Z raportu medycyny sądowej wynika, że ​​fanka Taylor Swift zmarła z wycieńczenia na koncercie w Rio

Według raportu medycyny sądowej uzyskanego przez Associated Press śmierć brazylijskiej fanki, która uczestniczyła w listopadowym koncercie piosenkarki Taylor Swift, była spowodowana wycieńczeniem cieplnym.

Ana Clara Benevitis (23 l.) zemdlała 17 listopada podczas drugiej odsłony „Cruel Summer” Swifta w Rio de Janeiro i zmarła kilka godzin później w miejscowym szpitalu. Temperatura w mieście tego dnia wynosiła około 40 stopni Celsjusza (105 Fahrenheita).

Fani ustawiali się w kolejce przed koncertem, a wielu zarzucało organizatorom, że nie zapewnili wystarczającej ilości wody dla ponad 60 000 widzów, którzy wzięli udział w koncercie na stadionie Nilton Santos. Powiedzieli, że nie wolno im wnosić wody na stadion.

Z raportu Instytutu Medycyny Sądowej w Rio wynika, że ​​narażenie Benevidy na ciepło doprowadziło do zatrzymania krążenia i oddechu. Stwierdzono również, że nie miała żadnych wcześniejszych schorzeń ani nadużywania substancji, które doprowadziły do ​​​​jej śmierci.

Biegły z zakresu medycyny sądowej, który zbadał jej ciało, stwierdził w dokumencie, że upał spowodował „poważne uszkodzenie jej płuc i nagłą śmierć”.

Znajomy Benewiedza, który był obecny na koncercie, powiedział lokalnym mediom, że w listopadzie podczas oczekiwania na wejście na stadion podano mu wodę.

Organizatorzy T4F napisali w oświadczeniu, że firma „postępowała zgodnie z najlepszymi praktykami”, zastosowała się do „każdej prośby władz” i „rozdała fanom tysiące butelek z wodą”. TF4 zaprzeczyło również, jakoby ludzie mogli przynosić na koncert własną wodę.

TF4 dodało, że Benevides „natychmiast znalazła się pod opieką członków zespołu ratunkowego i została wysłana (do szpitala) ambulansem na oddziale intensywnej terapii”.

READ  Gwiazda reality show „Pawn Stars” Rick Harrison przerywa milczenie po śmierci syna w wieku 39 lat

„W ciągu 40 lat naszej działalności firma ta nigdy nie odnotowała tragicznego epizodu” śmierci Benewitza z powodu ekstremalnego upału, stwierdziło T4F.

Prokuratura Rio wszczęła śledztwo. Po przeanalizowaniu raportu medycyny sądowej „przedstawiciele firmy organizującej wydarzenie zostaną wezwani do złożenia zeznań” – podała w środowym oświadczeniu policja w Rio.

Śmierć Benevitisa zszokowała wielu Brazylijczyków. Odbył swój pierwszy lot, aby spotkać się ze swoim ulubionym piosenkarzem ze środkowo-zachodniej części kraju.

W pośmiertnym poście na Instagramie Swift napisała, że ​​ta sprawa „załamała jej serce”.

Ojciec Benevides, Jose Wayney Machado, powiedział portalowi informacyjnemu G1, że „nigdy nie podejrzewał, że przyczyną śmierci była gorączka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *