Zarówno zespoły Trumpa, jak i Bidena opierają się na ujawnieniu Pence’a jako tajnej ochronie dokumentówCNN

Doradcy byłego prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Joe Bidena Podskoczył na wieść o odkryciu tajnych dokumentów Indiana, dom byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’aObaj postrzegają to jako pomocną obronę w badaniu własnych dokumentów.

Zespół Bidena utrzymywał rozróżnienie między nim a Trumpem w zakresie postępowania z tajnymi dokumentami, a podobieństwa między sprawami Pence’a i Bidena pomogły zaostrzyć ten argument wczesną jesienią.

Ale źródła zaznajomione z obydwoma przypadkami potwierdziły we wtorek nowe rewelacje dotyczące znalezionych materiałów krytycznych. Rezydencja Pence’a służy ich celowi.

Z jednej strony prawnicy Trumpa postrzegają wiadomość o tajnych dokumentach znalezionych w domu Pence’a jako pozytywną zmianę dla byłego prezydenta, mając nadzieję, że odkrycie, w połączeniu z dochodzeniem specjalnego doradcy w sprawie postępowania Bidena z tajnymi dokumentami, zmieni dynamikę. Według źródła zaznajomionego ze sprawą Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie byłego prezydenta.

Chociaż okoliczności różnią się w każdym przypadku, członkowie zespołu prawnego Trumpa uważają, że rozwój wydarzeń utrudni prokuratorom uzasadnienie wniesienia oskarżenia przeciwko któremukolwiek z nich, podało źródło.

Tymczasem urzędnicy Biden Uspokojony wiadomością, Według źródeł, które powiedziały CNN, wiadomości Pence’a „obniżają temperaturę, ponieważ jest to historia tylko dla Bidena”.

Inne źródło zaznajomione ze śledztwem porównało działania Pence’a w znalezieniu tajnych dokumentów z działaniami podjętymi przez Bidena. Pence przekazał około tuzina dokumentów oznaczonych jako tajne Wkrótce po tym, jak znalazło ich FBI.

Kiedy zespół Bidena znalazł w listopadzie tajne dokumenty w jego biurze think tanku w Waszyngtonie, natychmiast powiadomił Archiwa Narodowe, które powiadomiły Departament Sprawiedliwości, chociaż odkrycie nie zostało upublicznione przez tygodnie.

„Wydaje się, że Pence zastosował bardzo podobny początkowy proces do Bidena, jeśli chodzi o dobrowolny przegląd przedmiotów i natychmiastowe ujawnienie ich odpowiednim władzom, gdy zostały odkryte, z których wszystkie zostały upublicznione przez doniesienia medialne” – podało źródło.

READ  Pakistański premier Imran Khan wezwał do przedterminowych wyborów po tym, jak pakistański parlament odrzucił przeciwko niemu wotum nieufności.

FBI przeprowadziło nalot na dom Bidena kilka miesięcy po znalezieniu pierwszego tajnego materiału. Zespół Bidena znalazł dokumenty w wielu miejscach między listopadem a styczniem.

Ale sojusznicy Trumpa również przyjęli przesłanie Pence’a i uważają, że jeszcze bardziej zaciera granice między tymi trzema przypadkami.

„Wszyscy są teraz w jakiś sposób powiązani”, powiedziało źródło zaznajomione z myśleniem zespołu prawnego Trumpa, odnosząc się do Pence’a, Bidena i Trumpa.

Zespół Trumpa ma nadzieję, że rewelacje Bidena i Pence’a potwierdzą ich argument, że nie należy tego traktować jako sprawy karnej, ale raczej przegląd wykonawczy procesu Białego Domu dotyczącego rozpatrywania spraw niejawnych nadzorowanego przez Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego. .

Dochodzenie specjalnego doradcy w sprawie obchodzenia się przez Trumpa z niejawnymi dokumentami dotyczy również utrudniania wymiaru sprawiedliwości. W międzyczasie Departament Sprawiedliwości zaczął przeglądać dokumenty Pence’a i dowiedzieć się, w jaki sposób trafiły one do jego domu w stanie Indiana.

Odpowiadając na odkrycie dokumentów Pence’a we wtorek, Trump napisał w Truth Social: „Mike Pence jest niewinnym człowiekiem. Nigdy świadomie nie zrobił nic nieuczciwego w swoim życiu. Zostaw go w spokoju!!”

Były urzędnik Trumpa twierdzi, że tajne dokumenty Pence’a przedstawiają mu sprawę Bidena

Dla urzędników i sojuszników administracji Bidena, którzy w ciągu ostatnich kilku tygodni byli oblegani przez wiele ujawnień tajnych dokumentów znalezionych w prywatnym biurze Bidena w Waszyngtonie, a następnie w jego domu w Wilmington w stanie Delaware, nagłówek Pence’a był mile widzianą wiadomością – i nawet po cichu słynny.

Jak ujął to jeden z wyższych urzędników administracji: „To historia tylko Bidena, więc obniża temperaturę”.

Urzędnik powiedział, że jedną z nadziei jest to, że odkrycie dokumentów niejawnych w domu Pence’a pomoże podkreślić, że współpracownicy Bidena nie są sami w pakowaniu dokumentów niejawnych, które powinny były zostać przekazane do Archiwów Narodowych.

READ  Tommy Tuberville odmawia potępienia białego nacjonalizmu w wojsku, podwajając wcześniejsze komentarze

Kolejna nadzieja: Biały Dom może wykorzystać ten rozwój sytuacji, aby podkreślić, że sposób, w jaki sytuacja została rozwiązana po odkryciu tajnych dokumentów, jest krytyczny – i że zespół prawny Bidena może nadal różnić się w podejściu do sprawy. Działania Trumpa i jego sojuszników.

Biały Dom w dużej mierze odrzucił pytania dotyczące przesłania Pence’a we wtorek. Decyzja o nieangażowaniu się publicznie w odkrycie jest związana z długotrwałymi wysiłkami Białego Domu, aby nie angażować się w bieżące przeglądy i dochodzenia, powiedział urzędnik, wskazując na potrzebę zachowania konsekwencji w tej postawie.

Ale był też pogląd, że pozostawienie rozwoju Pence’a jako osobnego rozwiązania ma większą wartość – zupełnie inna taktyka niż celowe zaprzeczanie argumentom Trumpa.

Ale podkreśliło to, co jeden z urzędników uznał za „pomocny przykład” innego byłego wiceprezydenta, który zajmuje się sprawami, które pojawiły się od czasu odejścia ze stanowiska, kiedy publicznie oświadczył, że nie ma tajnych dokumentów. Posiadanie. Niewypowiedziana jest oczywista wartość faktu, że były wiceprezydent służył w republikańskiej administracji.

Poza tym urzędnik dodał: „pozwolimy ci podejmować własne decyzje o tym, co to oznacza”.

Nie oznacza to, że urzędnicy nie zwracali uwagi na rozwój wydarzeń przez cały dzień – wysiłek ze szczególnym zainteresowaniem Republikanami, którzy prowadzili lub gwarantowali przesłuchania, uważnie obserwując republikańskie odpowiedzi na przesłania Pence’a na Kapitolu. Wewnątrz Bidena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *