Właściciele NFL wspierają dyscyplinę Daniela Snydera, który ostrzega przed wyrzuceniem

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

ATLANTA – Kilku właścicieli drużyny NFL powiedziało, że poprze znaczące zawieszenie przez właściciela Washington Leaders League Daniela Snydera, jeśli zarzuty o molestowanie seksualne i niestosowność finansową przeciwko niemu i zespołowi zostaną uzasadnione.

Ale pomimo rosnącego niezadowolenia z powodu serii kontrowersji, które rozpoczęły się prawie dwa lata temu, właściciele powiedzieli, że nie podjęto żadnych znaczących kroków w celu usunięcia Snydera z własności jego franczyzy.

Snyder zaprzeczył wszelkim zarzutom przeciwko niemu.

„Zdecydowanie istnieje obawa” – powiedział jeden z właścicieli, który podobnie jak inni wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatność tematu. „Jest złość. Ale jest duża różnica między pragnieniem, aby odszedł, a podjęciem kroków, aby go zmusić. „

Ten właściciel i inni powiedzieli, że wesprą ligę w podjęciu znaczących działań dyscyplinarnych przeciwko Snyderowi, jeśli: Śledztwo prowadzi adwokat Mary Jo White popiera zarzuty.

„Wszystko zależy od raportu” – powiedział właściciel. „Musimy zobaczyć. Myślę, że surowy komentarz może być słuszny.”

NFL mianuje byłego prokuratora USA i szefa SEC do zbadania Daniela Snydera i przywódców

Dwóch innych właścicieli powiedziało, że nie są świadomi jakichkolwiek prób oceny wsparcia, aby zmusić Snydera do sprzedaży swojej franczyzy. Taki ruch wymagałby 24 głosów spośród 32 zespołów.

Ktoś powiedział: „Jeśli tak się stanie, nikt nie poprosi o mój głos”.

Inny powiedział: „Nie sądzę, żeby to było dokładne”.

Zapytany, czy właściciele mogliby dojść do punktu, w którym próbowaliby wypędzić Snydera z nieruchomości, jeśli Raport Białych udowodni zarzuty przeciwko niemu, właściciel powiedział: „Nie wiem”.

Chociaż wielu właścicieli nie wykluczało takiej możliwości, przytaczali zawiłości prawne takiej próby, wyrażając przekonanie, że Snyder zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zwalczyć taki wysiłek.

READ  Bruce Arianes: „Prawdopodobnie nadal byłbym trenerem”, gdyby Tom Brady nie wrócił z emerytury

Komisarz NFL Roger Goodell powiedział, że nie był świadomy żadnych wysiłków właścicieli mających na celu usunięcie Snydera.

„Wcale nie jestem tego świadomy” – powiedział Goodell na konferencji prasowej po wtorkowym spotkaniu. „Nie odpowiadam zbytnio na spekulacje, zwłaszcza te, o których nie wiem, że mają podstawy w faktach”.

Wtorkowe komentarze pojawiają się tuż po doniesieniach z ostatnich miesięcy o rosnących niepokojach wśród właścicieli NFL w związku ze Snyderem. Właściciel Powiedział USA Today W miniony weekend właściciele „liczą głosy” dotyczące próby usunięcia Snydera.

Goodell powiedział, że liga zdecyduje o potencjalnej dyscyplinie po zakończeniu śledztwa White’a.

„Oczywiście myślę, że potraktowaliśmy wszystkie zarzuty bardzo poważnie” – powiedział. „Przyjrzymy się im i zobaczymy, czy istnieje dla nich jakaś podstawa faktyczna. Ale na pewno potraktujemy je wszystkie poważnie i poradzimy sobie z tym, gdy będziemy wiedzieć lepiej”.

Goodell przyznał, że właściciele mają opinie w tej sprawie, dodając: „Często mówiłem wszystkim, w tym tej grupie, 'Poczekajmy na fakty’”.

W następstwie rozpoczyna się śledztwo White’a ze Snyderem i przywódcami Zarzuty stawiane podczas Kongresu Okrągłego Stołu 3 lutego. Tiffany Johnston, była cheerleaderka i dyrektor ds. marketingu zespołu, była jedną z sześciu byłych pracowników, którzy pojawili się na Kapitolu, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach w pracy z zespołem, gdy komisja bada kulturę miejsca pracy i postępowanie NFL w związku z zarzutami o szerzące się nadużycia seksualne w Francuz. Powiedziała członkom Kongresu, że Snyder nękał ją na kolacji grupowej, położył rękę na jej udzie i przycisnął do swojej limuzyny.

Snyder opisał oskarżenia skierowane bezpośrednio przeciwko niemu jako „rażące kłamstwa”.

Kongres wyszczególnia zarzuty dotyczące „bezprawnego” zachowania przywódców wobec Federalnej Komisji Handlu

Biały też się przygląda Zarzuty nieprawidłowości finansowych Zostało to szczegółowo opisane w 20-stronicowym liście, który przywódcy Demokratów w Komisji Nadzoru i Reformy Izby Wysłali do Federalnej Komisji Handlu. List komitetu szczegółowo przedstawia zarzuty postawione przez Jasona Friedmana, byłego wiceprezesa ds. sprzedaży i obsługi klienta, który pracował z zespołem przez 24 lata. Zgodnie z listem, Friedman oskarżył zespół o zatrzymanie do 5 milionów dolarów w zwrotnych depozytach od posiadaczy biletów okresowych, a także ukrywanie pieniędzy, które miały zostać podzielone między właścicieli NFL.

READ  Automatyczne trafienie pozostawia Red Sox, Braves remis

Przywódcy zaprzeczali jakimkolwiek przestępstwom finansowym. Pisanie listu do FTC Że zarzuty są „bezpodstawne” i twierdzi, że „nie ma uzasadnienia dla ich śledztwa”.

White, partner w nowojorskiej firmie prawniczej Debevoise & Plimpton, nadzorował śledztwo NFL w sprawie zarzutów niewłaściwego postępowania w miejscu pracy przeciwko byłemu właścicielowi Carolina Panthers, Jerry’emu Richardsonowi. Jest byłym prokuratorem w południowym dystrykcie Nowego Jorku i byłą przewodniczącą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jej śledztwo z Richardsonem wykazało, że nie ma informacji, które mogłyby zdyskredytować postawione mu zarzuty. NFL Richardson ukarał grzywną 2,75 miliona dolarów W 2018 roku sprzedał franczyzę obecnemu właścicielowi Davidowi Tepperowi.

NFL powiedział, że zamierza upublicznić wyniki śledztwa White’a.

Biura Prokuratora Generalnego Jasona S. Prowadzą własne śledztwa.

Po poprzednim dochodzeniu przez adwokat Beth Wilkinson Zarzuty molestowania seksualnego w organizacjiNFL ogłoszony w lipcu że zespół został ukarany grzywną w wysokości 10 milionów dolarów, a żona Snydera, Tanya, współdyrektorka zespołu, przejmie codzienną działalność franczyzy na czas nieokreślony.

Tania Snyder od tego czasu reprezentowała drużynę na spotkaniach ligowych, ale nie uczestniczyła w tym spotkaniu po tym, jak we wtorek rano uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, według osoby zaznajomionej z sytuacją.

Nikki Japvala z Waszyngtonu przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *