Akcje karnawałowe spadają na koszty balonów, akcje rejsów spadają

Zupełnie nowy statek Carnival Cruise Line Mardi Gras zacumował w Port Canaveral na Florydzie 30 lipca 2021 r.

Joe Burbank | Orlando Strażnik | Serwis informacyjny trybuny | Dobre zdjęcia

Akcje Festiwal W piątek biuro podróży wpadło w pandemię po tym, jak opublikowało wyniki za trzeci kwartał, które ujawniły wyższe koszty związane z inflacją, zakłóceniami łańcucha dostaw i utrzymaniem protokołów BHP.

Akcje Carnival spadły o około 20% w porannych notowaniach. W kwietniu 2020 r., kiedy cena akcji sięgała około 7,80 USD w ciągu dnia, w poprzedniej sesji spadła do 52-tygodniowego minimum wynoszącego 7,01 USD, poniżej epidemicznego spadku.

Jeśli piątkowa strata się utrzyma, zmniejszy to prawie 3 miliardy dolarów z wartości rynkowej Carnival. Akcje norweski I Królewskie Karaiby Piątek również spadł, odpowiednio o 14% i 11%.

Carnival odnotowała skorygowaną stratę netto w wysokości 770 milionów dolarów, czyli 65 centów na akcję, przy przychodach w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Koszty i wydatki operacyjne wyniosły 3,4 miliarda USD w kwartale w porównaniu z kosztami 1,6 miliarda USD w trzecim kwartale 2021 roku.

Rezerwacje karnawałowe poprawiły się o 15 punktów procentowych do 84% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Dla porównania, obłożenie 54% w tym samym okresie w 2021 roku. Mimo że rządy łagodzą protokoły z czasów pandemii w USA, a ostatnio w Kanadzie, firma przewiduje rezerwacje w czwartym kwartale poniżej poziomów z 2019 r. – po niższych cenach.

Firmy wycieczkowe borykają się z ogromnymi długami Zrobione podczas kryminalnych blokad ceny wzrosły z powodu rosnących stóp procentowych. W piątek rano Carnival wypłaciła 1 miliard dolarów w pierwotnych wypłatach w 2022 roku i łącznie 9 miliardów dolarów do 2025 roku.

READ  Mars, Wenus, Spica, Arcturus i Summer Trine!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *