Wyborcy w Gruzji udali się w sobotę do urn do Senatu

Komentarz

Cartersville, Ga. – Wyborcy z Georgii przybyli w sobotę do urn, aby oddać głos w drugiej turze Senatu, w której zmierzy się z senatorem Rafaelem G. Pozew złożony przez Warnocka (D) wykorzystał dodatkowy dzień głosowania. Siedzący przeciwko republikaninowi Herschelowi Walkerowi.

W ponad dwudziestu okręgach w całym stanie tysiące wyborców z obu partii wyszło, by oddać swoje głosy, a niektórzy czekali godzinami w długich kolejkach w całym okręgu wyborczym, aby mieć szansę na przejście do drugiej fazy głosowania 6 grudnia.

W sobotę głosowało co najmniej 70 000 osób – poinformowało biuro sekretarza stanu. W pierwszą sobotę przedterminowego głosowania w wyborach powszechnych głosowało 79 682 osób, ponad dwukrotnie więcej niż w 2018 r. Wczesne głosowanie potrwa do piątku.

Wśród tych, którzy skorzystali z sobotniego głosowania, byli studenci, którzy pojechali do domu na Święto Dziękczynienia, policjanci i pracownicy pogotowia ratunkowego, osoby z napiętymi harmonogramami pracy, wyborcy na całe życie, ci, którzy zawsze głosują pierwszego dnia przyjęcia i emeryci, którzy chcą uciec. Od gości z wakacji.

„Mamy cały dom towarzystwa. Dało mi to dobry powód, aby wyjść na chwilę” – powiedział Bill Chappell, zwolennik Walkera z hrabstwa Bartow, który powiedział, że zwykle głosuje wcześniej.

Chappell powiedział, że wierzy, że sobotnie głosowanie faworyzuje Walkera nad Warnockiem, co skutkuje otwarciem lokali wyborczych tutaj dzień wcześniej niż planowali stanowi urzędnicy wyborczy. Demokraci promowali tę opcję przez ostatni tydzień, intensywnie organizując się wokół wczesnego głosowania w sobotę Bardziej niż Republikanie.

Głosowanie odbyło się w sobotę w sumie w 27 okręgach, dając więcej możliwości wyborcom, którzy byli zajęci w ciągu tygodnia. Uczestniczące okręgi, które obejmują główne obszary metropolitalne stanu i wiele okręgów wiejskich, zapewniły ponad połowie ludności stanu możliwość głosowania w sobotę.

Chociaż Warnock zdobył około 35 000 głosów nad Walkerem w wyborach powszechnych 8 listopada, nie przekroczył 50-procentowego progu dla całkowitego zwycięstwa, wywołując drugą turę i przedłużając jeden z najbardziej kosztownych wyścigów w Senacie w połowie kadencji. W ankiecie opublikowanej w zeszłym tygodniu przez AARP Warnock prowadził Walkera 51 procent do 47 procent, z marginesem błędu 4,4 punktu procentowego.

Warnock, który wygrał wybory specjalne w styczniu 2021 r., ubiega się o pełną, sześcioletnią kadencję. Jeśli wygra 6 grudnia, Demokraci zdobędą 51 miejsc w Senacie.

READ  W wywiadzie dla Charlemagne Tha God, Travis Scott nie był świadomy obrażeń w Astroworld.

Początkowo sekretarz stanu Gruzji powiedział, że hrabstwa będą mogły głosować w sobotę, ale głosowanie w sobotę zostało zakazane w ramach nowego skróconego terminu po podjęciu decyzji, że część gruzińskiego kodeksu wyborczego zabrania głosowania dwa dni po wakacjach. Zobowiązany przez nowe prawo.

Demokraci, kierowani kampanią Warnocka, pozwali państwo, argumentując, że omawiana polityka nie dotyczy wyborów w drugiej turze. Sędzia w hrabstwie Fulton stanął po stronie Warnocka, stanowej Partii Demokratycznej i Demokratycznej Senackiej Komisji Kampanii w tej sprawie. Stanowy republikański prokurator generalny oraz stanowe i krajowe partie republikańskie przegrały apelacje w sądach stanowych.

W e-mailu dotyczącym zbiórki pieniędzy kampania Walkera powiedziała kibicom, że decyzja o zezwoleniu na sobotnie głosowanie była „jak wyjście po przerwie i nauczenie się, że sędziowie zmienili resztę zasad gry”.

Później okręgi miały zdecydować, czy przeprowadzić wybory w sobotę. Rada Wyborcza postanowiła to zrobić w lokalu wyborczym w Cartersville w hrabstwie Bartow, na północny zachód od Atlanty. Walker wygrał hrabstwo o 50 punktów na początku tego miesiąca.

Peggy Brown, demokratyczna członkini Komisji Wyborczej Bartow, powiedziała, że ​​dwóch Demokratów w pięcioosobowej radzie naciskało w sobotę na niezależne głosowanie, podczas gdy dwóch Republikanów w radzie głosowało przeciw.

„Myślą, że nie warto tego robić i nie będzie dobrej frekwencji, ale myślę, że udowodnimy im, że się mylą” – powiedział Brown o stałej linii wyborców – Republikanów i Demokratów – zakreślonych w lokalach wyborczych w budynku Urzędu Miejskiego.

Brown powiedział, że dodatkowy dzień głosowania kosztowałby 1100 dolarów i początkowo nie było pewne, czy będą mieli wystarczającą liczbę pracowników, w tym podróże wakacyjne i ludzi do zabawiania gości spoza miasta.

Stanowe prawo wyborcze na 2021 r. zobowiązuje wszystkie hrabstwa w Gruzji do wcześniejszego głosowania w dni powszednie przed drugą turą wyborów w godzinach od 9:00 do 17:00. Kilka hrabstw, w tym wiele najbardziej zaludnionych hrabstw stanu, planowało przeprowadzić niedzielne głosowanie w weekend przed rozpoczęciem wczesnego głosowania i przyjęło politykę stymulacyjną w celu sfinansowania głosowania w sobotę, jeśli okaże się to legalne.

Debata publiczna i procesy sądowe związane z sobotnim głosowaniem są ostatnimi z rzędu dotyczącymi stanowych przepisów wyborczych, które zostały zastąpione kontrowersyjną ustawą o głosowaniu z 2021 r., która znacząco wpłynęła na politykę związaną z głosowaniami korespondencyjnymi, wyborami uzupełniającymi, przedterminowym głosowaniem i polityką administracyjną wyborów. Wybory śródokresowe w 2022 r. są pierwszym sprawdzianem ustawy o uczciwości wyborów, znanej również jako SB 202. Sposób, w jaki prawo wchodzi w interakcje z innymi częściami gruzińskiego kodeksu wyborczego, od czasu wejścia w życie tego prawa doprowadził do zamieszania.

READ  Komisja etyki doradza Grahamowi | Góra

Niektórzy wyborcy powiedzieli, że nie chcą ryzykować, czekając z głosowaniem do dnia wyborów.

„Jeśli tego dnia wystąpią jakiekolwiek wady lub coś w tym rodzaju, jesteś trochę, wiesz, przekręcony” – powiedział Douglas Edwards, dentysta z Cartersville, który wspiera Warnocka. „Jeśli jest coś dzisiaj, zawsze możemy wrócić we wtorek”.

Wielu uczniów powoływało się na karty do głosowania nieobecnego i obawy dotyczące bycia w domu w Święto Dziękczynienia poprzez głosowanie w sobotę.

„Obecnie odbywam staż poza stanem i nie dostałem karty do głosowania nieobecnego, aby głosować w połowie semestrów, co mnie bardzo denerwuje” – powiedziała Katie Poe, studentka ostatniego roku. „Jestem w mieście na święta, a głosowanie w tę sobotę to jedyna szansa, aby głosować osobiście i głosować wiarygodnie”.

„W przeszłości miałem wiele problemów, ponieważ nie pojawiłem się na głosowaniu. To trochę przygnębiające, że mogę głosować tylko wtedy, gdy tu jestem, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne” – dodał.

„Jestem studentem college’u w szkole w Bostonie i to moja jedyna szansa, aby osobiście zagłosować. Musiałem więc wyjść i zagłosować, a była to długa kolejka, ale czekaliśmy tak długo, jak tylko mogliśmy” – powiedział Kathryn McBride, studentka ostatniego roku college’u z hrabstwa Cobb.

McBride powiedziała, że ​​głosowała nieobecna w wyborach powszechnych na początku miesiąca, ale musiała czekać dwa lub trzy tygodnie na swoją kartę do głosowania i martwiła się, że nie dotrze ona na czas przed wyborami powszechnymi. Postanowił więc głosować osobiście w sobotę w lokalu wyborczym Cobb County Board of Elections and Registration w Marietta.

Kavita Kar, studentka pierwszego roku na Uniwersytecie Stanforda i studentka z Marietty, która głosuje w tym samym miejscu, wspomniała o obawach związanych z niegłosowaniem.

„Jutro wracam do college’u” – powiedział Garr o sobotniej decyzji o głosowaniu. „Podczas ostatnich wyborów wielu moich przyjaciół z hrabstwa Cobb nie otrzymało kart do głosowania na czas”.

READ  Stany Zjednoczone uważają, że wycofanie się Rosji pod Kijowem to „relokacja”, a nie „wycofanie się”

Kilkuset wyborców ustawiło się w kolejce do głosowania w Cobb’s w sobotnie popołudnie, czekając około dwóch godzin na oddanie głosu. Warnock pokonał hrabstwo Cobb o 16 punktów.

Chociaż inicjatywa kierowana przez Demokratów, zarówno Republikanie, jak i Demokraci chwalili sobotnie głosowanie za ułatwienie głosowania w sprawie pracy i programów podróży.

„Trudno jest wejść w tydzień, kiedy przenosisz ziemię” – powiedział Kevin Tomlin, operator ciężkiego sprzętu i republikanin z hrabstwa Bartow.

„Z moim harmonogramem zawsze głosujemy wcześniej”, powiedział Bill Stahl, policjant z Taylorsville, który wspiera Walkera. „To daje każdemu szansę na wyjście. To nie pomoże konkretnej partii.

„Pracuję dla firmy pogotowia ratunkowego, pracuję 12 godzin dziennie, a te wybory są bardzo ważne” – powiedział Delores Flanagan, zwolennik Warnocka. „Więc wiedziałem, że chcę głosować przy pierwszej okazji”.

„Zwykle głosuję na nie. Ale kiedy ostatnim razem próbowałem to zrobić, zdobycie karty do głosowania zajęło wieczność i martwiłem się, że mogę nie być w stanie głosować” – powiedziała Flanagan o swojej gotowości do czekania dwóch godzin. Ustaw się w kolejce do głosowania w hrabstwie Cobb.

Sandy Griffin, zwolenniczka Walkera z Aragonii, zauważyła, że ​​byłoby „dziwne”, gdyby każde hrabstwo zdecydowało, czy głosować wcześniej. Trudno było więc śledzić, kiedy otworzy się nasz” – powiedział.

Griffin powiedziała, że ​​ona i jej mąż zaplanowali podróż przed rozpoczęciem drugiej tury, więc z zadowoleniem przyjęli możliwość głosowania w sobotę. „Wyjeżdżamy z miasta i musieliśmy dziś głosować w sprawie wczesnego głosowania i cieszę się, że w końcu je otworzyli”.

Mimo to Griffin, republikanin, powiedział, że martwi się, że dodatkowy dzień pomoże Demokratom.

„Obawiam się, że tak się stanie. To strach, także w niedzielę, ponieważ mogą wozić autobusami ludzi z kościoła” – powiedział.

Wyborcy, którzy rozmawiali z The Washington Post, powiedzieli, że są przyzwyczajeni do długich kolejek i chcą ponownie głosować w wyborach – kolejna okazja do głosowania w sobotę, aby wziąć udział w niekończącym się sezonie wyborczym.

„Będziemy to robić raz po raz”, powiedział Robert Schoffer, zwolennik Warnock z Kennesaw. „Ponownie.”

Matt Brown przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *