Władze Nowego Jorku i Con Edison ostrzegają ludzi, aby unikali okolic wylotów rur parowych w Downtown Eastside

Urzędnicy władz Nowego Jorku i Con Edison ostrzegli w środę rano ludzi, aby unikali obszaru Downtown Eastside, gdzie z rury obsługiwanej przez zakład wydobywa się para, twierdząc, że przeprowadzono testy środowiskowe na obecność „możliwego azbestu”.

Według komisarza ds. zarządzania kryzysowego miasta Nowy Jork, Zacha Escola, z rury wydostała się para, około 2 w nocy w środę, a problem „stopniowo się pogarszał” we wczesnych godzinach porannych.

Escol powiedział, że pracownicy Con Ed zajęli się wyciekiem od godziny 6:45, a wyniki badań jakości powietrza oczekiwano w środę.

Mieszkańcom polecono pozostać w domach przy zamkniętych oknach, a Iscol powiedział, że w najbliższej okolicy ratownicy zapewnili maski N95.

Dodał: „Chcemy tylko, aby mieszkańcy okolicy wiedzieli, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sobie z tym poradzić i przyspieszyć sprawę, ale ludzie powinni trzymać się z daleka od tego obszaru”. Na konferencji prasowej w pobliżu miejsca wypadkuDodał, że część ulic została zamknięta dla ruchu.

Oprócz zespołów Con Ed i Biura Zarządzania Kryzysowego w akcji pomagali także urzędnicy FDNY i NYPD.

Con Ed powiedział w oświadczeniu na krótko przed godziną 11:00, że w odpowiedzi na wyciek ekipy zamknęły część rurociągu parowego, powodując przerwę w dostawie usług dla ośmiu klientów Steam.

Dotknięty obszar obejmuje ulicę East 51st Street od Second Street do Third Avenue, a także East 52nd Street od Second Street do Park.

Sprawdź następujące wpisy nowojorskiej policji, aby dowiedzieć się, jakie zmiany w ruchu lokalnym obowiązują wkrótce po godzinie 11:00:

READ  Ceny gazu znów zaczęły rosnąć. Kolejne podwyżki są w drodze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *