Analitycy z Wall Street wymieniają się taktykami hedgingowymi w miarę eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą

Żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy bierze udział w taktycznym ćwiczeniu wojskowym na poligonie w obwodzie rówieńskim na Ukrainie 16 lutego 2022 r.

Serwis prasowy ukraińskiego prezydenta za pośrednictwem Reuters

Aktywa w całym spektrum zostały dotknięte napięciami geopolitycznymi, w tym olej gaz ziemny, pszenica i rubel rosyjski I bezpieczne schronienie jak złotoi obligacje rządoweJen japoński i frank szwajcarski.

Philip Lisbach, główny strateg globalny w Credit Suisse, powiedział CNBC na początku tego tygodnia, że ​​każda potwierdzona deeskalacja dałaby impuls do ryzykownych aktywów po okresie niepewności i zmienności.

„Jeśli mamy, powiedzmy, rozwiązanie w zakresie problemów geopolitycznych, przed którymi obecnie stoimy, wyobrażam sobie, że światowa gospodarka odpoczywa, ryzykowne elementy na rynku z pewnością mogą się poprawić, cykliczność i handel wartością prawdopodobnie dobrze sobie poradzą, W szczególności akcje europejskie, które ucierpiały Ze względu na presję zakładamy, że mogą nadal osiągać lepsze wyniki, więc z pewnością przyjrzymy się konkretnie pod tym kątem” – powiedział Lisebach.

Ogólne żywopłoty geopolityczne

Biorąc pod uwagę szeroki zakres potencjalnych skutków obecnego kryzysu, inwestorzy niechętnie określali podstawowy scenariusz, zamiast tego decydowali się na ostrożne hedging portfela, aby złagodzić potencjalne ryzyko pogorszenia się rosyjskiej inwazji, jednocześnie wychwytując niektóre pozytywne aspekty tego uspokojenia wydarzenie.

„Rzadko patrzymy na fizyczną pozycję ryzyka geopolitycznego, ponieważ jest ona bardzo nieprzejrzysta. Mamy jednak w portfelu pewne ogólne zabezpieczenia geopolityczne, w szczególności złoto i, w zależności od źródła ryzyka, pewną ekspozycję na ropę, jak Anthony Rayner, zarządzający wieloma aktywami w Premier Miton Investors, „Oczywiście, niektóre obligacje rządowe, choć o skróconym czasie trwania”.

Bhanu Baweja, główny strateg w UBS Investment Bank, przekonywał na początku tego tygodnia, że ​​poza energetyką i rosyjskimi aktywami, rynki tak naprawdę nie zidentyfikowały znaczącego ryzyka.

„Widzieliśmy, że zapasy nieco się cofają, ale jeśli spojrzymy na dobra konsumpcyjne trwałego użytku – ponieważ jest to sektor lub podsektor, na który z pewnością wpłynie słaby wzrost i wyższa inflacja – w Europie ten sektor radzi sobie znacznie lepiej niż w USA”.

READ  Serwer ze stanu Michigan, Linsey Boyd, został zwolniony po otrzymaniu napiwku w wysokości 10 000 dolarów, ale Mason Jar Cafe twierdzi, że to „decyzja biznesowa”

Bawaja dodał, że amerykański dług o wysokim oprocentowaniu radzi sobie gorzej niż w Europie, podczas gdy euro pozostaje względnie stabilne.

Rynki śledzą „poradnik z 2014 roku”, Bawega zasugerował, kiedy Rosja po raz pierwszy najechała Krym, a później nałożyła sankcje na Rosję latem.

„W tym okresie to, co tak naprawdę się wydarzyło, miało wpływ na niektóre części CEE FX, a ropa trochę wzrosła w pierwszej iteracji, spadła w drugiej, więc niewiele się wydarzyło na akcjach, więc naprawdę stała się lokalną wydarzenie” – powiedział Bouja we wtorek w CNBC.

„Tym razem wygląda to poważniej, ale nie sądzę, aby inwestorzy chcieli całkowicie zmienić swoje nastawienie i mogą chcieć szukać zabezpieczeń, zamiast zmieniać cały portfel bazowy”.

Forex jest postrzegany jako najlepszy żywopłot

Jeśli chodzi o hedging, Bawaja zauważył, że przy już wysokiej zmienności akcji i obligacji z powodu spekulacji banku centralnego, inwestorzy powinni zwracać uwagę na rynki walutowe, gdzie zmienność pozostaje stosunkowo niska.

„Podobnie jak w 2014 r. będę przyglądał się walutom zagranicznym w Europie Środkowo-Wschodniej i miejscom takim jak dolar (złoty) lub dolar czeski (korona), aby się zabezpieczyć” – powiedział.

„Rosyjskie aktywa bardzo się przesunęły, więc z energią narażają się na duże ryzyko, co oznacza również, że jeśli sytuacja się poprawi, nie powinieneś tak naprawdę widzieć od tego wzrostu światowych akcji, powinieneś zobaczyć wzrost rosyjskich aktywów a energia spada.”

Jeśli sytuacja będzie się eskalować, Bouja zasugerował hedging poprzez waluty zamiast kupowania defensywnych akcji lub faworyzowania aktywów amerykańskich nad Europą.

„Jeśli musimy to zrobić w magazynie, myślimy Dax Europejskie banki mogą być najlepszym zabezpieczeniem”.

Podczas gdy giełdy w Rosji i na całym świecie nadal wydają się wrażliwe na rozwój sytuacji geopolitycznej, rubel pozostaje stosunkowo silny w pobliżu granicy 75 w stosunku do dolara, pomimo pewnej zmienności.

READ  Pierwszym krokiem do zarabiania pieniędzy przez firmy jeżdżące samodzielnie nie jest autopilot

Napływy rubla prawdopodobnie uczynią go najbardziej odporną klasą aktywów w Rosji, ponieważ rosnące ceny energii i gazu wskazują na duże nadwyżki na rachunku obrotów bieżących w Rosji, powiedział w czwartek CNBC Luis Costa, szef CEEMEA FX i strategii cenowej w Citi.

„Nie zapominajmy, że Rosja kupowała obce waluty, kiedyś kupowała dolary jako instrument pochodny w prawie finansowym, a około miesiąc temu przestali kupować dolary w celu wzmocnienia waluty” – powiedział Costa.

„To sprawia, że ​​naturalne wpływy rubla są bardziej pozytywne dla waluty, dlatego uważamy, że – w całej grupie aktywów obejmującej ryzyko rubla, ryzyko rosyjskie, kredyty, stopy procentowe, obligacje i waluty – handel walutami nadal będzie najbardziej płynny. łamigłówki tutaj.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *