Wyłącznie: Kanada zainwestuje 2 miliardy dolarów w strategię dotyczącą metali w łańcuchu dostaw akumulatorów do pojazdów elektrycznych

OTTAWA, 4 kwietnia (Reuters) – Budżet federalny Kanady obejmie inwestycję w wysokości co najmniej 2 miliardów dolarów kanadyjskich (1,6 miliarda dolarów) w strategię przyspieszenia produkcji i przetwarzania krytycznych minerałów potrzebnych do łańcucha dostaw akumulatorów pojazdów elektrycznych (EV), dwóch starszych podają źródła rządowe.

Poinformowane źródła podały, że rząd premiera Justina Trudeau, którego budżet ma zostać ogłoszony w czwartek, podejmie inwestycję mającą na celu zwiększenie wydobycia ważnych minerałów, w tym niklu, litu, kobaltu i magnezu. Nie jest upoważniony do wypowiadania się w sprawie.

Inwestycję można by rozłożyć na rok, ale źródła odmówiły komentarza na temat ram czasowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Kanada w zeszłym miesiącu ogłosiła wsparcie finansowe na budowę dwóch zakładów produkujących materiały do ​​akumulatorów do samochodów elektrycznych i jednej fabryki akumulatorów, ale nie ogłoszono żadnych umów dotyczących wydobycia lub rafinacji minerałów. Czytaj więcej

„Istnieją pewne konkretne projekty, nad którymi obecnie się przyglądamy i nad którymi pracujemy” – powiedział sekretarz ds. zasobów naturalnych Jonathan Wilkinson w niedawnym wywiadzie telefonicznym dla agencji Reuters.

Dodał, że wszystkie potencjalne projekty, „czy to wydobycie, czy przetwarzanie, muszą zostać znacznie przyspieszone i o to będzie chodziło w strategii Critical Minerals”.

Finance Canada odmówiła potwierdzenia, czy inwestycja znajdzie się w budżecie, który minister finansów Chrystia Freeland przedstawi w Izbie Gmin.

Adrienne Vaupshas powiedziała: „Kanada ma obfitość ważnych złóż minerałów, a dzięki odpowiednim inwestycjom sektor ten może stworzyć tysiące nowych dobrych miejsc pracy, rozwijać naszą gospodarkę i uczynić Kanadę istotną częścią rozwijającego się globalnego przemysłu minerałów żywotnych”. Sekretarz prasowy Freeland.

Jedno ze źródeł podało, że odbyło się „wiele aktywnych rozmów” między rządem kanadyjskim a firmami „o potrzebie przyspieszenia i zwiększenia produkcji surowców wykorzystywanych w akumulatorach samochodów elektrycznych”.

READ  Czwarty zastrzyk COVID jest „konieczny” ze względu na słabą odporność

Kanada, w której znajduje się duży sektor wydobywczy, ma wielomiliardowy fundusz utworzony w celu inwestowania w zielone technologie i stara się przyciągnąć firmy zaangażowane na wszystkich poziomach łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych, aby chronić przyszłość centrum produkcyjnego Ontario jako świat dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Ontario jest geograficznie blisko amerykańskich producentów samochodów w Michigan i Ohio oraz General Motors Corporation. (GM.N)Ford Motor Company (Fn) i Stellantis NV (STLA.MI) Wszyscy ogłosili plany budowy samochodów elektrycznych w fabrykach w kanadyjskiej prowincji.

minerały z odpadów wydobywczych

Ponieważ otwarcie nowych kopalń może zająć wiele lat, a nawet dekadę lub dłużej, Wilkinson powiedział, że niektóre z rozważanych projektów dotyczą „ogonów z istniejących kopalń, z których można wydobywać ważne minerały”.

„Patrzymy na solanki, piaski roponośne, stawy ściekowe i wszystkie te rzeczy” – powiedział.

Tego typu projekt wymaga badań, powiedział Brendan Marshall, wiceprezes ds. ekonomii i spraw północnych w Canadian Mining Association.

„Potrzebne są badania i rozwój, aby opracować technologie, które będą w stanie identyfikować i oddzielać krytyczne minerały” od ogólnego strumienia odpadów” – powiedział Marshall.

Jedno ze źródeł podało, że kanadyjska strategia Critical Minerals skupi się między innymi na postępie badań, innowacji i eksploracji.

General Motors poinformował w poniedziałek, że zainwestuje 2 miliardy dolarów w dwie fabryki, z których jedna będzie produkować pojazd elektryczny do użytku komercyjnego w Kanadzie. W zeszłym miesiącu General Motors poinformował, że nawiązał współpracę z południowokoreańską firmą chemiczną POSCO (005490.KS) Budowa zakładu produkcji materiałów akumulatorowych w Quebecu. Czytaj więcej

Scott Bell, prezes i dyrektor zarządzający General Motors Canada, powiedział w zeszłym miesiącu, że obfitość niklu i innych surowców w Kanadzie zostanie wykorzystana do wytworzenia aktywnego materiału katodowego w kanadyjskiej prowincji, bez dalszych wyjaśnień.

„Firmy te będą potrzebować tych ważnych minerałów, które posiada nasz kraj, więc musimy zacząć agresywnie ze zwiększonym wymaganym wydobyciem i przetwarzaniem” – powiedział kanadyjski minister przemysłu Francois-Philippe Champagne w Vancouver w zeszłym tygodniu.

READ  Mężczyzna z Michigan, Sergio Enrique Diaz Navarro, pozwał do sądu po tym, jak mechanik Jeep Jeffrey Hawkins zginął podczas wymiany oleju

Bank Światowy szacuje, że popyt na metale potrzebne do produkcji baterii, w tym lit i kobalt, może wzrosnąć o około 500% do 2050 roku. Obecnie Azja, a zwłaszcza Chiny, zdominowały światową produkcję i przetwarzanie ważnych minerałów, pierwiastków ziem rzadkich i pierwiastków ziem rzadkich. używany do produkcji pojazdów elektrycznych.

Konstantin Karianopoulos, prezes i dyrektor generalny Neo Performance Materials Inc(NEO.TO)firma zajmująca się przetwarzaniem pierwiastków ziem rzadkich i pierwiastków ziem rzadkich z siedzibą w Toronto, powiedziała, że ​​Kanada i Ameryka Północna mają wiele do nadrobienia.

„Wspólnie jesteśmy za ósmą piłką na Zachodzie, za Chinami” – powiedział Karayannopoulos w wywiadzie telefonicznym. „Chiny dominują w tej przestrzeni… potrzebujemy dużo pieniędzy (aby zbudować łańcuch dostaw), ponieważ gramy w nadrabianie zaległości”.

(1 dolar = 1,2517 dolara kanadyjskiego)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(covering) Steve Shearer Edycja Paul Simao

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.