Caitlin Clark zdobyła 38 punktów w meczu przeciwko Maryland i zbliżyła się do rekordu DI

W sobotni wieczór Kaitlyn Clark dodała do swojej kariery 38 punktów, zdobywając 66 i pobijając rekord punktacji kobiet w I lidze. Dodała 12 asyst i sześć zbiórek dla trzeciego miejsca w stanie Iowa w wygranym 93-85 meczu z Maryland.

Senior ma na swoim koncie 3462 punkty w karierze, niewiele gorszy od rekordu Kelseya Blooma, który ustanowił w 2017 roku w Waszyngtonie – 3527. Rekord Pete'a Maravicha wśród mężczyzn wynoszący 3667 punktów również będzie do zdobycia w dalszej części sezonu.

Minęło 16 sekund gry, zanim Clark oddał strzał zza łuku. W pierwszej połowie zdobyła 23 punkty, trafiając 9 z 16, w tym 4 z 8 za 3, i prowadziła Iowa na prowadzenie 52-38. Maryland, który na początku prowadził ośmioma, pod koniec trzeciej tercji objął dwupunktowe prowadzenie i ponownie zremisował w połowie czwartej. Siódmy wieczór Clarka odciągnął stan Iowa.

Było to jej pierwsze zwycięstwo w Maryland w jej karierze. W sumie zajęła 13. miejsce z 29 punktów i zdobyła siedem z 17 trójek.

Fox Sports przeznaczył kamerę do śledzenia Clarka O ataku i transmisji na żywo w TikTok. To był pierwszy raz, kiedy Fox zadedykował kamerę jednemu graczowi i po raz pierwszy transmitował treści na żywo na platformie. Tysiące osób obejrzało i skomentowało transmisję, która w lewym górnym rogu pokazała statystyki jej punktacji.

Clark, która notuje średnio 32,1 punktu na mecz, może pobić ten wynik już 11 lutego w wyjazdowym meczu z Nebraską (14-8, 6-5), jeśli w obu kolejnych meczach osiągnie nieco wyższą średnią. Od 10 stycznia Clark nie zdobył mniej niż 30 punktów, w tym 38 punktów w zeszłym tygodniu przeciwko Nebrasce.

W czwartek po pierwszym spotkaniu drużyn w tym sezonie stan Iowa (21-2, 10-1) podejmie Penn State (16-6, 7-4). Mecz u siebie z Michigan (15:8, 6:5 Big Ten) od dawna uznawany jest za najbardziej prawdopodobny dzień na pobicie rekordu.

READ  Brandon Lowe uderza homera dla Rays w historycznym zwycięstwie

W środę z 35 punktami w meczu z Northwestern awansowała na drugie miejsce na liście wszechczasów. Pokonując 3402 punkty Kelseya Mitchella, strażnika stanu Ohio, została także liderem punktacji wszechczasów Wielkiej Dziesiątki.

3 lutego 2024;  College Park, Maryland, USA;  Bramkarz Iowa Hokies, Kaitlin Clark (22), szuka podania, podczas gdy bramkarz Maryland Terrapins Brenae Alexander (5) broni w pierwszej połowie w Xfinity Center.  Obowiązkowe zaliczenie: Tommy Gilligan – USA TODAY Sports

Strażniczka stanu Iowa, Kaitlin Clark (22), wygląda na podanie, podczas gdy obrońca Maryland Terrapins Brynn Alexander (5) broni w pierwszej połowie w Xfinity Center w sobotę. (Tommy Gilligan – USA TODAY Sports)

Mitchell, obrońca All-Star cierpiący na gorączkę stanu Indiana, odcisnął swoje piętno w 2018 roku. W ciągu kilku miesięcy oboje mogą zostać członkami drużyny. Zespół Fever ma numer 1 w nadchodzącym drafcie i prawdopodobnie wybiorą Clarka, jeśli gwiazda Iowa zdecyduje się przystąpić do draftu. Ma kolejny rok kwalifikowalności ze względu na zwolnienie z pracy w związku z COVID-19.

W 2017 roku Bloom, będąc studentką pierwszego roku w Waszyngtonie, zdobyła 3527 punktów. Dwukrotny mistrz WNBA powiedział w tym tygodniu Była szczęśliwa, że ​​Clarke odcisnęła swoje piętno.

„Właściwie jestem bardzo wdzięczna, że ​​mogę przekazać tę pałeczkę. Bardzo się cieszę z jej powodu” – powiedziała Bloom w piątek na obozie drużyny USA Basketball. „W razie potrzeby upewnijmy się, że okazujemy jej miłość poza jej występem. Ona to złamie. Jestem nią podekscytowany”.