Władca Pierścieni, prawa do Hobbita sprzedane grupie Embracer

Władca Pierścieni

obrazek: Władca Pierścieni

Grupa Embracer, od Powoli kupują każdego wydawcę lub studio gier wideo na rynkuwłaśnie ogłosili, że kupili Middle-earth Enterprises, firmę, która posiada prawa do dużych i małych ekranów dla większości ważnych firm JRR Tolkiena, w tym Władca Pierścieni A hobbit.

Trochę podstawowych informacji (proszę o wyrozumiałość, to skomplikowane): Middle-earth Enterprises było kiedyś częścią Saul Zaentz, hollywoodzkiego studia produkcyjnego, któremu w 1976 roku udało się nabyć prawa do prawie wszystkiego, co tolkienowskie, z wyjątkiem publikowania samych książek. Prawa te zostały wykorzystane do stworzenia filmu animowanego z 1978 r. i od tego czasu były licencjonowane tylko innym firmom – proces nadzorowany przez Middle-earth Enterprises – i nie zostały sprzedane w całości.

Oznacza to, że wszystko, od filmów Petera Jacksona po gry wideo EA, było po prostu (drogie) pożyczyć The Władca Pierścieni Licencja (w międzyczasie nadchodzący serial telewizyjny Amazon, To zupełnie inna historia). Ostateczna własność pozostaje w rękach Saula Zaentza i obejmuje „obszerny katalog własności intelektualnej i światowych praw do filmów, gier wideo, gier planszowych, gadżetów, parków rozrywki i produkcji teatralnych związanych z popularnymi dziełami literackimi fantasy. Pierścienie Trylogia i Hobbit JRR Tolkiena ”.

lub zrobił. Do teraz.

Saul Zaentz sprzedał swoje prawa na początku tego roku za 2 miliardy dolarówI chociaż cena zakupu Embracera nie została ujawniona w ich reklamie, można założyć, że cena, którą zapłacili, byłaby gdzieś na tym boisku.[[[[Modernizacja: W osobnym ogłoszeniuEmbracer twierdzi, że całkowity koszt wszystkich przejęć, których dokonali dzisiaj, wyniósł 8,2 miliarda koron szwedzkich, czyli około 770 milionów dolarów.].

Jak mówi reklamaTwój zakup obejmuje wszystko, co chcesz kojarzyć Władca Pierścieni Inne niż publikowanie samych książek (do których HarperCollins posiada prawa), w tym:

Kolejne duże biznesy założone w Śródziemiu, w których Śródziemie ma interesy finansowe, to ciesząca się dużym uznaniem sieć Amazon. Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy Który będzie miał premierę 2 września 2022 roku, tysiące lat temu hobbit A Władca Pierścieni; Film animowany Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów (Warner Bros.), którego premiera zaplanowana jest na 2024 r., oraz gra mobilna Władca Pierścieni: Bohaterowie Śródziemia (Sztuka elektroniczna).

Pamiętaj, że kupując samo Śródziemie Enterprises, Embracer niekoniecznie musi zostać anulowany lub zresetowany wszelkie istniejące Władca Pierścieni Umowy dotyczące praw. Przejęcie Warner Bros. Na przykład w kwestii licencjonowania filmów od lat 90. tak powstała trylogia Petera Jacksona: i dalej Anime było wyraźnie nienaruszone, ponieważ zostało to szczególnie podkreślone w reklamie Embracer.

Jeśli chodzi o to, co Embracer może chcieć zrobić z licencjonowaniem w przyszłości, wyjaśniono to również w komunikacie prasowym:

Inne możliwości obejmują odkrywanie dodatkowych filmów opartych na kultowych postaciach, takich jak Gandalf, Aragorn, Gollum, Galadriela, Eowina i inne postacie z dzieł literackich JRR Tolkiena, a także dalsze zapewnianie widzom nowych możliwości odkrywania tego fantastycznego świata poprzez merchandising i inne doświadczenia.

Ponieważ Embracer jest właścicielem kilku studiów gier wideo, a także firmy produkującej gry planszowe Asmodee (która z kolei jest właścicielem Fantasy Flight), możesz spodziewać się również wielu licencjonowanych gier (Zauważ, że Asmodee już posiada plik Władca Pierścieni Licencja na gry planszowe).

Oczywiście ogłoszenie Embracera nie byłoby wiadomością, że oprócz kupowania Middle-earth Enterprises, firma kupiła dziś także kilka innych rzeczy, w tym specjalistów od kopii fizycznych Limited Run Games i Tripwire Interactive (zabić ziemięA Jazda konna), Tuxedo Labs (burząc) I w dziwnym poetyckim ruchu, biorąc pod uwagę zaangażowanych kupców, japońskie studio Tatsujin. Ich szefem jest Masahiro Yuge, współzałożyciel Toaplan, deweloperzy zero skrzydłagra, z której pochodzi mem „All your base is ours”.

READ  Przecieki dotyczące Pixela 7 pokazują, że Google w końcu ma stabilny biznes telefoniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.