Aktualności na żywo: Prezydent i minister spraw zagranicznych Iranu zginęli w katastrofie helikoptera

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Ratownicy znaleźli helikopter wiozący prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego, ministra spraw zagranicznych kraju i innych urzędników, który najwyraźniej rozbił się dzień wcześniej w górzystych północno-zachodnich regionach Iranu, chociaż nie wykryto „żadnych oznak życia”. Według oficjalnych doniesień mediów.

Szef Irańskiego Towarzystwa Czerwonego Półksiężyca Pir Hossein Koulivand powiedział mediom państwowym, że gdy w poniedziałek wzeszło słońce, ratownicy zobaczyli helikopter z odległości około 2 kilometrów (1,25 mili). Nie wdawał się w szczegóły, urzędnicy byli nieobecni w tym miejscu przez ponad 12 godzin.

Raisi podróżował do prowincji Azerbejdżan Wschodni w Iranie. Telewizja państwowa podała, że ​​do tzw. „twardego lądowania” doszło w pobliżu miasta Julfa, położonego na granicy z państwem Azerbejdżan, około 600 kilometrów (375 mil) na północny zachód od stolicy Iranu, Teheranu. Później telewizja państwowa ustaliła jego lokalizację na Dalekim Wschodzie, w pobliżu wioski Uzi, ale szczegóły pozostały sprzeczne.

Raisiemu towarzyszył minister spraw zagranicznych Iranu Hossein Amir Abdollahian, gubernator irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni, inni urzędnicy i ochroniarze – podało IRNA. Jeden z urzędników samorządowych użył słowa „wypadek”, inni natomiast mówili o „twardym lądowaniu” lub „wypadku”.

Materiał filmowy opublikowany w poniedziałek przez Agencję Informacyjną Republiki Islamskiej (IRNA) pokazuje miejsce katastrofy, które agencja określiła jako miejsce katastrofy w stromej dolinie w zielonym paśmie górskim. „Oto ona, znaleźliśmy ją” – powiedzieli żołnierze mówiący w lokalnym języku azerskim.

Niedługo potem telewizja państwowa podała na ekranie animowany tekst: „Ludzie na pokładzie nie dają oznak życia”. Nie podała szczegółów, ale półoficjalna agencja informacyjna Tasnim pokazała ratowników przelatujących nad miejscem zdarzenia za pomocą małego drona, rozmawiających między sobą i mówiących to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *