Biden prowadził kampanię w Michigan, obiecując pozostać w wyścigu prezydenckim

Jak podano w niedzielnym wieczornym komunikacie, prezydent Joe Biden powróci do stanu Michigan w piątek, próbując otrząsnąć się po pierwszej debacie przeciwko republikaninowi Donaldowi Trumpowi w 2024 r.

Biden, urzędujący urzędujący Demokrata, odwiedzi Detroit, jak zapowiadała kampania Bidena.

Będzie to czwarta podróż Bidena do Michigan w tym roku i odbędzie się na 116 dni przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 5 listopada. Cztery lata temu Biden pokonał urzędującego Trumpa 154 000 głosów, czyli 3 punkty procentowe. 51% -48%W Michigan.

Jednak od czasu debaty z 27 czerwca w kampanii Bidena doszło do zamieszania, podczas której udzielił on kilku zawiłych i mylących odpowiedzi, stwierdzając w pewnym momencie „w końcu wygraliśmy w sprawie Medicare”.

Wystąpienie 81-latka skłoniło niektórych ekspertów i pięciu członków Izby Reprezentantów Partii Demokratycznej w USA do odrzucenia go i umożliwienia Demokratom wybrania kogoś innego, kto jesienią tego roku będzie kandydował przeciwko Trumpowi. Biden odrzucił ich sugestie i argumentował, że wygra wybory.

„Nie pozwolę, aby 90-minutowa debata zrujnowała trzy i pół roku pracy”. Biden napisał w piątek na Twitterze. „Bierzę w wyścigu i pokonam Donalda Trumpa”.

Następnie w sobotę zamieścił post: „Pokonałem Trumpa w 2020 r.. Pokonam go ponownie w 2024 r.”.

Dalej: Sen. Mark Warner zwołuje grupę senatorów Demokratów, aby poprosić Bidena o wycofanie się z wyścigu

Dalej: W przypadku negatywnego nastawienia Bidena wyścig w 2024 r. toczy się z wyborcami, a nie Demokratami na Kapitolu.

Biden był w środku Wisconsin w piątekOn jest jedyny Wizyta w Pensylwanii niedzielę, a do Michigan wróci w przyszły piątek. Razem te trzy stany pomogły Bidenowi odnieść zwycięstwo w 2020 r. i zdobyć 44 głosy elektorskie w 2024 r.

W piątek Biden udzielił wywiadu w Wisconsin prezenterowi ABC News, George’owi Stephanopoulosowi.

„Przekonałem siebie co do dwóch rzeczy: jestem osobą, która ma największe kwalifikacje, aby go pokonać, i wiem, jak to zrobić” – powiedział Biden o Trumpie w wywiadzie.

READ  W listopadzie Musk przekazał 5,7 miliarda dolarów na akcje Tesli

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer i gubernator Kalifornii Gavin Newsom, obaj potencjalni przyszli kandydaci na prezydenta Demokratów, nadal wyrażali swoje poparcie dla Bidena. W czwartek Newsom prowadził kampanię na rzecz Bidena w stanie Michigan.

„Joe Biden jest naszym prezydentem” – powiedział Newsom podczas postoju w South Haven. „Powiedział, że wszedł all-in. Podwoiłem stawkę i powiedziałem, że wszedłem all-in. Nie tylko to, ale jestem z tobą, aby to udowodnić”.

Dalej: Wybucha złość, gdy Trump recenzuje zmienioną platformę aborcyjną pod kątem platformy republikańskiej

Ostatnia podróż Trumpa do Michigan odbyła się 15 czerwca, kiedy przemawiał w kościele w Detroit i na konferencji konserwatywnych aktywistów. W piątek Trump wycelował w Bidena w poście na portalu społecznościowym Truth Social.

„Nieuczciwy Joe Biden musi ignorować swoich licznych krytyków i z odwagą i siłą iść naprzód w swojej potężnej i wizjonerskiej kampanii” – napisał Trump.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *