Yordenis Ugas doznał złamania orbity w wyniku przegranej przez TKO z Errolem Spence Jr.

Yordenis Ogas będzie nieaktywny przez jakiś czas.

35-letni Ogas doznał złamania prawej oczodołu w przegranej w 10. rundzie przez TKO z Errolem Spence Jr. podczas sobotniej konsolidacji tytułu wagi półśredniej.

„Mam złamanie oka i w ciągu kilku dni lekarze powiedzą, jak to wyleczą” Ujas powiedział na Instagramie. „Każdego ranka spędzałam w szpitalu, pisząc te słowa z jednym okiem, a drugim zamkniętym”.

Ugas (27-5, 22 KO) zdiagnozowano uraz oka w niedzielę rano w szpitalu Johna Petera Smitha w Fort Worth w Teksasie. Kobe otrzymał silny cios w lewo w siódmej rundzie, który zadał obrażenia; Jego oczy natychmiast spuchły.

Pomimo wyniszczającej kontuzji Ojas walczył jeszcze przez trzy rundy, zanim lekarz z pierwszej linii poradził sędziemu, aby przerwał walkę w dziesiątej rundzie; Doszedł do wniosku, że bokser nie widzi przez prawe oko, które było całkowicie spuchnięte.

Według jego zespołu Ugas nie potrzebuje nagłej operacji i zostanie ponownie zbadany później, po ustąpieniu obrzęku, aby sprawdzić, czy wymagana jest procedura medyczna.

Kiedy Billy Joe Saunders został pokonany przez Canelo Alvareza w tytule WWF wagi średniej w maju zeszłego roku, tablice rejestracyjne zostały natychmiast wprowadzone z powodu przerwy orbitalnej w trzech miejscach.

Ojas może uniknąć podobnego losu, ale na pewno zostanie odsunięty na bok na długi czas. Trafił Spence w szóstej rundzie, zanim Spence odniesie obrażenia w następnej rundzie. Ojas, trzeci w wadze półśredniej w ESPN, wszedł do walki z tytułem WBA z wagą 147 funtów, pasem, który trzymał po wysłaniu legendarnego Manny’ego Pacquiao na emeryturę z porażką w sierpniu.

Spence, lat 32, była gotowa do walki z Pacquiao zeszłego lata, ale wycofała się po rozwinięciu odwarstwienia lewej siatkówki, które wymagało operacji. Ogas był dobroczyńcą, teraz będzie chciał wyzdrowieć po poważnej kontuzji oka.

READ  Kłopoty Los Angeles Lakers trwają, a OTS przegrywa z najgorszymi rakietami Houston w Konferencji Zachodniej

– Sędzia przerwał walkę, ale chciałem kontynuować do końca – powiedział w sobotę Ogas przez tłumacza. „Zdecydowanie miałem szansę wygrać walkę w szóstej rundzie, ale on dobrze się zregenerował”.

Spence wcześniej złamał kość oczodołu Kell Brook, kiedy po raz pierwszy został mistrzem w 2017 roku.

Spence (28-0, 22 KOs) dodał tytuł WBA do pasów WBC i IBF, które już posiada. Tytuł WBO Terence’a Crawforda jest jedynym, którego nie ma, i mogą się spotkać jeszcze w tym roku, aby koronować niekwestionowanego mistrza wagi półśredniej w jednej z największych walk, jakie można stoczyć w boksie.

„Wszyscy wiedzą, kogo chcę w następnej kolejności, chcę być następnym Terrence’em Crawfordem” – powiedział Spence, bokser numer 6 ESPN. „To jest walka, której chcę, to jest walka, której wszyscy chcą. Terence, idę po ten pas matki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *