Disney (DIS) ogłosił w środę, że jego dział streamingu po raz pierwszy odnotował zysk, chociaż słabość działu parków tematycznych zaważyła na pozytywnym raporcie, w którym firma odnotowała „umiarkowanie popytu konsumenckiego” pod koniec kwartału.
W trzecim kwartale finansowym Disneya jego dział transmisji strumieniowej skierowanej bezpośrednio do konsumenta (DTC), obejmujący Disney+, Hulu i ESPN+, odnotował dochód operacyjny w wysokości 47 mln dolarów w porównaniu ze stratą w wysokości 512 mln dolarów w analogicznym okresie rok wcześniej. Firma spodziewała się wcześniej osiągnąć ogólną rentowność dzięki transmisji strumieniowej do bieżącego kwartału.
Ogólnie rzecz biorąc, spółka odnotowała skorygowany zysk za trzeci kwartał na poziomie 1,39 dolara na akcję, wyższy od 1,19 dolara oczekiwanego przez analityków ankietowanych przez Bloomberg i wyższy niż 1,03 dolara zgłoszone przez Disneya w tym samym okresie rok wcześniej.
Przychody wyniosły 23,2 miliarda dolarów, przewyższając oczekiwania konsensusu na poziomie 23,1 miliarda dolarów i więcej niż 22,3 miliarda dolarów odnotowane w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Disney podniósł także swoją całoroczną prognozę wzrostu skorygowanego zysku do 30% w porównaniu z poprzednimi 25%.
Akcje Disneya wzrosły w środę w notowaniach przed otwarciem sesji o około 3%, po czym oddały te zyski. Do chwili sporządzenia raportu akcje Disneya w tym roku praktycznie się nie zmieniły.
Patrząc w przyszłość, Disney stwierdził, że pozostaje na dobrej drodze do poprawy rentowności transmisji strumieniowej w czwartym kwartale, zarówno w przypadku DTC Entertainment, które odnotowało stratę w wysokości 19 mln dolarów w trzecim kwartale, jak i ESPN+, które ma przynieść zysk.
„Nadal optymistycznie podchodzimy do naszej trajektorii, uwzględniając kilka kluczowych filarów poprawy marży w nadchodzących latach” – stwierdziła spółka w oświadczeniu.
Do tych podstawowych elementów należy nowa podwyżka cen tych usług. We wtorek spółka ogłosiła Zapowiedział, że ponownie podniesie ceny W planach Disney+ i Hulu zmiany te mają wejść w życie w październiku.
Działalność parków tematycznych była głównym rozczarowaniem Disneya w tym kwartale, ponieważ krajowe dochody operacyjne spadły o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim do 1,35 miliarda dolarów. Spółka ostrzegła, że spowolnienie popytu może się utrzymać w „najbliższych kwartałach”.
Spółka dodała, że na Disneyland Paris będą miały wpływ niższe tendencje w zakresie naturalnego popytu konsumenckiego w związku z igrzyskami olimpijskimi, a także pewien cykliczny spadek w Chinach. Firma stwierdziła, że nadal widzi „duży” popyt na swoje rejsy.
Więcej o wynikach przeczytasz tutaj.
„Amatorski przedsiębiorca. Profesjonalny ekspert od internetu. Człowiek zombie. Nieuleczalny badacz popkultury”.