American Airlines oferują podwyżki stewardom w ramach rozmów kontraktowych

„Poczyniliśmy postępy w wielu kluczowych obszarach, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia” – powiedział Isom w wiadomości wideo skierowanej do gospodarzy.

Związek podał, że obie strony mają w przyszłym tygodniu spotkać się z mediatorami federalnymi w ramach „ostatecznej” próby osiągnięcia porozumienia, dodając, że stewardessy… Kazano im przygotować się do strajku.

Strajki wśród pracowników linii lotniczych są niezwykle rzadkie. Ostatni raz zdarzyło się to w 2010 roku wśród pilotów Spirit Airlines. Jeśli obu stronom nie uda się osiągnąć porozumienia, zwolnieni zostaną mediatorzy federalni, co może potrwać kilka tygodni.

„Aby więc teraz uzyskać więcej pieniędzy, złożyliśmy APFA propozycję natychmiastowej podwyżki wynagrodzeń o 17% i nowej formuły, która zwiększyłaby udział w zyskach” – powiedział w środę Isom. „Oznacza to, że zaoferowaliśmy podwyżkę wszystkim stewardom i nie prosimy waszego związku o nic w zamian. To niezwykłe, ale to niezwykłe czasy”.

Według Julie Hedrick, przewodniczącej związku na szczeblu krajowym, zarząd APFA omówi tę propozycję w środę. Dodała, że ​​linia lotnicza powinna skupić się na przygotowaniu długoterminowej umowy ze stewardami.

„To nie to” – powiedziała.

Związek poinformował także w środę, że otworzył „centrum dowodzenia strajkiem” z wydzielonymi liniami telefonicznymi i innymi zasobami, w których można odpowiadać na pytania personelu pokładowego.

Piloci American Airlines w dużej mierze zawarli w zeszłym roku nowe umowy o pracę, podczas gdy stewardessy w American Airlines, United Airlines i Alaska Airlines wciąż prowadzą negocjacje.

W zeszłym miesiącu ponadpartyjna grupa składająca się z ponad 160 przedstawicieli Izby napisała do Krajowej Rady Mediacyjnej, wzywając ją do pomocy. Kompletne oferty Z liniami lotniczymi i stewardami.

READ  Dyrektor generalny Substack mówi, że „bardzo przeprasza” za zwolnienie 13 osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *