Załamanie w Southwest Airlines pogarsza się, pozostawiając pasażerów pozostawionych samych sobie

Tysiące pasażerów Southwest Airlines utknęło na lotniskach w całym kraju we wtorek rano, gdy potężna burza zimowa, która nawiedziła większą część kraju, uziemiła setki lotów i zakłóciła wakacyjne plany podróżnych.

Linie lotnicze odwołały we wtorek rano ponad 2800 lotów, większość z nich – 2526 lotów – liniami Southwest Airlines, Według serwisu śledzenia lotów FlightAware.

W Kalifornii setki lotów zostało opóźnionych lub odwołanych w weekend – co stanowi większość rozkładu lotów Southwest.

Pasażerowie siedzieli przy krawężniku międzynarodowego lotniska w Los Angeles, dziesiątki pilotów ustawiały się w kolejce do wypożyczalni samochodów na lotnisku Hollywood Burbank, a prawie 100 osób czekało wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Dyrektor generalny Southwest, Bob Jordan, powiedział Wall Street Journal, że linia lotnicza planuje działać z około jedną trzecią normalnej przepustowości, próbując przegrupować się i przywrócić harmonogram.

„To największe wydarzenie, jakie kiedykolwiek widziałem”. powiedział.

Wszystkie loty były wyświetlane jako niedostępne na stronie internetowej firmy we wtorek rano. W e-mailu rzecznik Southwest, Chris Perry, powiedział, że zapasy są „zbyt niskie”, aby zarezerwować podróż, ale loty nadal działają.

Do godziny 9:30 we wtorek co najmniej 60 lotów z międzynarodowego lotniska w Los Angeles zostało odwołanych, a co najmniej 55 opóźnionych.

Andy Robinson czekał w kolejce na terminalu Southwest po kupon hotelowy po tym, jak jego lot do Denver został odwołany. Robinson, który był w Los Angeles, aby obejrzeć mecz Denver Broncos z Rams na stadionie SoFi w Inglewood w Boże Narodzenie, był w stanie złapać lot do domu w czwartek, ale zostało to utrudnione przez odwołania i inne opóźnienia.

„Staram się patrzeć na to pozytywnie. Jestem w Kalifornii”, powiedział Robinson, którego kuzyn zaproponował, żeby pojechał do Denver. „Jestem w japonkach”.

W innym miejscu w południowej Kalifornii 18 lotów wychodzących z Southwest – lub około dwóch trzecich jego usług – zostało odwołanych we wtorek na lotnisku Hollywood-Burbank, zgodnie z mobilnym narzędziem do śledzenia lotów FlightView. Na lotnisku John Wayne w Orange County odwołano 51 lotów na południowy zachód, a siedem opóźniono we wtorek rano, podczas gdy San Diego odnotowało największe zakłócenia, z odwołanymi 89 lotami na południowy zachód i 28 opóźnionymi. Według FlightAware.

READ  NFT podbijają po oskarżeniu Trumpa, wolumen handlu w I kwartale na poziomie 4,7 mld USD i więcej

Pomimo zapłacenia 60 dolarów za wcześniejsze zameldowanie, Roger i Jane Truesdale byli jednymi z setek podróżnych we wtorek w Burbank, których loty zostały odwołane i powiedziano im w sobotę, że mogą wkrótce wyjechać.

Ale para z Estes Park w Kolorado, która przyjechała do miasta, aby odwiedzić syna na święta, nie miała przy sobie wystarczającej ilości lekarstw na cały tydzień. Szukali innych przewoźników lotniczych i powiedziano im, że wynajęcie samochodu lub autobus nie wchodzi w grę.

Roger Truesdale, lat 77, powiedział: „To nie jest idealne, ale musimy wrócić do domu i miejmy nadzieję znaleźć dobre zastępstwo.

Tablica lotów pokazuje odwołane loty w terminalu Southwest Airlines w LAX.

(Eugene Garcia/Associated Press)

Linie lotnicze Southwest Airlines obwiniły o odwołania niszczycielską burzę zimową, która przetoczyła się przez północną część kraju podczas świątecznego weekendu, i dodały w oświadczeniu: …zdajemy sobie sprawę z pomyłki i szczerze przepraszamy.

Ed Markey (D-Mass.) i Richard Blumenthal (D-Conn.), członkowie Senackiej Komisji ds. Handlu, powiedzieli, że Southwest nie może żądać odwołania lotów z powodu niedawnych burz zimowych, co pozwoliłoby ich uniknąć. Zwrot kosztów pasażerom.

Odszkodowanie obejmuje zmianę rezerwacji lotów, zwrot pieniędzy, hotel, posiłki i transport, a także „znaczną rekompensatę pieniężną za zakłócenie ich planów wakacyjnych” – napisali obaj senatorowie w oświadczeniu.

Krach Southwest dotarł do Gabinetu Owalnego, a prezydent Biden napisał na Twitterze, aby pociągnąć linie lotnicze do odpowiedzialności i skierować poszkodowanych pasażerów na stronę internetową Departamentu Transportu, aby ustalić, czy kwalifikują się do odszkodowania.

„Nasza administracja pracuje nad tym, aby linie lotnicze zostały pociągnięte do odpowiedzialności” – napisał Biden we wtorek na Twitterze.

Przewodniczący Senackiej Komisji Handlu Sen. Reprezentant Maria Cantwell (D-Wash.) Powiedziała we wtorek, że komisja zbada przyczyny zakłóceń i ich wpływ na konsumentów.

READ  ZOBACZ TAKŻE: Podróżujący w Święto Dziękczynienia spotykają się z dużymi podwyżkami cen biletów lotniczych i hoteli

„Problemy Southwest Airlines w ciągu ostatnich kilku dni wykraczają poza pogodę” – powiedział Cantwell w oświadczeniu. „Wiele linii lotniczych nie komunikuje się odpowiednio z konsumentami w przypadku odwołania lotu. Konsumenci zasługują na silniejszą ochronę, w tym zaktualizowaną klauzulę zwrotu kosztów dla konsumentów.

Po tym, jak jej lot z Oakland do Los Angeles został odwołany w poniedziałek i po pięciu godzinach jazdy, Kate Schelder czekała w kolejce we wtorek rano na terminalu Southwest w LAX, próbując uzyskać zwrot pieniędzy i odzyskać bagaż swojej rodziny. Chociaż ona i jej 9- i 12-letnie dzieci nie mogły złapać lotu, jej bagaż został przewieziony do Los Angeles.

Ale Shelter nie otrzymał zwrotu pieniędzy: agent biletowy Southwest Airlines powiedział, że nie może jej pomóc i zamiast tego zaoferuje kupony podróżne. „Mam teraz zamiar przesunąć moje wakacje do przodu i spędzić godziny na telefonie z obsługą klienta, próbując to naprawić” – powiedział Shelter.

Wściekli i zmęczeni pasażerowie Powódź południowo-zachodnia na Twitterze z oświadczeniami Czekanie w długiej kolejce Rozciągała się poza terminale lotniska, Brakuje bagażu W niektórych przypadkach tak jest Podróżował do przodu Pomimo odwołanych lotów lub Od wielu dni piętrzą się nieodebrane czekając na Podczas połączeń z obsługą klienta godziny lub Powtarzające się rozłączaniei próbujesz przejść do błędnej witryny.

– mówili niektórzy pasażerowie Nie zrozumieli tego E-mail lub wiadomość tekstowa o statusie lotu została zamiast tego uzyskana za pośrednictwem FlightAware w aplikacji firmy lub powiadomienia od rodziny i przyjaciół.

Maria Valenciano Ramos i jej mąż Jeronima Ramos Jr. mieli nadzieję, że w tym tygodniu odwiedzą swoją córkę w Nashville, ale ich poniedziałkowy lot liniami Southwest Airlines został odwołany. Wstrzymali się z obsługą klienta przez trzy godziny, aby anulować przebukowany lot.

We wtorek rano gorączkowo pojechali do terminalu Southwest na lotnisku, ostatecznie zmieniając rezerwację na najbliższy dostępny lot, 1 stycznia, bez ustalonej daty powrotu. Ramos Jr. powiedział, że inne linie lotnicze obsługujące podobne trasy pobierają nawet 1600 USD za bilet.

READ  Dlaczego upadek Silicon Valley Bank zwrócił uwagę Trumpa | Banki

„Zmieniło to cały nasz harmonogram, całe nasze wakacje” – powiedział Valenciano Ramos.

Nowo wybrana przełożona hrabstwa Los Angeles, Lindsay Horvath, utknęła w Las Vegas po odwołaniu lotu Southwest do Los Angeles. powiedziała na Twitterze Poniedziałkowy wieczór.

„Dlatego @SouthwestAir Jedyną opcją powrotu do domu jest wydanie ponad 400 USD w jedną stronę na inny lot [Tuesday] Popołudnie (& Wet Apt & Job MTGS anulowane). ONZ Prawdziwy. Kto może sobie na to pozwolić? Niepracujące rodziny lub młodzi ludzie, którzy raz w roku wyjeżdżają do domu na wakacje” – napisał Horvath w tweecie.

Wielu kwestionowało również twierdzenie linii lotniczej, że przyczyną była pogoda. Zwrocic uwage Inne linie lotnicze działają z mniejszymi zakłóceniami, a częścią problemu mogą być problemy kadrowe.

Linia lotnicza z Dallas stwierdziła, że ​​jest „w pełni obsadzona personelem i gotowa” na świąteczny weekend, ale „warunki operacyjne” spowodowane niesprzyjającą pogodą w większości kraju „wymusiły codzienne zmiany w naszym rozkładzie lotów. Nasze załogi wciąż mają narzędzia do przywrócić sprawny lot”.

Mroźna zimowa burza szczególnie mocno uderzyła w dwa największe ośrodki na południowym zachodzie, Chicago i Denver.

Departament Transportu USA powiedział w poniedziałek po południu, że „Zaniepokojony niedopuszczalną stawką Southwest Odwołania i opóźnienia”, a także doniesienia o „braku szybkiej obsługi klienta”.

„Departament sprawdzi, czy anulowanie jest wykonalne i czy Southwest przestrzega swojego planu obsługi klienta” – napisała firma w tweecie.

Autorzy Timesa, Sarah Wyer i Courtney Subramanian, przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *