Współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried, zlecił utworzenie tajnego backdoora do Alameda Research

Zaskakujące zeznania ujawniły, że współzałożyciel giełdy kryptowalut FTX otrzymał od Sama Bankmana-Frieda zlecenie stworzenia „tajnego” backdoora do przesyłania środków do Alameda Research.

Adwokat FTX, Andrew Dietderich, powiedział w środę Delaware Bankruptcy Court, że Gary Wang został poproszony o ustanowienie tajnej linii kredytowej dla funduszy klientów od FTX do funduszu hedgingowego.

Dietderich powiedział sądowi, że Wang „stworzył te tylne drzwi, wstawiając pojedynczą liczbę do milionów linii kodu giełdy”, aby stworzyć linię kredytową, na którą „klienci się nie zgodzili”.

Adwokat FTX zeznał, że backdoor był „tajnym sposobem pożyczania od klientów na giełdzie bez pozwolenia” firmy Alameda. Biznes zainteresowany wspomniany.

Zaskakujące zeznania ujawniły, że współzałożyciel giełdy kryptowalut FTX otrzymał od Sama Bankmana-Frieda zlecenie stworzenia „tajnego” backdoora do przesyłania środków do Alameda Research.

„Wang stworzył tego backdoora, wstawiając jedną liczbę do milionów linii kodu giełdy, tworząc linię kredytową od FTX do Alameda, której klienci nie zaakceptowali” – zeznał Dietrich.

I znamy rozmiar tej linii kredytowej. Było to 65 miliardów dolarów.

Źródła poinformowały Reutera w listopadzie, że Bankman-Fried przeniósł 10 miliardów dolarów między dwiema firmami, a kolejne 2 miliardy zaginęły.

Zeznania adwokata potwierdzają zarzuty wysunięte przez CFTC, niezależną agencję federalną, która „reguluje instrumenty pochodne, takie jak kontrakty terminowe i swapy”. strona internetowa.

W zeszłym miesiącu CFTC wniosła oskarżenie przeciwko Wangowi i Carolyn Ellison, dyrektorowi ds.

CFTC oskarżyła Wanga o stworzenie „praktycznie nieograniczonej” tajnej linii kredytowej. Uważa się, że zeznania Dietdericha to pierwszy raz, kiedy urzędnik FTX przyznał linii kredytowej stałą wartość w dolarach.

Zarówno Wang, jak i Ellison przyznali się do zarzutów federalnych, w tym oszustwa i spisku. Współpracowali ze śledczymi.

Bankman Fried przybywa na rozprawę przed Sądem Federalnym Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku, 3 stycznia.

Bankman Fried przybywa na rozprawę przed Sądem Federalnym Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku, 3 stycznia.

Bankman-Fried, który został aresztowany i poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych ze swojej bazy na Bahamach w zeszłym miesiącu, przebywa w areszcie domowym w domu swoich rodziców w Palo Alto o wartości 4 milionów dolarów, zgodnie z warunkami zwolnienia jego kaucji w wysokości 250 milionów dolarów.

Czekając na proces, Bankman-Fried opublikował post na blogu Substack w czwartek, w którym ogłosił swoją niewinność.

Bankman-Fried napisał: „Nie ukradłem pieniędzy iz pewnością nie ukryłem miliardów”.

„Prawie wszystkie moje zasoby były i nadal są przydatne do obsługi klientów FTX”.

Zhańbiony 30-letni były król kryptowalut oskarżył prezesa Binance Changpeng „CZ” Zhao o prowadzenie długiej kampanii mającej na celu zniszczenie jego imperium.

DailyMail.com ujawnił zdjęcie z marca 2021 r., które pokazuje SBF, lat 30, z ramieniem obejmującym byłą dziewczynę Caroline Ellison, lat 28, z dnia jego 29. urodzin.  Na zdjęciu ze współzałożycielem FTX, Garym Wangiem (po lewej)

DailyMail.com ujawnił zdjęcie z marca 2021 r., które pokazuje SBF, lat 30, z ramieniem obejmującym byłą dziewczynę Caroline Ellison, lat 28, z dnia jego 29. urodzin. Na zdjęciu ze współzałożycielem FTX, Garym Wangiem (po lewej)

Sędzia ustalił, że proces SBF rozpocznie się 3 października podczas rozprawy 3 stycznia

Sędzia ustalił, że proces SBF rozpocznie się 3 października podczas rozprawy 3 stycznia

Twierdził, że „fatalny tweet” Zawa z 6 listopada zakończył „miesięczną, bardzo skuteczną kampanię PR przeciwko FTX”.

Bankman-Fried napisał: „W listopadzie 2022 r. poważna, szybka i ukierunkowana awaria spowodowana przez dyrektora generalnego Binance doprowadziła Alamedę do bankructwa.

Biznes zhańbionego założyciela FTX upadł wkrótce po tym, jak Zhao napisał na Twitterze, że Binance ujawnia swoją pozycję na wewnętrznym cyfrowym tokenie FTT FTX.

Tweet rozpoczął się od efektu domina, który doprowadził kryptowalutowy fundusz hedgingowy Bankman-Fried, Alameda Research, do bankructwa, a FTX musiała ogłosić upadłość 11 listopada.

Bankman-Fried ma teraz osiem zarzutów karnych, oskarżając go o oszukanie inwestorów FTX, których pieniądze trzymał. Zadebiutował w sądzie na Manhattanie w zeszłym miesiącu, kiedy sędzia zwolnił go za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów.

READ  Podwyżka stóp Fed zbliża się po niepowodzeniu rajdu rynkowego; Akcje Tesli osiągają nowe minima, jak przyznaje Elon Musk

3 stycznia nie przyznał się do oszustwa i innych zarzutów karnych. Sędzia wyznaczył rozprawę na 3 października.

Kontynuowanie wypowiadania się w ten sposób prawdopodobnie wywoła zdziwienie, ignorując prawników, którzy radzili mu „leżeć w dziurze”. Prawnicy stwierdzili, że takie oświadczenia prawdopodobnie utrudnią życie obrońcom podczas zbliżającego się procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *