Wyniki Delta Air Lines (DAL) za IV kwartał 2023 r

W piątek linia lotnicza prognozowała skorygowany zysk na akcję w wysokości od 6 do 7 dolarów w 2024 r., czyli mniej niż ponad 7 dolarów na akcję, których przewoźnik oczekiwał w zeszłym roku. Delta raportuje skorygowany zysk na akcję w wysokości 6,25 USD w 2023 r.

„Biznes idzie dobrze. Wystarczy pojechać na dowolne lotnisko” – powiedział Bastian w wywiadzie dla CNBC.

Delta podała, że ​​spodziewa się wzrostu przychodów w pierwszym kwartale 2024 r. o 3–6% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Przewoźnik spodziewa się, że zysk na akcję będzie kształtował się w przedziale od 25 do 50 centów, mieszcząc się w przedziale oczekiwanym przez analityków – podaje LSEG, wcześniej znana jako Refinitiv.

Zima to zazwyczaj jeden z najwolniejszych okresów w podróżach lotniczych. Linie lotnicze borykają się również z wyższymi cenami i wydatkami na urządzenia chłodnicze, takimi jak paliwo i robocizna.

Delta jest pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą, która opublikowała wyniki za czwarty kwartał.

Oto jak wypadła firma Trzy miesiące kończące się 31 grudnia W porównaniu do oczekiwań Wall Street opartych na szacunkach konsensusu LSEG:

  • Skorygowany zysk na akcję: 1,28 USD wobec oczekiwanych 1,17 USD.
  • Skorygowane przychody: 13,66 miliarda dolarów wobec oczekiwanych 13,52 miliarda dolarów.

Delta odnotowała zysk netto w wysokości 2,04 miliarda dolarów za ostatnie trzy miesiące 2023 roku, w porównaniu z 828 milionami dolarów rok wcześniej. Przychody wzrosły o 6% do 14,22 miliarda dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wyłączając pozycje jednorazowe, Delta odnotowała skorygowane przychody w wysokości 13,66 miliarda dolarów, nieco powyżej szacunków LSEG. Skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,28 USD przekroczył szacunki analityków na poziomie 1,17 USD na akcję w czwartym kwartale.

Prezes Delta Glenn Hoenstine powiedział w komunikacie prasowym, że firma charakteryzuje się dużym popytem na podróże międzynarodowe i „pozytywnym trendem” w zakresie podróży krajowych. Niektóre linie lotnicze ucierpiały w ostatnich miesiącach z powodu nadpodaży lotów krajowych, co zmusiło je do częstszych niż zwykle obniżek cen poza szczytem.

READ  Akcje Alibaba i JD.com spadają po największych w historii wzrostach. Co wtedy?

Delta i inne duże amerykańskie linie lotnicze skorzystały na oferowaniu rozległych siatek międzynarodowych, a wiele biletów sprzedano w zeszłym roku po wyższych cenach. Delta stwierdziła również, że przychody ze świadczeń premium z droższych miejsc, takich jak te w pierwszej klasie lub w klasie ekonomicznej premium, w dalszym ciągu napędzają przychody.

Bastian powiedział, że przewoźnik nadal stoi przed wyzwaniami związanymi z łańcuchem dostaw części i napraw.

„Naprawa samolotów trwa dłużej i przywracanie ich do służby” – powiedział. Naprawa samolotów i łańcuch dostaw części to „największy obszar działalności, który nie powrócił do wydajności sprzed pandemii”.

W ostatnich dniach branżą lotniczą wstrząsnęła uszczelka drzwi samolotu Boeing 737 Max 9 linii Alaska Airlines, gdy samolot znajdował się na wysokości około 5000 metrów. Następnego dnia Federalna Administracja Lotnicza uziemiła te samoloty Boeing.

Delta nie posiada w swojej flocie żadnych samolotów Max 9, choć ma na swoim koncie kilkadziesiąt samolotów 737 Max 10, których FAA nie posiada jeszcze certyfikatu. Nie jest jeszcze jasne, czy incydent na Alasce będzie oznaczać dalsze opóźnienia w certyfikacji Max 10.

Delta ogłosiła również w piątek spodziewane zamówienie na 20 samolotów szerokokadłubowych Airbus A350-1000, których dostawy rozpoczną się w 2026 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *