Jak Warriors sprytnie pokonali i zdenerwowali Grizzlies w Boże Narodzenie

SAN FRANCISCO – Być może największą grą Warriors było krótkie świąteczne zwycięstwo 123-109 nad siwy Przyszedł, gdy połowa tłumu wciąż wracała z sali. Było to pierwsze posiadanie piłki w drugiej połowie. Garren Jackson Jr pilnował Draymonda Greena-Daj zieloną zgodę na łowienie ryb.

the wojownicy Zdominuj pierwszą połowę, prowadząc aż 16 punktami. Ale 6-0 Teusa Jonesa Bieganie w ostatnich 27 sekundach zmniejszyło deficyt Memphis do pięciu. Grizzlies wyszli z szatni z rozmachem, ale mieli też znakomitego obrońcę krawędzi, który nie utrzymał się na boisku w pierwszej połowie z powodu trzech szybkich błędów. Aby powstrzymać Warriors, potrzebowali obrony Jacksona po czwartym gwizdku.

Nikt nie wie o tym lepiej niż Greene, geniusz koszykówki, który zostaje szczególnie zamknięty podczas wielkich pojedynków. Wiedział, że Jackson był zły i wiedział, że jest ważny dla Grizzlies i Jego szalona skłonność do wchodzenia w momenty, w których nie powinien. Tak więc, osiem sekund po rozpoczęciu pierwszej połowy, Green podszedł do typowej dostawy dryblingu Donte DivincenzoZobaczył, jak długie ramię Jacksona sięga bliskiej przestrzeni powietrznej i dał sobie szybki dźwięk w wyimaginowanym nurkowaniu DHO, rzucając się na ramię Jacksona.

gwizdać. Green dostał to, czego szukał i natychmiast podniósł cztery palce w kierunku ławki w Memphis, ostrzegając Grizzlies, że rzeczywiście nadszedł czas, aby wyeliminować Jacksona z gry. Oto klip.

the NBA Ten mecz był jednym z wyjątkowych bożonarodzeniowych pojedynków, po części z powodu wzajemnej pogardy, której żadna ze stron nie mogła ukryć. To zdrowa interakcja między młodym, pewnym siebie zawodnikiem, który ma obsesję na punkcie wyrzucenia mistrza-założyciela z bloku.

Rdzeń Memphis jest mniejszy, wyższy, bardziej sprężysty i miał mecze, w których fizycznie pokonywał starszych, wolniejszych wojowników. Ale podobnie jak w przypadku całej tej passy sześciu meczów w drugiej rundzie siedem miesięcy temu, Warriors wydają się wybijać Grizzlies z głów, przechytrzając ich w marginalny sposób, który zawsze czynił mistrzami. Złapanie przez Greene’a faulu Jacksona to mały przykład w pełnej ich grze grze.

„Są utalentowani” Claya Thompsona Powiedział. „Jesteśmy utalentowani. Jesteśmy doświadczeni.”

READ  Mets rzucili się na szczyt swojej gry, aby „wyzwać”

Zostało to opisane jako okropny czas dla Wojowników, aby podekscytować Grizzlies, a potem wreszcie zdrowi Fasola Desmondaostatni powrót. Steve’a Curry’ego Ominie co najmniej kolejne dwa tygodnie i Andrzeja Wigginsa Opuścił swój 10. mecz z rzędu, doznając kontuzji pachwiny, która, jak przyznał menedżer Steve Kerr, trwała dłużej niż oczekiwano.

Ale – łatwiej to powiedzieć z perspektywy czasu – może to być idealny moment dla Warriors na zmierzenie się z Grizzlies. Wrócili do domu chwiejni po wycieczce 1-5, która spadła do 15-18 w sezonie, i potrzebowali występu, aby rozpocząć osiem meczów rodzinnego biegu do domu, ponieważ próbowali stąpać po wodzie wystarczająco długo, aby powrócić Curry.

Green, wymieniony jako wątpliwy z powodu bolesności stóp, wyglądał dobrze fizycznie i skupił się na dużej scenie. Wykonując dużo pracy, ma 13 zbiórek, 13 asyst i swoją wzorową technikę. Thompson nie strzelał dobrze, ale był defensywnym fizycznym i spędził noc, szczekając na Grizzlies, przerywając pamiętne drwiny ze swojego brzucha Dillona Brooksa Po tym, jak Thompson zakopał skoczka, aby zasadniczo wygrać.

– Po prostu dobra, staromodna przemowa – powiedział Thompson. „Nie sądziłem, że to uzasadnia środek artystyczny, ale zapomniałem o zasadzie sarkazmu”.

Jordan Paweł To ona odegrała dziś najważniejszą rolę. Aby pokonać długość i dynamikę obrony Memphis, potrzebujesz budowniczego i strzelca. Bez Cary’ego Wigginsa Warriors zostali w zasadzie z Paulem, który zbliżał się do ciężkiego końca swojej ostatniej podróży.

Paul zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie, walcząc z fizycznością Brooksa, długością Jacksona i backdooringiem za schematem nadmiernej punktacji Grizzlies na różnych trzech krokach, środkach i pływakach. Miał 32 punkty w 29 minut na początku czwartej kwarty. Ale wtedy też patrzył na sędziego Marka Davisa po uderzeniu bezkontaktowym i został uderzony przez drugiego technika, co automatycznie skutkowało jego wyrzuceniem. To był ósmy technik Paula w tym sezonie.

READ  Anthony Richardson z Florydy opowiada o „zmieniającym życie” tygodniu w NFL Scouting Combine

„Wie, że nie może mieć drugiego” – powiedział Kerr. „Wciąż jest młodym zawodnikiem. Jordan był dziś świetny. Potrzebowaliśmy jego ofensywnej siły ognia. Wspaniałą rzeczą w Jordanie jest to, że nadal uważam, że ma poziom lub dwa do przejścia, aby naprawdę dojść do punktu, w którym uderzył w sufit. z równowagą – niezależnie od tego, czy unika sędziów, czy pilnuje piłki. Ale wykonuje świetną robotę, rywalizując i pomagając nam utrzymać się na powierzchni”.

Bane trafił z rzutu wolnego po tym, jak Poole został wyrzucony, zmniejszając prowadzenie Warriors do 16 na 9:20 przed końcem. Bez kontekstu ta linia boczna wygląda na komfortową, ale czuła się słaba bez Curry’ego Wigginsa i Paula, biorąc pod uwagę brak ławki, którą Warriors pokazali przez większą część sezonu.

Ale to właśnie było dla nich inne i zachęcające w tej grze. Skoncentrowani wojownicy prowadzili, ale za nimi podążała młoda grupa. Kerr przeszedł do składu, który obejmował Jonathana Cumingęi Musa Modi i Jamesa Wisemana Pod koniec pierwszej kwarty, w ciągu pięciu minut, Warriors faktycznie awansowali o dwa punkty w stosunku do jednej z najsłabszych drużyn w lidze.

Kerr sprawił, że ponownie zakręciły się w drugiej połowie, a trzy typy loterii dały produktywne minuty. Moody zdobył 10 punktów i zdobył 3 duże posiadania w ostatniej kwarcie po wyrzuceniu Paula. To był plus 2. Cumminga agresywnie utorował sobie drogę do ośmiu rzutów wolnych. Miał 21 lat. Wiseman nawet nie próbował oddać strzału w ciągu swoich ośmiu minut, ale wykonał prawdopodobnie najlepszy odcinek defensywny w swojej wczesnej karierze.

Po przerwie Wisemana, Kerr wszedł, aby go rozweselić i powiedzieć mu jego jedyny minus: „Błędem były byki”.

„Był wspaniałym defensywnym graczem” – powiedział Kerr o Wisemanie. „Świetnie. Ochrona farby. Pozostając między piłką a koszem, ale nadal możesz osłonić toczącego się człowieka. „

Kerr w obszernym wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku opowiedział bardziej szczegółowo o rozwoju Wisemana (oraz Kumingi i Moody’s). Możesz to przeczytać tutaj.

READ  Justin Verlander wygwizdał, gdy Mets upadli w swoim pierwszym występie na Citi Field

Ale to są rodzaje ulepszonych właściwości, o których mówi Kerr. W 10-sekundowym klipie łączy wiele ruchów chwytania i przewracania, po czym odchodzi na bok, aby rywalizować w strzale.

A co powiecie na sekwencję cheerleaderek dla front office i sztabu szkoleniowego Warriors? Kuminga otwiera się Ja Morant. Grizzlies sprawdzają go, aby Morant zaatakował Wisemana. Kuminga rozpoznaje go i wraca do gry w samą porę, aby powstrzymać główny napęd Moranta. Wiseman rozpoznaje obręcz i wraca na swoje miejsce, aby nadal chronić obręcz. Morant kozłuje podanie poza boisko.

Donte DiVincenzo trafił dwie duże trójki w pierwszej kwarcie, zdobył w sumie pięć punktów i zdobył 19 punktów, po czym kontynuował swoją passę. Antoni Lamb W pierwszej połowie trafił trzykrotnie. Hieronim Miał to, co Kerr nazwał największą sekwencją nocy, wykonując trzy kolejne skoki w 65-sekundowym okresie, aby zapewnić Warriors potrzebną separację. Otrzymują użyteczną produkcję od obu swoich dwukierunkowych graczy kontraktowych.

Wszystko to złożyło się na drugie zwycięstwo w ostatnich dwóch meczach u siebie. Warriors mają 16-18 lat, ale pokonali Celtowie Dość przekonująco bez Wigginsa i wymyślanie Grizzlies bez Cary’ego Wigginsa, drwiąc z nich przez całą drogę. To były dwa największe zagrożenia w przedsezonowych play-offach. W korzystnych scenariuszach żaden przeciwnik jeszcze go nie rozstrzygnął.

„Rzuciłem wyzwanie mężczyznom, aby tylko na tym budowali” – powiedział Kerr. „Zbliża się siedem meczów u siebie z rzędu. Byliśmy świetni u siebie, ale w tym roku nie nabraliśmy rozpędu. Trochę się zatrzymywało i zaczynało. Wygląda więc na to, że nadszedł czas, aby się pojawić objętość.”

(Zdjęcie Draymonda Greena jadącego przeciwko Jarenowi Jacksonowi Jr.: Darren Yamashita/USA Today)