Adwokat Tom Girardi złożył ponad 200 skarg dotyczących etyki, mówi California Bar

(Reuters) – Prawnik powodów, Tom Girardi, był przedmiotem 205 skarg dotyczących etyki adwokatów od 1982 r. do zwolnienia w czerwcu, z których ponad połowę oskarżył o niewłaściwe zarządzanie funduszami klientów, ujawnili w czwartek kalifornijskie organy regulacyjne.

Bar stanu Kalifornia znajduje się na liście Każda skarga, jaką otrzymał przeciwko Girardi, niegdyś wybitnej postaci w barze dla pozywających w Kalifornii i USA, zawierała podstawowe opisy zarzutów przeciwko niemu i sposobu, w jaki każda skarga została rozwiązana.

„Girardi wyrządził nieodwracalną szkodę setkom swoich klientów, a stanowa adwokatura mogła zrobić więcej, by chronić opinię publiczną. Nie możemy pozwolić, aby taki incydent się powtórzył”, powiedział Ruben Duran, przewodniczący rady powierniczej stanowej adwokatury. W liście.

Kariera prawnicza Girardiego rozpadła się w grudniu 2020 r., kiedy firma Edelson z Chicago została oskarżona o kradzież ponad 2 milionów dolarów w funduszach rozliczeniowych klientów w katastrofie Lion Air w 2018 r.

Duran powiedział, że otrzymał 69 skarg przeciwko Girardi 18 grudnia 2020 r. lub później, tego samego dnia, w którym wierzyciele złożyli wniosek o ogłoszenie bankructwa jego i jego nieistniejącej już firmy prawniczej, Girardi Keys.

Adwokatura stanowa powołała się na jedną z tych skarg w swoim zaleceniu o odrzuceniu sprawy do Sądu Najwyższego Kalifornii, który w czerwcu pozbawił Girardiego prawa jazdy. Sześćdziesiąt cztery skargi były nadal w toku i zostały automatycznie zamknięte, powiedział Duran.

„Po zwolnieniu z praw stanowa adwokatura nie może podjąć żadnych działań dyscyplinarnych” – powiedział Duran. Girardi został również skierowany do prokuratorów karnych przez sędziego federalnego z Chicago nadzorującego sprawę Lion Air.

Girardi nie odpowiedział na zarzuty i nie brał udziału w postępowaniu dyscyplinarnym przed adwokaturą stanową. Jego sprawami prawnymi i osobistymi zajmuje się jego brat i opiekun Robert. Robert Girardi nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

„Los Angeles Times” doniósł, że przyjacielskie relacje Girardiego z urzędnikami stanowych pomogły mu utrzymać jasne zapisy dyscyplinarne pomimo zarzutów o wykroczenia. W swoim liście Duran powiedział, że Girardi „ujawnił poważne niepowodzenia w stanowym systemie dyscyplinarnym prokuratorów”.

READ  Pożar w Nowym Meksyku „pali sposób życia”

Prokuratorzy twierdzą, że kontynuują dochodzenie w sprawie rozpatrywania wcześniejszych skarg przeciwko Girardi. Stanowy bar w styczniu wynajął Halpern May Ybarra Gelberg, firmę sądową z Los Angeles, do prowadzenia śledztwa.

Czytaj więcej:

California Bar Probes „Real Housewives” Mąż Girardi

Eksperci twierdzą, że przeciwko Girardi potrzeba więcej opłat za bar, za mało lub za późno

Adwokat stanu Kalifornia wycofuje Tomowi Girardi licencję prawniczą, powołując się na status opiekuna

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *