Rodzina Soprano zaczęła publikować na Instagramie „Moi przyjaciele, rodzina i fani opery”. „Doszedłem do niefortunnego wniosku, że tego lata nie zaśpiewam Traviaty na Arena di Verona, jak planowałem”.
Odnosząc się do decyzji Ariny o użyciu czarnego makijażu twarzy w filmie „Aida”, piosenkarka napisała: „Pozwól mi być absolutnie jasne: używanie czarnej twarzy w jakichkolwiek okolicznościach, artystycznych lub innych, jest bardzo mylącą praktyką opartą na tradycji teatralnej. jest stara i nie ma miejsca we współczesnym społeczeństwie, jest obraźliwa, obraźliwa i jawnie rasistowska”.
Pisała, że nie mogła „z czystym sumieniem kojarzyć się z instytucją, która kontynuuje tę praktykę”.
W oświadczeniu teatralnym stwierdzono, że „Angel Blue celowo zobowiązała się do śpiewania na ringu”, mimo że „charakterystyka” sztuki Zeffirelli z 2002 roku była „znana”.
Teatr podkreślił jednak nadzieję, że jej protest w końcu poprawi zrozumienie międzykulturowe, a także wyedukuje włoską publiczność.
„Każdy kraj ma inne korzenie, a jego struktury kulturowe i społeczne rozwinęły się wzdłuż różnych ścieżek historycznych i kulturowych” – czytamy w oświadczeniu Fundacji Arena w Weronie. „Dopiero po latach dialogu i wzajemnego zrozumienia osiągnięto wspólne przekonania”.
Oświadczenie Areny podkreślało dialog „w celu świadomego zrozumienia perspektywy innych w odniesieniu do przyjętych zobowiązań artystycznych”.
„Sprzeczność, osądy, branding i brak dialogu tylko podsycają kulturę sprzeczności, które całkowicie odrzucamy” – napisano w oświadczeniu, wzywając do współpracy „w celu uniknięcia podziałów”.
To nie pierwszy raz, kiedy użycie czarnego makijażu twarzy podczas teatralnego przedstawienia „Aidy” w Weronie wywołało protest sopranów. W 2019 roku śpiewaczka operowa Tamara Wilson, która jest biała, zaprotestowała przeciwko czarnej twarzy, by śpiewać tytuł Etiopskiej Damy Opery w Arenie.
„Guru Internetu. Przedsiębiorca. Znawca muzyki. Przyjazny ewangelista kawy”.