Bucks zatrudnili Doca Riversa jako trenera dzień po zwolnieniu Adriana Griffina: Źródła

Źródła NFL podają w środę, dzień po zwolnieniu pierwszego trenera Adriana Griffina, że ​​Milwaukee Bucks zatrudnią długoletniego trenera Doca Riversa.

Rivers (62 l.) zaczął pełnić funkcję nieformalnego doradcy Griffina w grudniu na prośbę Bucksów. Zespół szybko zgodził się na kontrakt z Riversem po odejściu z Griffina po zaledwie 43 meczach.

Z bilansem 30-13 i dwoma gwiazdami w postaci Giannisa Antetokounmpo i Damiana Lillarda, Bucks wciąż znajdują się w środku sezonu, który według organizacji może zakończyć się mistrzostwem. Mając to na uwadze, dyrektor generalny Milwaukee Jon Horst musiał znaleźć następcę Griffina, który mógłby pomóc drużynie w dążeniu do celu.

Idealnie byłoby, gdyby Bucks znaleźli kogoś z dużym doświadczeniem trenerskim, mistrzowskim rodowodem i wystarczającą charyzmą, aby trenować utalentowaną supergwiazdę, która przejmie pierwsze stanowisko głównego trenera Griffina. Dzięki 24 sezonom doświadczenia trenerskiego i mistrzostwu NBA w 2008 roku z Boston Celtics Rivers spełnił wszystkie wymagania, a Milwaukee odważnie wybrało go na trenera.

Rivers, który wcześniej trenował Orlando Magic, Celtics, Los Angeles Clippers i Philadelphia 76ers, nie zanotował roku porażki od 2007 roku. Jego passa jest czwartą najlepszą w historii ligi, za świetnymi zawodnikami NBA Greggiem Popovichem, Philem Jacksonem i Patem Rileyem. .

Rivers w ciągu 24 sezonów pracy na stanowisku trenera ustanowił rekord 1097–763, a tylko pięć razy opuścił play-offy. Podpisał kontrakt z ESPN jako główny komentator wraz z Doris Burke i Mikiem Breenem w lipcu 2023 r., po trzyletnim pobycie w 76ers w latach 2020–2023. W 2000 r. zdobył nagrodę Trenera Roku NBA wraz z Magic.

Rivers został wybrany w drugiej rundzie draftu do NBA w 1983 roku przez Atlanta Hawks. Pierwsze osiem sezonów swojej 13-letniej kariery w NBA rozegrał w Atlancie i jest liderem wszech czasów zespołu z 3866 asystami. Rivers w swojej karierze zanotował 4889 asyst w sezonie zasadniczym.

READ  Ostateczny termin handlu MLB: czas, data i sześć rzeczy, które należy wiedzieć o przyszłości Juana Soto niepewna

Grał także jeden sezon w Clippers, jeden sezon w New York Knicks i dwa sezony w San Antonio Spurs, aby dopełnić swój czas w NBA.

Praca w Bucks to powrót do domu dla Riversa, absolwenta Marquette University w Milwaukee. Rivers, pochodzący z Chicago, grał w Marquette przez trzy sezony od 1980 do 1983, a w 2004 roku przeszedł na emeryturę.

Dlaczego przenieść się z Griffin?

Chociaż Bucks w pierwszych 43 meczach w tym sezonie ustanowili bilans 30-13, w połowie sezonu nie wykazali wystarczającego wzrostu. Podczas gdy w styczniu pod wodzą Griffina osiągnęli rekord 6-5, Milwaukee miało trudny początek nowego roku w defensywie, tracąc 122,1 punktu na 100 posiadań. Zamiast wykazywać oznaki wzrostu i wypróbowywać nowe pomysły w defensywie, Bucks popadają w regres i przeżywają najgorszy defensywny miesiąc w sezonie.

Z drugiej strony wyniki były znacznie lepsze, ponieważ Milwaukee zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu ofensywnym, zdobywając 120,5 punktu na 100 posiadań, ale na tym etapie ofensywa nie wyglądała spójnie. Zamiast tworzyć ofensywny atak, który maksymalizował umiejętności Antetokounmpo i Lillarda, dwugwiazdkowy duet drużyny ostatecznie przeszedł na stronę ofensywną.

Odniosło to sukces dzięki niesamowitemu talentowi ofensywnemu zespołu, ale ofensywa nadal ma ogromny potencjał, aby osiągnąć więcej.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Rick Tapia/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *