Bilety Taylor Swift Tour wystawione na sprzedaż do 22 000 $ jako Ticketmaster Crashs | Taylora Swifta

milion z Taylora Swifta Fani zaroili się we wtorek Ticketmaster Live Nation, próbując zdobyć miejsca na jego pierwszą trasę koncertową od pięciu lat, powodując okresowe przerwy i długie oczekiwania online, ponieważ niektóre bilety szybko zaludniały się za tysiące dolarów odsprzedaży.

Witryna sprzedająca bilety podała w oświadczeniu, że „historycznie bezprecedensowy popyt” na 52-koncertową trasę koncertową Swifta po Stanach Zjednoczonych spowodował, że miliony ludzi próbowały kupić bilety w przedsprzedaży, powodując „sporadyczne problemy”, nad którymi firma pracuje „pilnie”.

Fani z innych krajów zgłaszali, że czekali w kolejkach online do ośmiu godzin, a wielu stwierdziło, że jest już za późno na zakup biletów, które kosztują od 49 do 449 dolarów za sztukę.

Podczas gdy bilety w przedsprzedaży były dostępne tylko dla fanów Swift, którzy zostali wybrani jako „Zweryfikowani fani” – System skonfigurowany w celu odstraszania botów i skalperów – Niektóre bilety są już wystawione na stronach odsprzedaży, takich jak StubHub, w cenie do 22 700 USD (19 100 GBP, 33 500 AU) za sztukę.

Sprzedaż biletów na koncerty na Zachodnim Wybrzeżu została opóźniona o trzy godziny, aby złagodzić presję na Ticketmaster. Kolejna przedsprzedaż dla posiadaczy kart kredytowych Capital One została przesunięta z wtorku na środę.

Eras Tour będzie pierwszą trasą Swifta od 2018 roku.

„Jako ojciec poniosłem porażkę” — pisze Dave Bell, autor popularnego biuletynu NextDraft.

„Jedyny raz, kiedy moja córka naprawdę potrzebowała, żebym do niej wrócił, skończyłem patrząc w głąb siebie, wygnany na jałowe pustkowia kolejki po bilety Taylor Swift” – powiedział.

Inne Swifties, przezwisko dla fanów Swifta, mówiło, że były wielokrotnie usuwane z kolejek i zwracały swój gniew na Ticketmaster. Niektórzy mówili, że wzięli dzień wolny od pracy i uznali, że proces powinien przebiegać sprawniej.

READ  Wyjaśnienie sceny po napisach flash

Demokratyczny amerykański prawodawca również skrytykował firmę. „Nadmierny czas oczekiwania i opłaty @ticketmaster są całkowicie nie do zaakceptowania, jak widzieliśmy dzisiaj w przypadku biletów @taylorswift13”, napisał David Cicilline na Twitterze.

Dodał, że fuzja Ticketmaster i Live Nation z 2010 roku, która uzyskała zgodę Departamentu Sprawiedliwości, nie powinna być dopuszczona. „Nie jest tajemnicą, że Live Nation-Ticketmaster jest niekontrolowanym monopolistą” – powiedział.

Cicilline, która przewodniczy komisji antymonopolowej Izby Reprezentantów, wezwała Departament Sprawiedliwości do zbadania sprawy. Agencja odmówiła komentarza.

Branża biletowa od lat frustruje Amerykanów ukrytymi opłatami, ograniczoną dostępnością biletów z powodu przedsprzedaży i innymi niedogodnościami.

Ticketmaster powiedział, że setki tysięcy ludzi było w stanie kupić bilety.

Uruchomiony przez Swifta najnowszy album o północy, w październiku. Obiecała utwory z albumów obejmujących jej karierę w ramach trasy Eras Tour, która ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w sierpniu.

Reuters przyczynił się do tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *