Beverly Hills, 90210, Niepewna aktorka miała 64 lata – The Hollywood Reporter

Dennis Dawes, zapracowana aktorka, która wcieliła się w rolę zastępcy reżysera Yvonne Tesley Beverly Hills 90210Dzień sędziego Rebeki Damson Stróż Terapeuta to Rhonda Payne Niebezpieczny, Zgiń. Miała 64 lata.

Śmierć Dose’a została ogłoszona w sobotę Instagram Jej starsza siostra Tracy Dawes, która chwaliła swoją siostrę jako „najwspanialszą siostrę, znakomitą aktorkę, modelkę, mentorkę i reżyserkę. Była moją najlepszą przyjaciółką i wreszcie członkiem mojej rodziny”.

7 sierpnia Tracy Napisał Na Instagramie jej młodsza siostra trafiła do szpitala i była w śpiączce spowodowanej „złośliwą postacią zapalenia opon mózgowych”.

Na dużym ekranie Dennis Dawes pojawił się jako menedżer Ray Charles Marilyn Andre Belka (2004), z udziałem zdobywcy Oscara Jamie FoxxZagrała innego dyrektora, opartego na prawdziwym nauczycielu w Richmond (Kalifornia) High School, w Trener Carter (2005), z udziałem Samuel L. Jackson.

Powiedziała, że ​​były to jedne z jej ulubionych ról, podobnie jak jej dwuodcinkowa rola w 2011-12 jako Yvonne Burns, ciotka Dereka Morgana z Shemar Moore, w CBS. umysły kryminalistów.

Dowse zajmował się również dużo reżyserią sceniczną i był na czele Zapamiętaj mnie: historia Mahalii Jackson, z udziałem Ledisi jako legendarnej śpiewaczki gospel. Film otworzył w kwietniu Panafrykański Festiwal Filmu i Sztuki w Los Angeles.

Dowse powrócił jako surowy, ale współczujący zastępca dyrektora West Beverly Hills High Teasley w 23 odcinkach Beverly Hills, 90210, Obejmuje pełne 10 lat (1990-2000) sukcesów Foxa.

Następnie wystąpiła 32 razy jako sędzia Damson w dramacie Simon Baker CBS 2001-04, w którym wystąpiła Stróż Sześć jako uzdrowicielka Molly (Yvonne Orji) w ostatnich trzech sezonach Issa Ray’s Niebezpieczny w HBO.

Denise Yvonne Dawes urodziła się w Honolulu 21 lutego 1958 roku. Jej ojciec służył w marynarce wojennej USA, a jej rodzina przeprowadzała się co dwa lata. Tymczasem jej matka uczyła się w szkole.

Dennis Dawes w filmie Coach Carter z 2005 roku

Grupa Paramount / Dzięki uprzejmości Everett

W 1976 roku, podczas pobytu w WT Woodson High School w Fairfax w stanie Wirginia, wzięła udział w przesłuchaniach do objazdowej grupy performerskiej Up With People, jednocześnie aplikując do Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (to był pierwszy rok, w którym kobiety zostały tam przyjęte).

„Tak, jak bym wziął [Academy] Test wytrenowania fizycznego Ojciec z ludźmi powiedział: „Potrzebujemy odpowiedzi, potrzebujemy odpowiedzi”, a ja musiałem wybrać: „Lekcje Zapamiętaj W wywiadzie z 2015 r. „Czy robiłbym marynarkę dla moich rodziców, czy robiłbym dla mnie pracę teatralną? I wybrała mnie”.

Po ukończeniu w 1980 roku Norfolk State University i mieszkaniu z rodzicami w Niemczech przez ponad siedem lat – pracowała również w teatrze za granicą – w wieku 30 lat przeniosła się do Los Angeles. Linia dialogowa w odcinku serialu NBC z 1989 r. ALF.

„To doprowadziło mnie do gildii, a potem dostałam agenta” – powiedziała.

W trakcie budowania kariery aktorskiej pracowała jako sekretarka i przez pięć lat jako kierownik biura w kancelarii prawniczej Westwood.

Dowse był również powracającą postacią w NBC zbudowany na pobyt W 1997 roku ABC Sekrety i kłamstwa W latach 2015-16 i Bravo szarlatani w latach 2017-18.

Wystąpiła także w odcinkach głazA SeinfeldA dotknięty przez aniołaA Buffy pogromczyni wampirówA AktualnościRadioA ERA impreza pięciu osóbA Oceniając AmyA CzarA Prawo i porządekA kościA Rizzoli i marchewkiA Morderstwo w pierwszymA 9-1-1A instynkt anatomia A Opady śniegu.

Jej autobiografia w filmie obejmowała występy m.in buty sportowe (1992), Bio Dome (1996), Żołnierze statku kosmicznego (1997), Pleasantville (1998), Requiem za sen (2000) i Dr Doolittle 2 (2001).

Od 18 lat Dawes uczy aktorstwa i reżyserii w Amazing Grace Conservatory, weekendowej szkole artystycznej dla uczniów w wieku od 8 do 18 lat w centrum Los Angeles.

W 2016 roku wyreżyserowała musical Nagrany w Hollywood W Kirk Douglas Theatre w Culver City, ówczesny mentor Wyśmiewane dziewczyny dla Negro Ensemble w Nowym Jorku rok później. W swojej karierze zdobyła kilka nagród NAACP Image Awards za reżyserię.

O tym wszystkim powiedziała: „Kocham teatr”. „Nie płaci rachunków, ale karmi duszę”.

READ  Policja twierdzi, że Tykov, członek grupy rapowej Migos, został śmiertelnie postrzelony przed prywatną imprezą w Houston.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *