Wreszcie naukowcy opracowali kluczowy mechanizm molekularny odpowiedzialny za ludzki słuch: ScienceAlert

Naukowcy w końcu odkryli strukturę tajemniczego kompleksu białkowego wewnątrz ucha wewnętrznego, który umożliwia ludziom słyszenie.

Aby rozwiązać tę kilkudziesięcioletnią zagadkę, naukowcy musieli wyhodować 60 milionów glisty (Niektóre typy są eleganckie), który wykorzystuje kompleks białkowy bardzo podobny do ludzkiego do wyczuwania dotyku.

Ponieważ ludzie mają tylko niewielką ilość tego białka w uszach wewnętrznych, zwracają się do innego źródła Był to jedyny sposób, w jaki zespół był w stanie zsyntetyzować wystarczającą ilość białka do badań.

„Spędziliśmy kilka lat na dopracowywaniu metod wzrostu robaków i izolacji białka, i mieliśmy wiele momentów, w których myśleliśmy o poddaniu się”. Mówi Współpierwsza autorka Sarah Clark, biochemik z Oregon Health & Science University (OHSU) w Portland.

Naukowcy od pewnego czasu wiedzą, że kompleks transbłonowego białka podobnego do kanału 1 (TMC1) odgrywa ważną rolę w słyszeniu, ale jego dokładny skład pozostaje nieuchwytny.

„To ostatni system sensoryczny, w którym mechanizm molekularny pozostaje nieznany” Mówi Starszy autor Eric Guo, biochemik w OHSU.

Dzięki tym nowym badaniom opublikowanym w charakter temperamentuTeraz wiemy, że ten kompleks białkowy działa jak wrażliwy na napięcie kanał jonowy, który otwiera się i zamyka zgodnie z ruchem włosów w uchu wewnętrznym.

Za pomocą mikroskopii elektronowej naukowcy odkryli, że kompleks białkowy jest „podobny do akordeonu”, z podjednostkami „zrównoważonymi jak gałki” po obu stronach.

Fale dźwiękowe przechodzące przez ucho uderzają w błonę bębenkową (błonę bębenkową), a następnie do ucha wewnętrznego, gdzie wibrują kości; Trzy najmniejsze kości ciała. Kosteczki słuchowe uderzają w ślimakopodobny ślimak, który z kolei złuszcza mikroskopijne, przypominające palce włókna zwane striocelli.

Te stereotaktyczne jony są osadzone w komórkach zawierających kanały jonowe utworzone przez kompleks TMC1, które otwierają się i zamykają podczas ruchu włosów, wysyłając sygnały elektryczne wzdłuż nerwu słuchowego do mózgu, które są interpretowane jako dźwięk.

READ  Oglądaj start Ax-2 prywatnego astronauty SpaceX w darmowej transmisji na żywo 21 maja
(ttsz / Getty Images)

„Działa neuronauki słuchowej czekała na te wyniki od dziesięcioleci, a teraz, gdy są tutaj – jesteśmy zachwyceni” Mówi W badaniu nie brał udziału otolaryngolog OSHU Peter Barr-Gillespie, krajowy lider badań audiologicznych.

To odkrycie może pewnego dnia pomóc naukowcom w opracowaniu metod leczenia ubytku słuchu.

Utrata słuchu i głuchota dotykają ponad 460 milionów ludzi na całym świecie. Rozumiejąc naturę słyszenia, naukowcy mogą nadal znajdować różne sposoby wspierania, leczenia lub zapobiegania ubytkowi słuchu w naszej społeczności.

Ten artykuł został opublikowany w charakter temperamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *