Berkshire Hathaway BRK Przychody za drugi kwartał 2022 r

Odbitka w stylu Andy’ego Warhola przedstawiająca dyrektora generalnego Berkshire Hathaway Warrena Buffetta wisi przed stoiskiem z odzieżą podczas pierwszego osobistego dorocznego spotkania Berkshire Hathaway Inc od 2019 r. w Omaha w stanie Nebraska w Stanach Zjednoczonych, 30 kwietnia 2022 r.

Scott Morgan | Reuters

Berkshire HathawayZysk operacyjny spółki wzrósł w drugim kwartale pomimo obaw o spowolnienie wzrostu, ale grupa Warrena Buffetta nie jest odporna na ogólne zawirowania na rynku.

Dochód operacyjny grupy – który obejmuje zyski z niezliczonych firm należących do konglomeratu, takich jak ubezpieczenia, koleje i usługi komunalne – wyniósł w drugim kwartale 2022 roku 9,283 miliarda dolarów, powiedział Berkshire w sobotę rano. Jest to wzrost o 38,8% w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku.

Jednak firma odnotowała stratę w wysokości 53 miliardów dolarów na swoich inwestycjach w ciągu kwartału. Renomowany inwestor ponownie poprosił inwestorów, aby nie skupiali się na kwartalnych wahaniach w swoich inwestycjach kapitałowych.

„Kwota zysków/strat inwestycyjnych w dowolnym kwartale jest generalnie bez znaczenia i zapewnia dane o zyskach netto na akcję, które mogą być bardzo mylące dla inwestorów z niewielką lub żadną znajomością zasad rachunkowości” – powiedział Berkshire w oświadczeniu.

Akcje spadły w okresie bessy w drugim kwartale po agresywnych podwyżkach stóp przez Rezerwę Federalną w celu kontrolowania inflacji. S&P 500 odnotował 16% stratę kwartalną – największy spadek o jedną czwartą od marca 2020 r. W pierwszej połowie indeks szerokiego rynku spadł o 20,6%, co jest największym spadkiem w pierwszej połowie od 1970 roku.

Akcje klasy A konglomeratu spadły o ponad 22% w drugim kwartale, a teraz spadły o prawie 20% w porównaniu z rekordowym wynikiem 28 marca. Jednak akcje Berkshire są znacznie gorsze od indeksu S&P 500 o 2,5%. Od początku roku benchmark akcyjny stracił 13%.

Berkshire powiedział, że wydał około 1 miliarda dolarów na odkupienie akcji w drugim kwartale, co daje sumę sześciu miesięcy do 4,2 miliarda dolarów. Jest to jednak wolniejsze tempo skupów niż w pierwszym kwartale, kiedy firma wykupiła 3,2 miliarda dolarów własnych akcji.

READ  Ten Hock rzucił Rashforda na ławkę z powodów „dyscyplinarnych”.

Pod koniec czerwca firma miała ogromny zapas gotówki w wysokości 105,4 miliarda dolarów.

„Wyrocznia z Omaha” wciąż go wzbogaca zachodnia ropa naftowa Akcje od marca dają Berkshire 19,4% udziałów w Occidental o wartości około 10,9 miliarda dolarów. Occidental był w tym roku najlepszymi akcjami indeksu S&P 500, podwajając cenę wraz ze wzrostem cen ropy.

Pod koniec marca firma poinformowała, że ​​zgodziła się na wykupienie ubezpieczenia Przynależność do 11,6 miliarda dolarów – Największa transakcja Buffetta od 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *