Zaufanie konsumentów wzrosło po raz pierwszy od czterech miesięcy w związku z tańszym gazem i niższą inflacją

Liczby: A Badanie zaufania amerykańskich konsumentów Do końca lata gospodarka ustabilizowała się, ponieważ ceny benzyny wzrosły w sierpniu po raz pierwszy od czterech miesięcy.

Ekonomiści ankietowani przez The Wall Street Journal spodziewali się, że indeks wzrośnie do 97,4 z 95,7 w poprzednim miesiącu.

Duży obraz: Amerykanie odczuli pewną ulgę od wysokiej inflacji dzięki spadającym cenom gazu, ale perspektywy gospodarki pogorszyły się.

Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe, aby ograniczyć najwyższą inflację od 40 lat i obiecuje więcej „bólu” dla konsumentów i przedsiębiorstw. Wielu ekonomistów uważa, że ​​w przyszłym roku prawdopodobna jest kolejna recesja.

Wyższe stopy zwiększają koszt kredytu i powodują, że konsumenci i przedsiębiorstwa wydają mniej.

Kluczowe szczegóły: Miara tego, jak konsumenci myślą o gospodarce, wzrosła w sierpniu do 145,4 z 139,7 w poprzednim miesiącu. Rada Konferencji Non-profit powiedział we wtorek.

Podobny wskaźnik zaufania wzrósł do 75,1 z 65,6 sześć miesięcy temu – najwyższy poziom od czterech miesięcy.

Patrząc w przyszłość: „Poprawa zaufania w sierpniu może wesprzeć wydatki, ale inflacja i dodatkowe podwyżki stóp nadal stanowią zagrożenie dla wzrostu gospodarczego w najbliższym czasie”, powiedział Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w zarządzie.

Reakcja rynku: Dow Jones Industrial Average DJIA,
-0,66%
oraz S&P 500 SPX,
-0,84%
Spadł ponownie w handlu wtorkowym.

READ  Nalot amerykańskich komandosów w Syrii wymierzony w starszych dżihadystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.