Akcje Bed Bath & Beyond wzrosły o ponad 50% dzięki skokowi na forum

Widok na sklep Bed Bath and Beyond w Daly City w Kalifornii.

Justin Sullivan | Obrazy Getty

Akcje łóżko kąpiel z tyłu W poniedziałek podskoczył o prawie 60%, ponieważ prawicowi handlowcy zdawali się obstawiać akcje pomimo jakiegokolwiek widocznego katalizatora ruchu.

Poniedziałkowe akcje, które w tym roku spadły o ponad 44%, były najczęściej wyszukiwaną nazwą na forum dyskusyjnym WallStreetBets. Według Quiver QuantitativeUżytkownicy korzystający z przypiętego motywu zatytułowanego „AMC i BBBY Memestock Megathread na poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.” wydają się kupować akcje akcji detalicznych.

Jeden z użytkowników powiedział, że „otrzymał pożyczkę w wysokości 27 tys. i wszyscy udali się do BBY”, co potwierdził administrator grupy. Inny użytkownik (TheDude0007) twierdził, że skorzystał na skoku BBBY, zmieniając 45 000 USD w prawie 450 000 USD przy użyciu akcji zwykłych i opcji kupna.

Bed Bath & Beyond jest częścią szaleństwa memów, które uderzyło w Wall Street w ostatnich latach i doprowadziło do takich nazw jak Jim Stop A AMC Rozrywka Wyższe, ponieważ inwestorzy kupowali akcje i zmuszali sprzedających z krótkimi pozycjami do próby pokrycia swoich strat, tworząc tak zwany „krótki nacisk”. Według danych FactSet, 46% akcji jest sprzedawanych na krótkiej sprzedaży.

Zajmuje się również wieloma detalistami Konsumenci martwią się inflacją A nadwyżka zapasówBed Bath & Beyond walczyło o odwrócenie spadającej sprzedaży, zreformować swoją strategię marketingową i odzyskać klientów, którzy uciekli do konkurencji — wszystko podczas poszukiwania nowego lidera po tym, jak zarząd ogłosił pod koniec czerwca, że CEO Mark Triton odszedł z firmy.

W międzyczasie unijny sprzedawca artykułów gospodarstwa domowego z siedzibą w New Jersey również płonął gotówką, ponieważ rosły straty netto. Chociaż firma nie przedstawiła prognoz, podała, że ​​spodziewa się poprawy trendów sprzedaży w tym samym sklepie po spadku o 24% rok do roku w kwartale kończącym się 28 maja.

READ  American Airlines zwalniają 321 pracowników DFW w celu reorganizacji obsługi klienta – NBC 5 Dallas-Fort Worth

– Melissa Rybko i Jack Stebbins z CNBC współtworzyli reportaże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *