Atak rekina w Del Mar: 46-letni mężczyzna ranny w hrabstwie San Diego

Ratownicy miasta Del Mar

Tablica informująca, że ​​część plaży Del Mar zostanie zamknięta 2 czerwca 2024 r. po rzekomym ataku rekina.CNN

Lokalne władze poinformowały, że 46-letni mężczyzna został wielokrotnie ukąszony przez rekina podczas pływania przy plaży w San Diego i wymagał operacji.

John Edelbrock, dyrektor miejskich służb socjalnych i główny ratownik, powiedział CNN, że w niedzielę rano w Del Mar w Kalifornii mężczyzna „doznał wielokrotnych ukąszeń”.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 9 rano, około 100 metrów od brzegu Del Mar przed siedzibą ratownika – powiedział Edelbrock.

Edelbrock powiedział, że ofiara należała do grupy doświadczonych pływaków, którzy regularnie pływali w okolicy, kiedy została ugryziona w środkową część ciała i doznała obrażeń ramion i dłoni.

Dzięki pomocy przyjaciół udało mu się dotrzeć do brzegu. Ratownicy zapewnili mu opiekę przedszpitalną i szybko przewieziono go do ośrodka urazowego.

„W wyniku zdarzenia miał oczywiste obrażenia, które wymagały operacji, głównie poważnych” – powiedział Edelbrock.

W rezultacie dwumilowy odcinek plaży zostanie zamknięty na 48 godzin – powiedział Edelbrock.

Po ataku badacze z California State University Long Beach Laboratorium Rekinów Pobrano próbki wody, a kombinezon ofiary zbadano pod kątem DNA, aby określić rozmiar i rodzaj rekina.

„Najprawdopodobniej jest to młody żarłacz biały” – powiedział CNN dyrektor Shark Lab, Chris Lowe.

Naukowcy pewnego dnia wypróbują nowe narzędzie naukowe, aby ustalić, czy rekina biorącego udział w niedzielnym incydencie uda się spotkać w okolicy innym razem.

„Mamy nadzieję wykorzystać to w przyszłości i pomóc ratownikom w zarządzaniu plażami” – powiedział Lowe.

Lowe twierdzi, że pomimo obfitości rekinów w okolicy ukąszenia rekinów są rzadkie.

„Co ciekawe, monitorujemy tę witrynę, ponieważ wiadomo, że jest to witryna rekrutacyjna nieletnich” – powiedział. „Na przestrzeni lat oznaczyliśmy ponad 60 rekinów i są one widywane rutynowo. Dzisiaj zauważyliśmy cztery.

READ  Sędzia orzekł, że wybory do Senatu w Gruzji mogą odbyć się w sobotę, 26 listopada

Badania nad dronami przeprowadzone w laboratorium i opublikowane Ostatni rok W całej Kalifornii znaleziono młode żarłacze białe pływające tak blisko ludzi, że pływacy nawet tego nie zauważają.

Lowe stwierdził, że prawdopodobieństwo ukąszenia przez rekina w miejscu gromadzenia się rekinów jest niższe niż w miejscu braku agregacji.

„Wiadomo, że rekiny unikają ludzi, ale od czasu do czasu popełniają błędy” – powiedział Lowe. „Rekin biorący udział w tym incydencie mógł faktycznie przejść obok i nie miał szans spotkać ludzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *