Astronauci wykonują spacery kosmiczne, aby zwiększyć moc ISS

Zapisz się do biuletynu naukowego CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomach naukowych i nie tylko.CNN

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otrzymuje drugi impuls słoneczny w ciągu miesiąca, gdy dwóch astronautów NASA wyrusza w spacer kosmiczny. Wydarzenie ma miejsce po tym, jak plany rozpoczęcia spaceru kosmicznego w środę zostały zakłócone przez zabłąkane kosmiczne śmieci.

NASA została zmuszona do wprowadzenia 24-godzinnego opóźnienia, aby stacja kosmiczna mogła spalić swoje paliwo i usunąć się z drogi gruzu, zidentyfikowanego jako kawałek gruzu. Stara rosyjska rakieta. Bliskie zderzenia w kosmosie są pospoliteNiska orbita okołoziemska – region, w którym orbituje ISS – staje się coraz bardziej zatłoczona satelitami i kosmicznymi śmieciami.

„Załodze nie grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo” – poinformowała NASA w poście na blogu w środę.

Spacer kosmiczny rozpoczął się około 8:30 czasu wschodniego w czwartek i ma trwać około siedmiu godzin. Transmisja na żywo rozpoczęła się o 7 rano w NASA Stronie internetowej.

Astronauci NASA, Josh Cassada i Frank Rubio, zainstalowali panel słoneczny na zewnątrz pływającego obserwatorium. Rubio służy jako członek załogi Extravehicular 1 i nosi czerwony garnitur w paski, podczas gdy Casada nosi biały garnitur jako członek załogi Extravehicular 2.

Panel słoneczny został wystrzelony o godzinie 14:00 ET, kończąc główną misję spaceru kosmicznego. Rubio i Cassada pracują teraz nad uporządkowaniem swoich instrumentów i innych luźnych spraw przed powrotem do śluzy ISS, aby dokończyć wydarzenie.

Spacer kosmiczny Jupiter jest jedną z misji instalacji rozwijanych paneli słonecznych o nazwie iROSA w celu zwiększenia mocy elektrycznej na stacji kosmicznej.

Pierwsze dwie wysuwane panele słoneczne zostały zainstalowane na zewnątrz stacji w czerwcu 2021 r. Plan zakłada dodanie sześciu iROSA, co zwiększy moc wyjściową stacji kosmicznej o ponad 30%, gdy wszystkie będą działać.

Dwie kolejne macierze zostały dostarczone na stację kosmiczną 27 listopada w ramach 26. komercyjnej misji zaopatrzeniowej SpaceX Dragon. Krasnolud niósł nasiona pomidorów i inne eksperymenty do laboratorium na orbicie. Zwinięte jak dywan rzędy ważą 750 funtów (340 kilogramów) i mają 3 metry szerokości.

READ  Bryłki kontra Wynik Warriors, dania na wynos: Nikola Jokic otrzymuje wsparcie od aktorów jako gra Denver Force 5

Cassada i Rubio zainstalowali już jeden 3 grudnia podczas spaceru kosmicznego poza stacją kosmiczną.

Zainstalowana na Jowiszu tablica słoneczna zwiększy wydajność w jednym z ośmiu kanałów zasilających stacji kosmicznej, znajdujących się na kratownicy portowej.

Po rozwinięciu i przykręceniu tablicy będzie ona miała około 19 metrów długości i 6 metrów szerokości.

Oryginalne panele słoneczne na stacji kosmicznej nadal działają, ale dostarczają energię elektryczną od ponad 20 lat i wykazują oznaki zużycia. Po dłuższej ekspozycji na środowisko kosmiczne. Tablice zostały pierwotnie zaprojektowane na 15 lat.

Erozję mogą powodować pióropusze silników odrzutowych zarówno z silników odrzutowych stacji, jak i personelu i pojazdów towarowych podróżujących do i ze stacji, a także szczątki mikrometeorytu.

Nowe panele słoneczne są umieszczane przed oryginalnymi. To dobry test, ponieważ sprzęt korzystający z tego samego projektu będzie zasilał części planowanej księżycowej placówki Gateway, co pomoże ludziom powrócić na Księżyc. Projekt Artemis NASA.

Nowe macierze będą miały podobną żywotność 15 lat. Ponieważ jednak oczekuje się, że degradacja oryginalnych macierzy będzie gorsza, zespół będzie monitorował nowe Aby przetestować ich trwałość, ponieważ trwają dłużej.

Podczas gdy amerykańskie spacery kosmiczne trwają, rosyjskie spacery kosmiczne prowadzone przez astronautów na stacji kosmicznej są nadal zawieszone. Wykrywanie wycieków czynnika chłodniczego z Statek kosmiczny Sojuz MS-22Jest dołączony do rosyjskiej części stacji kosmicznej.

Wyciek został odkryty, gdy płyn zaczął wyciekać z Sojuza przed planowanym rosyjskim spacerem kosmicznym 14 grudnia.

Od 15 grudnia podejrzewa się, że źródłem wycieku jest zewnętrzna pętla chłodzenia chłodnicy Sojuza. Aktualizacja Z NASA.

Podczas gdy załoga stacji kosmicznej była bezpieczna, śledztwo w sprawie wycieku jest w toku. Podczas czwartkowej konferencji prasowej kierownik programu NASA ISS, Joel Montalbano, powiedział, że nadal nie jest jasne, co spowodowało 4-milimetrowy otwór w statku kosmicznym, chociaż może to być kosmiczny gruz lub problem sprzętowy.

READ  Aaron Judge zerwał więzadło w palcu, brak harmonogramu powrotu

NASA i jej rosyjski odpowiednik, Roskosmos, wciąż oceniają, czy statek kosmiczny może bezpiecznie przewozić załogę.

Sojuz MS-22 zabrał Rubio i dwóch rosyjskich astronautów na stację kosmiczną 21 września i ma sprowadzić ich z powrotem na Ziemię w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *