Caleb Williams, gwiazda drugiego roku w USC, wygrywa Heisman Trophy 2022

Uniwersytet Południowej Kalifornii Rozgrywający Caleb Williams zdobył Heisman Trophy podczas ceremonii w Nowym Jorku w sobotę wieczorem.

Williams, student drugiego roku z Waszyngtonu, rozpoczął swój pierwszy sezon z trojanami z dużymi oczekiwaniami po transferze. z Oklahomy. Williams nie tylko spełnił te oczekiwania, ale je przekroczył, prowadząc trojanów aż do meczu o mistrzostwo Pac-12.

Williams został pierwszym zawodnikiem szkoły, który zdobył tę nagrodę od czasu Reggiego Busha w 2005 roku. Nagroda Busha jest nadal nieobsadzona.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej relacji sportowych na FOXNEWS.COM

10 grudnia 2022; Nowy Jork, Nowy Jork, USA; Trojans rozgrywający Caleb Williams reaguje po wygraniu Heisman Trophy w Lincoln Center.
(Todd Van Emst/Heisman Trust Pool Photo za pośrednictwem USA TODAY Sports)

Tegorocznymi finalistami Heisman Trophy byli inny rozgrywający Stetson Bennett z Georgii, Max Duggan z TCU i CJ Stroud ze stanu Ohio.

3 uniwersyteckie drużyny piłkarskie rozpoczynają rok w pierwszej 25, omijając finał sezonu: co się stało?

Czternaście miesięcy temu Williams był rezerwowym studentem pierwszego roku w Norman i miał swoją pierwszą prawdziwą okazję do gry w meczu Red River Rivalry przeciwko Teksasowi. Williams mógł wejść do gry, mając nadzieję, że wniesie iskrę do Sooners. Zakończył grę dwoma podaniami przyłożenia i rzucił się na bramkę, co doprowadziło do zwycięstwa Oklahomy nad Teksasem.

Williams otrzymał 544 głosów za pierwsze miejsce. Jego 2031 punktów z łatwością przewyższyło Duggana, który zajął drugie miejsce. Stroud zajął trzecie miejsce, a za nim Bennett.

10 grudnia 2022;  Nowy Jork, Nowy Jork, USA;  Heisman Finalists (od lewej) rozgrywający Georgia Stetson Bennett, rozgrywający TCU Max Duggan, rozgrywający Ohio State CJ Stroud i rozgrywający południowej Kalifornii Caleb Williams pozują do zdjęcia z trofeum podczas konferencji prasowej w Astor Ballroom w nowojorskim hotelu Marriott Marquis w Nowym Jorku York, NY, przed galą rozdania nagród Heisman Trophy 2022.

10 grudnia 2022; Nowy Jork, Nowy Jork, USA; Heisman Finalists (od lewej) rozgrywający Georgia Stetson Bennett, rozgrywający TCU Max Duggan, rozgrywający Ohio State CJ Stroud i rozgrywający południowej Kalifornii Caleb Williams pozują do zdjęcia z trofeum podczas konferencji prasowej w Astor Ballroom w nowojorskim hotelu Marriott Marquis w Nowym Jorku York, NY, przed galą rozdania nagród Heisman Trophy 2022.
(ManBrad Penner-USA TODAY Sports)

READ  Kenny Pickett ponownie wkracza mocno w sprzęgło, prowadząc Steelers do późnego zwycięstwa nad Ravens

Williams został niedawno wybrany Piłkarzem Roku Associated Press College, stając się pierwszym szkolnym zdobywcą tej nagrody od 2005 roku za swój pierwszy znakomity sezon z trojanami. Otrzymał 32 z 46 pierwszych głosów i łącznie 117 punktów od 25 najlepszych wyborców AP, aby zdobyć nagrodę.

Zwycięzca Heisman Trophy zakończył znacznie przed Dugganem, który zajął drugie miejsce z sześcioma pierwszymi głosami i 64 punktami.

Caleb Williams z USC Trojans stoi w kieszeni podczas trzeciej kwarty meczu PAC-12 Championship przeciwko Utah Utes na Allegiant Stadium 2 grudnia 2022 roku w Las Vegas.  Utah Utes wygrali 47-24.

Caleb Williams z USC Trojans stoi w kieszeni podczas trzeciej kwarty meczu PAC-12 Championship przeciwko Utah Utes na Allegiant Stadium 2 grudnia 2022 roku w Las Vegas. Utah Utes wygrali 47-24.
(Alica Jenner/Getty Images)

Stroud był trzeci, a Hendon Hooker z Tennessee był czwarty Bennetta Georgia Piąty.

Obrońca z Alabamy, Will Anderson Jr., pierwszy powtarzający się Defensywny Gracz Roku SEC, był jedynym nie-rozgrywającym wśród ośmiu najlepszych zdobywców głosów w tym roku. Zajął szóste miejsce po zajęciu czwartego miejsca w poprzednim sezonie.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Williams rzucił 4075 jardów i 37 przyłożeń w 13 meczach w tym roku. Rozgrywający zanotował również 372 jardy w biegu i miał 10 przyłożeń w biegu.

Dołącza do Baker Mayfield i Kyler Murray jako trzeci rozgrywający trenowany przez Lincolna Rileya, który został zwycięzcą Heisman Trophy. Jest pierwszym rozgrywającym Trojan, który zdobył to prestiżowe trofeum od czasu Matta Leinarta w 2004 roku.

20-latek ma wrócić do USC w przyszłym sezonie.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *