Brazylia zaprezentowała super krowę o wartości 4 milionów dolarów, czyli dwa razy więcej mięsa niż jakakolwiek inna krowa tej rasy

W Brazylii hoduje się setki milionów krów, ale jedna z nich jest uważana za niezwykłą.

Viatina-19 FIV Mara Movéis jest warta 4 miliony dolarów Najdroższa krowa, jaką kiedykolwiek sprzedano na aukcjiwedług Księgi Rekordów Guinnessa. To trzykrotność ceny ostatniego rekordzisty. A przy wadze 1100 kilogramów (ponad 2400 funtów) są dwa razy cięższe od przeciętnego dorosłego osobnika ich rasy.

Wzdłuż autostrady prowadzącej przez serce Brazylii właściciele Viatina-19 umieścili dwa billboardy wychwalające jej wielkość i zapraszające ludzi do pielgrzymek, aby zobaczyć super krowę.

Klimatolodzy zgadzają się, że ludzie muszą konsumować Mniej wołowiny, największe rolnicze źródło gazów cieplarnianych i przyczyna wylesiania Amazonii. Jednak przemysł hodowlany jest głównym źródłem rozwoju gospodarczego Brazylii, a rząd stara się otworzyć nowe rynki eksportowe. Największy na świecie eksporter wołowiny chce, aby wszyscy i wszędzie jedli jego wołowinę.

Ucieleśnieniem ambicji bydlęcych Brazylii jest Viatina-19, produkt lat wysiłków mających na celu wyhodowanie mocniejszych krów. Zdobywcy nagród są sprzedawani na aukcjach o wysokie stawki – do tego stopnia, że ​​bogaci farmerzy są współwłaścicielami. Pobierają jaja i nasienie od mistrzów, tworzą embriony i wszczepiają je krowom zastępczym, które, jak mają nadzieję, dadzą kolejne wspaniałe okazy.


Aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym, Adams chce, aby nowojorczycy jedli mniej mięsa

„Nie ubijamy bydła elitarnego. My je hodujemy. A na końcu wyżywimy cały świat” – powiedział jeden z jego właścicieli, Ni Pereira, po przybyciu helikopterem na swoją farmę w stanie Minas Gerais. państwo. „Myślę, że Viatina to zapewni.”

Lorani Martinez, weterynarz, która jest córką i matką Pereiry, stwierdziła, że ​​zdumiewająca cena białej krowy wynika z tego, jak szybko zyskuje ona ogromne ilości mięśni, z jej płodności i, co najważniejsze, z tego, jak często przekazuje te cechy potomstwu. . prawa ręka. Hodowcy cenią także postawę, solidność kopyt, posłuszeństwo, zdolności matczyne i urodę. Ci, którzy chcą podnieść poziom genetyczny swojego bydła, płacą około 250 000 dolarów za możliwość pobrania komórek jajowych Viatina-19.

„To wynik najbliższy perfekcji, jaki udało się dotychczas osiągnąć” – stwierdził Martins. „Jest krową kompletną i ma wszystkie cechy, których szukają wszyscy właściciele”.

W Brazylii 80% krów to zebus, podgatunek pochodzący z Indii, charakteryzujący się charakterystycznym garbem i zadem, czyli fałdami opadającej skóry szyi. Viatina-19 należy do rasy Nellore, która jest hodowana dla mięsa, a nie mleka i stanowi większość brazylijskiego stada.

W mieście Uberaba, w którym mieszka Viatina-19, co roku odbywa się zgromadzenie zwane ExpoZebu, które reklamuje się jako największa na świecie wystawa Zebu. Turniej, który odbył się kilka tygodni temu, znacznie różnił się od tego, jaki Brazylia wyobrażała sobie za granicą. Obowiązującym dress codem były buty, czapka z daszkiem i niebieskie dżinsy. Wieczorne koncerty przyciągnęły 10 000 widzów wyśpiewujących swoje ulubione piosenki country. Jednak główną atrakcją były codzienne pokazy zwierząt gospodarskich, podczas których krowy rywalizowały o nagrody podwyższające cenę zwierzęcia na aukcji.

Najsłynniejsza aukcja to Elo de Raça, która odbyła się 28 kwietnia. Kiedy na ring weszła pierwsza krowa, z głośników zabrzmiała piosenka królowej „We Are the Champions”. Ale ta krowa była tylko przystawką przed tegoroczną gwiazdą Donną i trzema jej klonami; Ostateczna cena sprzedaży ustaliła jego łączną wartość na 15,5 miliona riali (3 miliony dolarów).

Boom towarowy w pierwszej dekadzie XXI wieku pobudził brazylijskie rolnictwo, zwłaszcza dzięki zakupom soi i wołowiny z Chin. Dziś wpływ rolnictwa rozciąga się na Kongres Brazylijski i świadomość narodową. Brazylia, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, przoduje w genetyce zwierząt gospodarskich.


Upside Foods zajmuje się hodowlą mięsa hodowanego w laboratorium i zdobywa nową bazę klientów w Glenview

Według USDA zwierzęta pokazowe takie jak Donna i Viatina-19 są rzadkością w Brazylii, która ma ponad 230 milionów krów. To największa populacja krów na świecie, więc to jest problem; Wycięto ogromne połacie lasów deszczowych Amazonii, aby utworzyć łąki, uwalniając węgiel zmagazynowany w drzewach. Krowy bekają metanem, co jest znacznie gorsze dla klimatu.

Ulepszenia genetyczne, które obniżają wiek krów do uboju, są użytecznymi, ale ograniczonymi sposobami ograniczenia globalnego ocieplenia. Prostsze i skuteczniejsze środki obejmują sadzenie lepszych traw do wypasu i regularne przemieszczanie zwierząt gospodarskich z pastwiska na pastwisko, powiedział Beto Verissimo, agronom i współzałożyciel ekologicznej organizacji non-profit o nazwie Imazone.

Z drugiej strony prezydent Luiz Inacio Lula da Silva pracował nad otwarciem nowych rynków. W zeszłym miesiącu spotkał się z premierem Japonii Fumio Kishidą, ojczyzną najwyższej jakości marmurkowej wołowiny Wagyu; Namawiał swojego odpowiednika, aby spróbował brazylijskiego mięsa i stał się wierzącym.

Zwracając się podczas wydarzenia do swojego zastępcy, powiedział: „Proszę zabrać premiera Fumio na steki do najlepszej restauracji w São Paulo, aby w następnym tygodniu mógł rozpocząć import naszej wołowiny”.

Klony wkrótce

Niedaleko aukcji w Elo de Raça znajduje się laboratorium genetyki i biotechnologii zwierząt Geneal. W małej zagrodzie za nim, sklonowane cielę leżało niedawno w słońcu, wciąż zbyt niepewne swoich nowonarodzonych nóg, by stać. Inne dziecko, urodzone przez cesarskie cięcie 20 minut wcześniej, zostało przyciśnięte do tylnej ściany budki, zaniepokojone tym dziwnym nowym światem. Dyrektor handlowy Genel, Paolo Cerantola, powiedział, że klonowanie Viatina-19 ma się zakończyć w ciągu kilku miesięcy.

Niektórzy farmerzy nie chcą dużego stada swoich klonów. powiedział P.J. Budler, dyrektor ds. biznesu międzynarodowego w Trans Ova Genetics, firmie z siedzibą w stanie Iowa, skupiającej się na ulepszaniu puli genów bydła.

„Ze względu na środowisko i zasoby, jakich wymagałaby hodowla krowy takiej jak Viatina-19, idealnie pasuje to do formy, ale nie jest to rozwiązanie dla każdego bydła na całym świecie” – powiedział Budler.

Pereira, właścicielka Viatina-19, powiedziała, że ​​zostanie poddana specjalnemu leczeniu w celu zwiększenia produkcji komórek jajowych, ale będzie dobrze się rozwijać, jeśli zostanie umieszczona na pastwisku, gdzie karmione jest prawie całe jego elitarne bydło.

Tymczasem Viatina-19 jest w pierwszej ciąży, a Pereira pragnie się rozwijać; Sprzedała swoje komórki jajowe kupcom z Boliwii i chce je wyeksportować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii i Stanów Zjednoczonych

Jego córka weterynarza, Martins, nie może się doczekać jeszcze więcej.

„Mam nadzieję, że będzie to podstawa lepszego zwierzęcia w przyszłości, za kilkadziesiąt lat” – powiedziała.

READ  Korea Południowa ogłasza plan rozwiązania wojennego sporu pracowniczego z Japonią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *