Windows 12 może pojawić się w 2024 roku, gdy Microsoft wstrząśnie planem działania systemu Windows

Microsoft ponownie zmienia sposób wydawania głównych wersji systemu Windows, a to oznacza, że ​​w 2024 r. czeka nas wydanie systemu Windows 12. Centrala Windows raporty Microsoft wraca do trzyletniego cyklu wydawniczego systemu Windows, co oznacza, że ​​kolejna główna wersja systemu Windows pojawi się już w 2024 roku. To kolejna duża zmiana w sposobie, w jaki Microsoft buduje Windows.

Microsoft po raz pierwszy nadał temu pomysłowi priorytet w 2015 roku, odchodząc od trzyletniego cyklu wraz z wydaniem systemu Windows 10. Windows jako usługa. Zamiast publikowania głównych funkcji co trzy lata wraz z nową wersją systemu Windows, system Windows 10 jest aktualizowany dwa razy w roku o główne nowe funkcje. Przez lata wielu obserwatorów systemu Windows myślało, że system Windows 10 będzie ostatnim wielkim wybuchem systemu Windows, po tym, jak pracownik Microsoftu opisał system Windows 10 jako „Najnowsza wersja systemu Windows”.

Microsoft nigdy nie odrzucił tych komentarzy, mówiąc zamiast tego, że „wprowadzą nowe innowacje i aktualizacje, aby odzwierciedlić sposób, w jaki system Windows jest dostarczany jako usługa”. Zmieniło się to w zeszłym roku wraz z wydaniem Windows 11 i Microsoft Zmieniono na aktualizację roczną Rytm dla Windows 10 i 11.

Wraz z przejściem firmy Microsoft na markę Windows 11 można się spodziewać, że przyszłe główne wersje systemu Windows ulegną zmianie. Nigdy nie widzieliśmy, aby firma Microsoft wdrażała system Windows 11.1 lub 11.2 wraz ze swoimi głównymi aktualizacjami systemu Windows 11, więc wielu będzie się zastanawiać, czy system Windows 12 nadchodzi teraz.

Następca systemu Windows 11 może pojawić się w 2024 roku.
Zdjęcie: Becca Farches / The Verge

Wraz z następną wersją systemu Windows, która ma się ukazać w 2024 r., Microsoft nadal planuje zachować świeży system Windows 11 przez wiele lat. W ostatnich miesiącach producent oprogramowania odszedł od pierwotnej obietnicy dużych corocznych aktualizacji systemu Windows 11, woląc dostarczać kluczowe funkcje, gdy tylko będą gotowe. Następna duża aktualizacja, 22H2Obecnie oczekuje się, że pojawi się we wrześniu lub październiku po tym, jak Microsoft niedawno go sfinalizował.

Microsoft podobno zrezygnował z planów podobnej dużej corocznej aktualizacji 23H2 w 2023 r., A teraz nada priorytet wprowadzaniu nowych funkcji w 2023 r. Jest to ściśle związane z ostatnimi zmianami Microsoftu w jego programie Windows Insider Testy i cechy prototypu Intensywnie przetestowany.

Microsoft nie skomentował oficjalnie swoich planów dotyczących Windows. Po pandemii, która zwiększyła wykorzystanie systemu Windows, firma w ciągu ostatnich dwóch lat podjęła nowe wysiłki w zakresie systemu Windows. Microsoft pierwotnie planował uruchomić system Windows 10X na urządzeniach z dwoma ekranami, ale później Ogłasza, że ​​„PC jest ponownie włączony”. Na początku pandemii przerobił 10X na Windows 11.

READ  Zełenski wzywa Rosjan do „pójścia do domu”, podczas gdy Ukraina naciska na ofensywę na południu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *