49ers LB Dre Greenlaw z drużyny INT wygrywa z Packers i wysyła San Francisco na mecz o mistrzostwo NFC

Davida Lombardiego, Matta Barrowsa i Matta Schneidmana

Liniowy obrońca drużyny San Francisco 49ers, Trey Greenlaw, po raz drugi przechwycił mecz w sobotnim meczu, w którym jego zespół zwyciężył 24-21 NFC Divisional Round z Green Bay Packers.

49ers awansują do NFC Championship Game i zmierzą się ze zwycięzcą niedzielnego pojedynku pomiędzy Detroit Lions i Tampa Bay Buccaneers.

San Francisco przegrało z Green Bay 21:17. Jednak rozgrywający 49ers, Brock Purdy, poprowadził swój zespół w 12 meczach na dystansie 69 jardów, które zakończyły się zdobyciem drugiego przyłożenia przez Christiana McCaffreya i zapewnieniem San Francisco prowadzenia.

Packers rozpoczęli kolejną partię na 1:07 przed końcem, ale zabrakło im skuteczności, gdy Greenlaw przechwycił podanie Jordana Love. San Francisco było w stanie uklęknąć i wykończyć zegar.

Love zakończył mecz 21 z 34 na 194 jardy, dwa przyłożenia i dwa przechwyty. Aaron Jones rzucił się na 108 jardów.

Purdy zakończył mecz z wynikiem 23 z 39 na 252 jardy i przyłożenie.

Zespół 49ers przez większość meczu grał bez gwiazdorskiego odbierającego Deebo Samuelsa, który po przerwie pauzował z powodu kontuzji barku.

Birdie przechodzi

Cóż, taka jest legenda o Purdym. Młody 49ers QB grał nierówno przez większą część sobotniego meczu, z trudem panując nad mokrą piłką w deszczu. Ale pomiędzy błędami Purdy rzucił kilka absolutnych rzutków. Następnie 49ers stracili przewagę 21-17 i ponieśli trzecią porażkę.

Uderzył Brandona Iuka w środek. Uderzył głęboko Chrisa Conleya. Przebiegł dziewięć jardów, aby przygotować McCaffreya na 5 jardów przyziemienia. W sezonie 1981 Joe Montana – który słynął z trudności – stał się najlepszym QB w historii franczyzy, zanim rzucił zwycięskie podanie przyziemienia Dwightowi Clarkowi w meczu o mistrzostwo NFC.

Purdy poprowadził teraz do własnych zwycięstw w fazie play-off, a dokonał tego w deszczowej atmosferze w Santa Clara, w dzień, który był strasznie zły dla 49ers.

READ  UFC Hall of Fame Stephen Bonner zmarł w wieku 45 lat

To kluczowe zwycięstwo, które wydaje się konieczne w przypadku każdej walki o tytuł, a 49ers ubolewa, że ​​nie udało im się osiągnąć wcześniej w tym sezonie. Osiągnęli już ten cel i od Super Bowl dzielą ich jedno zwycięstwo u siebie. — David Lombardi, pisarz beatników 49ers

Głębiej

49ers nie zawiodą w meczu z Green Bay: moje przewidywania dotyczące rundy dywizji

Dzień wzlotów i upadków dla obrony San Francisco

Pomimo tego, że San Francisco po raz pierwszy oddało 100 jardów w pośpiechu indywidualnemu zawodnikowi i kilka razy zepsuło obronę w drugiej połowie, 49ers pokonali Packers pomimo dobrej i złej gry w defensywie. Częściowo poślizgnął się na mokrej trawie stadionu Levi's. Cornerback Charvaris Ward padł w pierwszej kwarcie po podaniu z 38 jardów do Romeo Dubsa. Safety Dashaun Gibson upadł, próbując zasłonić odbierającego Bo Meltona i zdobył przyłożenie z 19 jardów po trzeciej próbie.

Jednak podobnie jak w zeszłym tygodniu przeciwko Cowboys, Matt LaFleur, rozmówca Packers, dobrze radził sobie z namawianiem graczy do gry, tym razem przeciwko drugorzędnej drużynie 49ers, która była silna w drugiej połowie sezonu. Od końca trzeciej kwarty Packers nie byli jednak w stanie zdobyć żadnego punktu. Greenlaw przechwycił podanie, które odbiło się od rąk Tuckera Krafta. Przejażdżka Green Bay w ostatniej chwili została również udaremniona przez przechwycenie Greenlaw.

Zespół specjalnych drużyn 49ers, plasujący się na ostatnim miejscu w dolnej trójce ligi, w sobotę miał problemy, szczególnie w obszarze, który nękał ich przez cały sezon: transmisji z meczu. Wydaje się, że zespół wyciągnął lekcję z ostatniego miesiąca sezonu i częściej wykonywał kopnięcia w pole końcowe w celu uzyskania touchbacku. Jednak 49ers rozpoczęli mecz krótkim kopnięciem, które zmusiło Packers do powrotu na linię 31 jardów. W trzeciej kwarcie stracili piłkę na odległość 73 jardów – kolejne siedem po fuffie odzyskanym przez Packers – co zapewniło Packers przyłożenie. Na początku czwartej kwarty 49ers wrócili do grudniowego planu, kiedy Jake Moody posłał głęboki kopniak po celnym rzucie z gry z 52 jardów. — Matt Barrows, pisarz pokonany przez 49ers

Co poszło nie tak dla Green Bay?

W kolejnych atakach z prowadzeniem pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty Love nie trafił w dwa łatwe rzuty środkiem. Jeden odbił się od lewej ręki Crofta i został przechwycony przez Greenlawa. Po kolejnej serii 49ers zdobyli trzy punkty. Podczas następnej przejażdżki Packersów Love ponownie poprowadził Jonesa środkiem na trzecim i drugim.

READ  Transakcja Elona Muska na Twitterze finansowana przez groźby: raport

Packers ruszyli na łódkę, ale Green Bay zmusił 49ers do wykonania łódki podczas następnej jazdy. Packers przynajmniej stracili dwie szanse na zwiększenie prowadzenia, które w końcówce ponownie ich ugryzło, gdy Love wykonał kolejny wątpliwy rzut i w biegu rzucił się środkiem prosto w ramiona Greenlawa. aby ukończyć grę.

Koordynator zespołów specjalnych Rich Pisaccia nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące ostatnich zmagań swojego debiutanta w zeszłą środę, ale teraz musi odpowiedzieć na własne pytanie, czy Anders Karlsson powinien być jego kopaczem w przyszłym sezonie. Przynajmniej Carlson będzie miał konkurencję poza sezonem. W niedzielę zawodnik wybrany w szóstej rundzie nie trafił do kosza z gry z odległości 41 jardów na 6:18 przed końcem, a Packers prowadzili czterema. Jego ostatnie chybienie spowodowało niecelne kopnięcie w 10 z ostatnich 12 meczów. 49ers wygrali mecz po kolejnej dogrywce. — Matt Schneidman, autor Baker’s Beat