Wzrost wartości Bitcoina pomaga w ciągu roku stworzyć 84 000 nowych miliarderów w kryptowalutach

Na tej ilustracji wizualne przedstawienie kryptowaluty Bitcoin na wystawie w Paryżu, Francja, 5 marca 2024 r.

kasztan | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

Z nowego raportu wynika, że ​​w ciągu ostatniego roku liczba milionerów zajmujących się kryptowalutami na świecie wzrosła o 95% w związku ze wzrostem wartości funduszy notowanych na giełdzie w bitcoinach i innych aktywach kryptograficznych.

Według raportu New World Wealth i Henley & Partners na całym świecie jest obecnie 172 300 osób, które posiadają aktywa kryptograficzne o wartości ponad 1 miliona dolarów, w porównaniu z 88 200 w zeszłym roku. Liczba milionerów Bitcoin również podwoiła się do 85 400.

Rośnie szeregi osób bogatych w kryptowaluty na drabinie bogactwa. Według raportu jest obecnie 325 kryptomiliarderów – tych, których portfele kryptowalut są warte 100 milionów dolarów lub więcej – i 28 kryptomiliarderów.

Wzrost ten odzwierciedla szybki rozwój funduszy ETF bitcoinowych, które od chwili ich uruchomienia w styczniu posiadają obecnie aktywa o wartości ponad 50 miliardów dolarów, co wywołało falę uczestnictwa instytucjonalnego.

Cena Bitcoina wzrosła w tym roku o 45%, osiągając około 64 tysiące bitcoinów. Według Henley & Partners, w miarę wzrostu wartości innych walut, wartość rynkowa aktywów kryptograficznych wzrosła do 2,3 biliona dolarów, w porównaniu z 1,2 biliona dolarów latem ubiegłego roku.

Spośród sześciu nowych miliarderów kryptowalutowych, którzy pojawili się w ciągu ostatniego roku, pięciu może przypisać swoje nowo zdobyte bogactwo Bitcoinowi, „potwierdzając jego dominującą pozycję, jeśli chodzi o przyciąganie długoterminowych inwestorów, którzy kupują duże stawki” – twierdzi Andrew Amuels, szef działu badania w Bitcoin.

Według magazynu ForbesNajbogatszym kryptomiliarderem – trzeci rok z rzędu – jest Changpeng Zhao, założyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, którego majątek szacuje się na 33 miliardy dolarów. W listopadzie Zhao przyznał się do zarzutów związanych z praniem pieniędzy w USA i zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 50 milionów dolarów. W ciągu ostatniego roku jego majątek wzrósł o ponad 10,5 miliarda dolarów.

READ  Euro wzrosło, gdy prezes EBC Lagarde powiedziała, że ​​inflacja pozostaje zbyt wysoka

Changpeng Zhao, założyciel Binance, bierze udział w konferencji Viva Technology poświęconej innowacjom i startupom w centrum wystawowym Porte de Versailles w Paryżu, 16 czerwca 2022 r.

Benoit Tessier | Reutera

Na drugim miejscu znajduje się Brian Armstrong, współzałożyciel baza monet, Według „Forbesa” jego wartość szacuje się na 11 miliardów dolarów. Za nim plasują się Giancarlo Devasini, dyrektor finansowy Tether i Michael Sailor, współzałożyciel MicroStrategy. Według listy.

Aby mieć pewność, wiele aktywów kryptograficznych wciąż znajduje się poniżej swoich maksimów z 2021 r., a niedawny wzrost Bitcoina stanowi trzyletnią podróż do tych poziomów. Aktywa kryptograficzne osiągnęły wartość rynkową 3 bilionów dolarów w listopadzie 2021 r.

Jednak rosnąca akceptacja aktywów kryptograficznych wśród dużych zarządzających aktywami, takich jak Czarna Skała I Szczerość Z pomocą Morgana Stanleya Siły sprzedażowe, które obejmują 15 000 brokerów, mogą doprowadzić do większego bogactwa wśród dużych posiadaczy kryptowalut.

Kryptowaluty nie tylko stworzą więcej milionerów i miliarderów, ale także zmienią to, gdzie żyją i pracują bogaci. Według Henley & Partners wielu nowych kryptowalutowo bogatych ludzi chce przenieść się do jurysdykcji przyjaznych podatkom i kryptowalutom.

„Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby zamożnych klientów poszukujących alternatywnych możliwości zamieszkania i obywatelstwa” – powiedział Dominic Volek, dyrektor ds. klientów prywatnych w Henley & Partners.

Aby lepiej doradzać nowym pionierom kryptowalut, Henley stworzył „Indeks adopcji kryptowalut”, który klasyfikuje kraje według ich podejścia podatkowego i regulacyjnego do kryptowalut. Według Henleya Singapur zajmuje pierwsze miejsce w indeksie ze względu na „wspierający system bankowy, znaczące inwestycje, kompleksowe regulacje, takie jak ustawa o usługach płatniczych, fundusze regulacyjne oraz dostosowanie do światowych standardów”.

Na drugim miejscu znalazł się Hongkong, a za nim Zjednoczone Emiraty Arabskie i Stany Zjednoczone. Według raportu w Stanach Zjednoczonych 15% populacji posiada kryptowaluty. „Jest to wspierane przez solidną infrastrukturę, z dużą gęstością bankomatów kryptowalutowych, bankami przyjaznymi kryptowalutom i rosnącą liczbą firm akceptujących kryptowaluty” – czytamy w raporcie.

READ  Nowy Jork ma zakazać dyskryminacji ze względu na wagę

Nie przegap tych spostrzeżeń z CNBC PRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *