Yordenis Ugas doznał złamania orbity w wyniku przegranej przez TKO z Errolem Spence Jr.

Yordenis Ogas będzie nieaktywny przez jakiś czas.

35-letni Ogas doznał złamania prawej oczodołu w przegranej w 10. rundzie przez TKO z Errolem Spence Jr. podczas sobotniej konsolidacji tytułu wagi półśredniej.

„Mam złamanie oka i w ciągu kilku dni lekarze powiedzą, jak to wyleczą” Ujas powiedział na Instagramie. „Każdego ranka spędzałam w szpitalu, pisząc te słowa z jednym okiem, a drugim zamkniętym”.

Ugas (27-5, 22 KO) zdiagnozowano uraz oka w niedzielę rano w szpitalu Johna Petera Smitha w Fort Worth w Teksasie. Kobe otrzymał silny cios w lewo w siódmej rundzie, który zadał obrażenia; Jego oczy natychmiast spuchły.

Pomimo wyniszczającej kontuzji Ojas walczył jeszcze przez trzy rundy, zanim lekarz z pierwszej linii poradził sędziemu, aby przerwał walkę w dziesiątej rundzie; Doszedł do wniosku, że bokser nie widzi przez prawe oko, które było całkowicie spuchnięte.

Według jego zespołu Ugas nie potrzebuje nagłej operacji i zostanie ponownie zbadany później, po ustąpieniu obrzęku, aby sprawdzić, czy wymagana jest procedura medyczna.

Kiedy Billy Joe Saunders został pokonany przez Canelo Alvareza w tytule WWF wagi średniej w maju zeszłego roku, tablice rejestracyjne zostały natychmiast wprowadzone z powodu przerwy orbitalnej w trzech miejscach.

Ojas może uniknąć podobnego losu, ale na pewno zostanie odsunięty na bok na długi czas. Trafił Spence w szóstej rundzie, zanim Spence odniesie obrażenia w następnej rundzie. Ojas, trzeci w wadze półśredniej w ESPN, wszedł do walki z tytułem WBA z wagą 147 funtów, pasem, który trzymał po wysłaniu legendarnego Manny’ego Pacquiao na emeryturę z porażką w sierpniu.

Spence, lat 32, była gotowa do walki z Pacquiao zeszłego lata, ale wycofała się po rozwinięciu odwarstwienia lewej siatkówki, które wymagało operacji. Ogas był dobroczyńcą, teraz będzie chciał wyzdrowieć po poważnej kontuzji oka.

READ  Chelsea 2-2 Wolverhampton, Premier League: reakcje po meczu, oceny

– Sędzia przerwał walkę, ale chciałem kontynuować do końca – powiedział w sobotę Ogas przez tłumacza. „Zdecydowanie miałem szansę wygrać walkę w szóstej rundzie, ale on dobrze się zregenerował”.

Spence wcześniej złamał kość oczodołu Kell Brook, kiedy po raz pierwszy został mistrzem w 2017 roku.

Spence (28-0, 22 KOs) dodał tytuł WBA do pasów WBC i IBF, które już posiada. Tytuł WBO Terence’a Crawforda jest jedynym, którego nie ma, i mogą się spotkać jeszcze w tym roku, aby koronować niekwestionowanego mistrza wagi półśredniej w jednej z największych walk, jakie można stoczyć w boksie.

„Wszyscy wiedzą, kogo chcę w następnej kolejności, chcę być następnym Terrence’em Crawfordem” – powiedział Spence, bokser numer 6 ESPN. „To jest walka, której chcę, to jest walka, której wszyscy chcą. Terence, idę po ten pas matki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.