Caitlin Clark z Iowa zdobyła nagrodę Wooden Award jako najcenniejszy gracz

Aleksa FilippoESPN2 minuty na przeczytanie

Caitlin Clark: Zdobycie nagrody Wooden Award to wielki zaszczyt

Caitlin Clark z Iowa odpowiedziała, zdobywając nagrodę Johna R. Woodena jako zawodniczka roku kobiet.

Gwiazda Iowa Hawkeyes Caitlin Clark odebrała kolejne wyróżnienie z sezonu 2022-23, zdobywając nagrodę Wooden Award 2023 — przyznawaną najwybitniejszemu koszykarzowi uniwersyteckiemu w kraju.

Clarke zdobył teraz wszystkie nagrody Gracza Roku, a także Naismith Trophy, Associated Press Player of the Year, Wade Trophy i USBWA National Player of the Year w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Mierząca 6 stóp obrończyni zakończyła sezon juniorów ze średnią 27,8 punktu (drugi najlepszy strzelec w kraju), 8,6 asyst i 7,1 zbiórki na mecz przy 47,3% rzutów (38,9% z 3), notując jednocześnie pięć potrójnych dubletów. Hawkeyes (31-7) przegrywają zaledwie trzy mecze po 1 stycznia i pod przewodnictwem Clarka wygrywają turniej Wielkiej Dziesiątki i awansują do Final Four po raz pierwszy od 1993 roku.

Po pokonaniu mistrza kraju z Karoliny Południowej, Iowa po raz pierwszy pojawił się w meczu o tytuł mistrza kraju, ostatecznie spadając do LSU 102-85.

Clark zdobył 41 punktów w Elitarnej Ósemce – zdobywając również swoje pierwsze 40 punktów triple-double w turniejach kobiet i mężczyzn. Przegrała również 41 w krajowych półfinałach i zakończyła zawody z rekordami 191 punktów, 60 asyst i 32 trójek w jednym turnieju NCAA.

Clark, junior, ma jeszcze dwa lata uprawnień do college’u.

READ  Celtics niszczą ofertę MVP Joela Embiida, a James Harden zostaje zduszony w potężnym zwycięstwie w meczu 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *