Jak Warriors sprytnie pokonali i zdenerwowali Grizzlies w Boże Narodzenie

SAN FRANCISCO – Być może największą grą Warriors było krótkie świąteczne zwycięstwo 123-109 nad siwy Przyszedł, gdy połowa tłumu wciąż wracała z sali. Było to pierwsze posiadanie piłki w drugiej połowie. Garren Jackson Jr pilnował Draymonda Greena-Daj zieloną zgodę na łowienie ryb.

the wojownicy Zdominuj pierwszą połowę, prowadząc aż 16 punktami. Ale 6-0 Teusa Jonesa Bieganie w ostatnich 27 sekundach zmniejszyło deficyt Memphis do pięciu. Grizzlies wyszli z szatni z rozmachem, ale mieli też znakomitego obrońcę krawędzi, który nie utrzymał się na boisku w pierwszej połowie z powodu trzech szybkich błędów. Aby powstrzymać Warriors, potrzebowali obrony Jacksona po czwartym gwizdku.

Nikt nie wie o tym lepiej niż Greene, geniusz koszykówki, który zostaje szczególnie zamknięty podczas wielkich pojedynków. Wiedział, że Jackson był zły i wiedział, że jest ważny dla Grizzlies i Jego szalona skłonność do wchodzenia w momenty, w których nie powinien. Tak więc, osiem sekund po rozpoczęciu pierwszej połowy, Green podszedł do typowej dostawy dryblingu Donte DivincenzoZobaczył, jak długie ramię Jacksona sięga bliskiej przestrzeni powietrznej i dał sobie szybki dźwięk w wyimaginowanym nurkowaniu DHO, rzucając się na ramię Jacksona.

gwizdać. Green dostał to, czego szukał i natychmiast podniósł cztery palce w kierunku ławki w Memphis, ostrzegając Grizzlies, że rzeczywiście nadszedł czas, aby wyeliminować Jacksona z gry. Oto klip.

the NBA Ten mecz był jednym z wyjątkowych bożonarodzeniowych pojedynków, po części z powodu wzajemnej pogardy, której żadna ze stron nie mogła ukryć. To zdrowa interakcja między młodym, pewnym siebie zawodnikiem, który ma obsesję na punkcie wyrzucenia mistrza-założyciela z bloku.

Rdzeń Memphis jest mniejszy, wyższy, bardziej sprężysty i miał mecze, w których fizycznie pokonywał starszych, wolniejszych wojowników. Ale podobnie jak w przypadku całej tej passy sześciu meczów w drugiej rundzie siedem miesięcy temu, Warriors wydają się wybijać Grizzlies z głów, przechytrzając ich w marginalny sposób, który zawsze czynił mistrzami. Złapanie przez Greene’a faulu Jacksona to mały przykład w pełnej ich grze grze.

„Są utalentowani” Claya Thompsona Powiedział. „Jesteśmy utalentowani. Jesteśmy doświadczeni.”

READ  Brytyjska Chelsea zwalnia Thomasa Tuchela po sześciu spotkaniach w sezonie Premier League

Zostało to opisane jako okropny czas dla Wojowników, aby podekscytować Grizzlies, a potem wreszcie zdrowi Fasola Desmondaostatni powrót. Steve’a Curry’ego Ominie co najmniej kolejne dwa tygodnie i Andrzeja Wigginsa Opuścił swój 10. mecz z rzędu, doznając kontuzji pachwiny, która, jak przyznał menedżer Steve Kerr, trwała dłużej niż oczekiwano.

Ale – łatwiej to powiedzieć z perspektywy czasu – może to być idealny moment dla Warriors na zmierzenie się z Grizzlies. Wrócili do domu chwiejni po wycieczce 1-5, która spadła do 15-18 w sezonie, i potrzebowali występu, aby rozpocząć osiem meczów rodzinnego biegu do domu, ponieważ próbowali stąpać po wodzie wystarczająco długo, aby powrócić Curry.

Green, wymieniony jako wątpliwy z powodu bolesności stóp, wyglądał dobrze fizycznie i skupił się na dużej scenie. Wykonując dużo pracy, ma 13 zbiórek, 13 asyst i swoją wzorową technikę. Thompson nie strzelał dobrze, ale był defensywnym fizycznym i spędził noc, szczekając na Grizzlies, przerywając pamiętne drwiny ze swojego brzucha Dillona Brooksa Po tym, jak Thompson zakopał skoczka, aby zasadniczo wygrać.

– Po prostu dobra, staromodna przemowa – powiedział Thompson. „Nie sądziłem, że to uzasadnia środek artystyczny, ale zapomniałem o zasadzie sarkazmu”.

Jordan Paweł To ona odegrała dziś najważniejszą rolę. Aby pokonać długość i dynamikę obrony Memphis, potrzebujesz budowniczego i strzelca. Bez Cary’ego Wigginsa Warriors zostali w zasadzie z Paulem, który zbliżał się do ciężkiego końca swojej ostatniej podróży.

Paul zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie, walcząc z fizycznością Brooksa, długością Jacksona i backdooringiem za schematem nadmiernej punktacji Grizzlies na różnych trzech krokach, środkach i pływakach. Miał 32 punkty w 29 minut na początku czwartej kwarty. Ale wtedy też patrzył na sędziego Marka Davisa po uderzeniu bezkontaktowym i został uderzony przez drugiego technika, co automatycznie skutkowało jego wyrzuceniem. To był ósmy technik Paula w tym sezonie.

READ  Astros przejmuje Mauricio Duponta - plotki o handlu MLB

„Wie, że nie może mieć drugiego” – powiedział Kerr. „Wciąż jest młodym zawodnikiem. Jordan był dziś świetny. Potrzebowaliśmy jego ofensywnej siły ognia. Wspaniałą rzeczą w Jordanie jest to, że nadal uważam, że ma poziom lub dwa do przejścia, aby naprawdę dojść do punktu, w którym uderzył w sufit. z równowagą – niezależnie od tego, czy unika sędziów, czy pilnuje piłki. Ale wykonuje świetną robotę, rywalizując i pomagając nam utrzymać się na powierzchni”.

Bane trafił z rzutu wolnego po tym, jak Poole został wyrzucony, zmniejszając prowadzenie Warriors do 16 na 9:20 przed końcem. Bez kontekstu ta linia boczna wygląda na komfortową, ale czuła się słaba bez Curry’ego Wigginsa i Paula, biorąc pod uwagę brak ławki, którą Warriors pokazali przez większą część sezonu.

Ale to właśnie było dla nich inne i zachęcające w tej grze. Skoncentrowani wojownicy prowadzili, ale za nimi podążała młoda grupa. Kerr przeszedł do składu, który obejmował Jonathana Cumingęi Musa Modi i Jamesa Wisemana Pod koniec pierwszej kwarty, w ciągu pięciu minut, Warriors faktycznie awansowali o dwa punkty w stosunku do jednej z najsłabszych drużyn w lidze.

Kerr sprawił, że ponownie zakręciły się w drugiej połowie, a trzy typy loterii dały produktywne minuty. Moody zdobył 10 punktów i zdobył 3 duże posiadania w ostatniej kwarcie po wyrzuceniu Paula. To był plus 2. Cumminga agresywnie utorował sobie drogę do ośmiu rzutów wolnych. Miał 21 lat. Wiseman nawet nie próbował oddać strzału w ciągu swoich ośmiu minut, ale wykonał prawdopodobnie najlepszy odcinek defensywny w swojej wczesnej karierze.

Po przerwie Wisemana, Kerr wszedł, aby go rozweselić i powiedzieć mu jego jedyny minus: „Błędem były byki”.

„Był wspaniałym defensywnym graczem” – powiedział Kerr o Wisemanie. „Świetnie. Ochrona farby. Pozostając między piłką a koszem, ale nadal możesz osłonić toczącego się człowieka. „

Kerr w obszernym wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku opowiedział bardziej szczegółowo o rozwoju Wisemana (oraz Kumingi i Moody’s). Możesz to przeczytać tutaj.

READ  Raport – NBC Nowy Jork

Ale to są rodzaje ulepszonych właściwości, o których mówi Kerr. W 10-sekundowym klipie łączy wiele ruchów chwytania i przewracania, po czym odchodzi na bok, aby rywalizować w strzale.

A co powiecie na sekwencję cheerleaderek dla front office i sztabu szkoleniowego Warriors? Kuminga otwiera się Ja Morant. Grizzlies sprawdzają go, aby Morant zaatakował Wisemana. Kuminga rozpoznaje go i wraca do gry w samą porę, aby powstrzymać główny napęd Moranta. Wiseman rozpoznaje obręcz i wraca na swoje miejsce, aby nadal chronić obręcz. Morant kozłuje podanie poza boisko.

Donte DiVincenzo trafił dwie duże trójki w pierwszej kwarcie, zdobył w sumie pięć punktów i zdobył 19 punktów, po czym kontynuował swoją passę. Antoni Lamb W pierwszej połowie trafił trzykrotnie. Hieronim Miał to, co Kerr nazwał największą sekwencją nocy, wykonując trzy kolejne skoki w 65-sekundowym okresie, aby zapewnić Warriors potrzebną separację. Otrzymują użyteczną produkcję od obu swoich dwukierunkowych graczy kontraktowych.

Wszystko to złożyło się na drugie zwycięstwo w ostatnich dwóch meczach u siebie. Warriors mają 16-18 lat, ale pokonali Celtowie Dość przekonująco bez Wigginsa i wymyślanie Grizzlies bez Cary’ego Wigginsa, drwiąc z nich przez całą drogę. To były dwa największe zagrożenia w przedsezonowych play-offach. W korzystnych scenariuszach żaden przeciwnik jeszcze go nie rozstrzygnął.

„Rzuciłem wyzwanie mężczyznom, aby tylko na tym budowali” – powiedział Kerr. „Zbliża się siedem meczów u siebie z rzędu. Byliśmy świetni u siebie, ale w tym roku nie nabraliśmy rozpędu. Trochę się zatrzymywało i zaczynało. Wygląda więc na to, że nadszedł czas, aby się pojawić objętość.”

(Zdjęcie Draymonda Greena jadącego przeciwko Jarenowi Jacksonowi Jr.: Darren Yamashita/USA Today)