Zakupy samochodowe w weekend Dnia Pamięci „jest dość ciemne”

Bloomberg | Bloomberg | Obrazy Getty

Jeden z najlepszych weekendów na zakupy samochodowe, najgorsze w dzisiejszych czasach.

Wśród wyzwań produkcyjnych przemysłu wytwórczego związanych z ciągłymi problemami z łańcuchem dostaw, w tym roku generalnie nie ma sprzedaży z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day).

Evan Drew, starszy menedżer ds. wywiadu w Edmunds, powiedział: „Jest bardzo mroczny i musimy o tym porozmawiać bezpośrednio.

Według wspólnej prognozy Jedi Power i LMC Automotive średnia opłata za nowy samochód to 45 200 dolarów, czyli o 18,7% więcej niż rok temu. Kupujący płacą średnio 700 dolarów za cenę naklejki, powiedział Trurie.

Jednocześnie prognoza JD Power/LMC pokazuje, że średnia zachęta oferowana przez dealerów spadła do rekordowo niskiego poziomu 1034 USD w porównaniu do 2996 USD rok temu. Generalnie dealerzy w dzisiejszych czasach nie mają wiele do zaoferowania, aby sprzedawać samochody.

W rzeczywistości, pomimo 23,8% spadku sprzedaży w stosunku do roku temu z powodu zmniejszenia zapasów, średni zysk samochodowy w salonach jest wyższy o 5046 USD z 2733 USD rok temu.

Ludzie mają trudności ze zdobyciem nowego samochodu z pożądanymi funkcjami w cenie, za którą są gotowi zapłacić.

Evan Drew

Starszy Menedżer ds. Wywiadu w Edmunds

„Ta podwyższona marża zysku jednostkowego jest z nawiązką równoważona spadkiem wielkości sprzedaży” – powiedział Thomas King, szef ds. danych i analiz w Jedi Power.

Tymczasem stoi przed ograniczonymi zapasami nowego pojazdu, a coraz większy odsetek nabywców przenosi się na używane foteliki samochodowe, powiedział Drew.

„Widzisz dużo nowych samochodów [dealer] Strony internetowe oznaczone jako „wkrótce” lub „w ruchu” zostały już sprzedane” – powiedział Drew. „

Więcej ze środków osobistych:
Oto sposoby na zwiększenie kapitału własnego domu
Na tym gorącym rynku pracy panuje „nieubłagany” trend
Jak przezwyciężyć rosnące ceny dzięki ofertom z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day)

READ  Nike odnotowuje wzrost przychodów rok do roku i spadek dochodu netto w trzecim kwartale

Wśród nabywców biznesowych 45% kończy z wcześniej zarezerwowanym pojazdem, w porównaniu z 35% rok temu, powiedział Trurie.

Oczywiście na rynku samochodów używanych nie ma ulgi. Według najnowszych danych Biura Statystyki Pracy średnie ceny wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 22,7%. Kwota transakcji wyniosła średnio 29 948 USD, pokazuje Edmunds Research.

Oznacza to jednak, że wartości handlowe są wysokie.

„Dla własnego używanego pojazdu zdobądź wiele ofert” – powiedział Trurie. „Użyj tego.”

Kolejną rzeczą do rozważenia są koszty finansowe. Wzrasta średnia spłata nowych kredytów samochodowych. Według Edmunds było to 4,7% w kwietniu, 4,5% w marcu i 4,1% w grudniu. Nabywcy samochodów prawdopodobnie będą działać po wyższych stawkach w nadchodzących miesiącach, ponieważ oczekuje się, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić główną stopę procentową wpływającą na zadłużenie konsumentów.

Jednak dobrze wykwalifikowani nabywcy mogą uzyskać przyzwoitą cenę w zależności od samochodu.

„Nadal możesz uzyskać zero lub 1,9% finansowania” – powiedział Trurie.

W przypadku samochodów używanych średnia stawka wynosi 8%. Jednakże, Dla certyfikowanych pojazdów spedycyjnych – Zazwyczaj jest poddawany rygorystycznej kontroli i jest objęty przedłużoną gwarancją – Można znaleźć specjalne oferty finansowe.

„Może to być około 1,9% lub 2,9%” – powiedział Drew.

Chociaż używane samochody mogą być droższe, możesz zapłacić wyższe oprocentowanie od niezabezpieczonej wersji pożyczki.

„Nawet jeśli zaoszczędzisz pieniądze z wyprzedzeniem dzięki niecertyfikowanemu samochodowi zarezerwowanemu, nadal będziesz musiał zapłacić wyższą opłatę ogólną” – powiedział Trurie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *