Argentyna 1:1 Ekwador (4 lipca 2024) Analiza meczu

Argentyna stopy Ekwador Bramkarz Amy Martinez dwukrotnie obronił piłkę w rzutach karnych, które zakończyły się remisem 1:1 w czwartkowym półfinale Copa America 4:2 po rzutach karnych.

Następnie mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych Lisandra MartinezaMecz otwierający dla Argentyny został odwołany Kevina Rodrigueza W momencie zatrzymania. W meczach pucharowych Copa America nie ma dogrywki, z wyjątkiem finału.

W strzelaninie, Lionel Messi Argentyńczyk w pierwszej próbie trafił w poprzeczkę, ale Martinez obronił Anioł Mena I Alana Mindy Obrońcy tytułu awansowali do półfinału Wenezuela Lub Kanada.

„Rozmawialiśmy o tym meczu. To był mocny, twardy i dobrze rozegrany przeciwnik” – powiedział po meczu menedżer Argentyny Lionel Scaloni. „Fizycznie byli dobrzy, ich zawodnicy chwalili się dobrą kondycją fizyczną. Gdybyśmy grali lepiej, strzelilibyśmy więcej bramek. Druga połowa była trudna.

Uważam, że jest co poprawić, ale musimy dokładniej przeanalizować grę.

Rozpoczął grę pomimo wątpliwości związanych z kontuzją po opuszczeniu ostatniego meczu grupowego z Messim Peru Z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym kapitan Argentyny pobił rekord największej liczby minut rozegranych w historii zawodów.

Emiliano Martineza.

„[Messi] Zrobione [the game] Cóż, kiedy ostatni raz pytaliśmy go, kiedy pozostało pięć lub sześć minut meczu, odpowiedział, że wszystko w porządku” – powiedział Scaloni.

Argentyna dominowała na początku, ale to Ekwador stworzył pierwszą okazję Jeremy’ego Sarminto Znalazł miejsce na strzał z ostrego kąta i zmusił Martineza do obrony.

Jednak kibice Argentyny stanęli na wysokości zadania i ich zespół objął prowadzenie w 35. minucie Alexisa Mac AllisteraStrzał głową In sprawił, że Martinez znalazł się z daleka, a obrońca strzelił głową i strzelił swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu.

Ekwador zwiększył presję w drugiej połowie i po odbiciu dośrodkowania skierował piłkę w róg po godzinie gry. Rodrigo de PaulVin Guy i sędzia natychmiast wskazali to miejsce.

READ  Zmagania Justina Verlandera w World Series z rozczarowującym występem w grze Astros-Phillies 1

Kapitan Nazywa się Walencja Zrobił krok do przodu i posłał Martineza w złą stronę, ale najlepszy strzelec Ekwadoru zauważył, że jego strzał odbił się od słupka przed argentyńskim obrońcą. Christiana Romera Zablokował strzał po odbiciu.

Martinez odwróciła się do tłumu, podniosła ramiona i ryknęła z radości, wypuszczając wiatr z żagli Miss Ekwadoru.

Jednak w doliczonym czasie gry Ekwador, który nigdy nie pokonał Argentyny w Copa America, wyrównał. Johna Yeboę Rodríguez pokonał Martineza głową w 91. minucie po dośrodkowaniu.

Argentyński bramkarz śmiał się jednak ostatni, wykonując dwie kluczowe interwencje w serii rzutów karnych Mikołaj Otamendi Zdobył decydujący kopniak i zapewnił sobie miejsce w półfinale.