miał 83 lata.
(Zdjęcie CBS za pośrednictwem Getty Images)

„Życie jest jak ogród. Idealnymi chwilami można się cieszyć, ale nie można ich zachować, tylko w pamięci” – napisał, po czym następuje zwykły znak „LLAP” – skrót od „Live Long and Prosper”, mówi Spock.

Shatner dokładnie wie, co powiedziałby swojemu przyjacielowi, gdyby dziś siedzieli razem.

„Cóż, napisałem do niego notatkę tuż przed śmiercią” – powiedział Shatner. „Nie sądzę, żeby to przeczytał. Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na ten serdeczny list, ale powiem mu, co napisałem w notatce”. Witaj, mój Boże, jesteś moim przyjacielem. Jeśli zrobiłem coś złego, powiedz mi o tym, bo cię kocham. Doceniam naszą przyjaźń. Dlaczego nie powiesz mi, co zrobiłeś? Nie zrobię tego ponownie. Ta okazja nigdy nie istniała, ale to właśnie mu powiem.

READ  Mandy Moore i Chrissy Metz odpowiedzieli na pytanie o nagrodę This Is Us Emmys

Niedawno ocalała drużyna „Star Trek” poniosła kolejną druzgocącą stratę. Nichelle Nichols, która przełamała bariery dla czarnoskórych kobiet w Hollywood, kiedy w sierpniu tego roku zmarł oficer łączności, porucznik Oora. Miała 89 lat.

Ikona „Star Trek”, Nick Nichols, prochy, by wystrzelić w kosmos, Son Kyle nazywa misję korporacyjną „Wielkim Honorem”

Nichelle Nichols zagrała porucznika Nyotę Uhurę w Star Trek.

Nichelle Nichols zagrała porucznika Nyotę Uhurę w Star Trek.
(Zdjęcie CBS za pośrednictwem Getty Images)

Oryginał „Star Trek” miał swoją premierę w NBC 8 września 1966 roku. Wielokulturowa i wieloetniczna obsada była przesłaniem twórcy Gene’a Roddenberry’ego do widzów, że w odległej przyszłości – w XIII wieku – ludzka różnorodność będzie w pełni akceptowalna.

Podczas trzeciego sezonu serialu, Kirk, grany przez Nicholsa i Shatnera, podzielił się tym, co zostało uznane za pierwszy międzyrasowy pocałunek wyemitowany w amerykańskim serialu telewizyjnym. W odcinku „Plato’s Stepson”, ich bohaterowie, którzy zawsze utrzymywali platoniczne relacje, zostali zmuszeni do pocałunku przez kosmitów, którzy kontrolowali ich działania.

Zaniepokojeni reakcją południowych widzów, użytkownicy programu chcieli zrobić drugie ujęcie sceny, w której nastąpił pocałunek poza ekranem. Ale Nichols napisał w swojej książce:„Beyond Uhura: Star Trek and Other Memories”, w którym ona i Shatner celowo oszukali linie, aby wymusić użycie oryginalnego obrazu.

Mimo obaw, odcinek wyemitowano bez reakcji. Nichols powiedział w 2010 roku w wywiadzie dla Archives of American Television:

Aktorka Nelly Nichols umiera w „Star Trek” w wieku 89

Nichelle Nichols jako Uhura i William Shatner jako kapitan James T. Kirk w jednym odcinku

Nichelle Nichols jako Uhura i William Shatner jako kapitan James T. Kirk w odcinku „Star Trek” „Plato’s Stepchildren”. Odcinek wyemitowano 22 listopada 1968 r.
(Zdjęcie CBS za pośrednictwem Getty Images)

Shatner powiedział, że wciąż ma miłe wspomnienia z ożywienia tej sceny.

„Cóż, z mojego osobistego punktu widzenia jest to stresujące” – wyjaśnił. „Była tam ta piękna kobieta i było napisane, że ją pocałowałem. Pocałowałem ją i było wspaniale… Naprawdę podobało mi się to doświadczenie. Całujesz kogoś i to jest świetne. Oboje się bawiliśmy, a potem czarno-biały opad – to piękna dama. Niektóre stacje telewizyjne na południu nie pokazały tego odcinka za pierwszym razem – teraz jest inaczej.

READ  DL Hughley mówi, że Donald Trump trafił do więzienia za bunt

„Więc tak, jeśli byłem zaangażowany w ten świat, był tam krok naprzód: 'Jestem z tobą'” powiedział. „Ale z mojego punktu widzenia dwoje aktorów miało miłe popołudnie”.

Shatner prowadził udaną, trwającą dziesięciolecia karierę z takimi hitami jak „The Defenders”, „TJ Hooker” i „Boston Legal”. Ale w swojej książce kontempluje życie i śmierć. Opisał również swoje doświadczenie bycia najstarszym mężczyzną w historii Podróż kosmiczna w wieku 90. Lot ten odbył się w 2021 roku. Powietrzna przygoda była możliwa dzięki miliarderowi, firmie lotniczej Jeff Bezos, Blue Origin. Założyciel imperium amazońskiego przypisuje „Star Trek” rozbudzenie jego zainteresowania podróżami kosmicznymi.

William Shatner dzieli się jasnymi słowami po udanym locie Blue Origin: „Mam nadzieję, że nigdy nie wyzdrowieję”

Przedstawiciel Star Trek, William Shatner (z prawej), macha, gdy współzałożyciel Planet Labs, Chris Buchwezen, patrzy na lądowisko nowego Blue Origin Shepherd po tym, jak 13 października 2021 r. poleciał w kosmos.

Przedstawiciel Star Trek William Shatner (z prawej) macha, gdy współzałożyciel Planet Labs, Chris Buchwezen, patrzy na lądowisko nowego Blue Origin Shepherd po tym, jak 13 października 2021 r. poleciał w kosmos.
(Zdjęcie: Mario Tama/Getty Images)

Chociaż starzenie się nie zawsze ułatwia życie, Shatner jest zdeterminowany, aby dalej realizować swoją pasję.

– Boli mnie ramię – powiedział. „Nie umiem biegać tak jak kiedyś. Niechętnie chodzę na nurkowanie – uwielbiam nurkować. [But] Kiedy ostatnio nurkowałem, trochę zabrakło mi tchu. To mnie przerażało. Nie wiem, czy mogę już nurkować. Więc co mogę zrobić? Jazda konna i ćwiczenia w basenie. to jest to, co robie „.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.