CDC rozluźnia protokół Govt-19 – The New York Times

Ponieważ codzienne przypadki koronawirusa w Stanach Zjednoczonych osiągają rekordowy poziom, federalni urzędnicy ds. zdrowia w poniedziałek skrócili o połowę zalecany okres izolacji dla wielu dotkniętych chorobą Amerykanów, w nadziei na zmniejszenie narastających zakłóceń w gospodarce i życiu codziennym.

Niedobory kadrowe związane z wirusami nasiliły podróże wakacyjne, doprowadziły do ​​odwołania tysięcy lotów, a teraz zagrażają różnym firmom, takim jak opieka zdrowotna, restauracje i handel detaliczny. Niemniej jednak eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że kraj jest dopiero na wczesnym etapie szybkiego powstania.

„Wariant Omicron rozprzestrzenia się szybko i może mieć wpływ na wszystkie aspekty naszej społeczności” – powiedziała dr Rochelle Valensky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Firma wcześniej zalecała izolację zakażonych pacjentów przez 10 dni od badania na obecność wirusa. Ale poniedziałek Skrócił ten okres do pięciu dni Inne objawy ustąpią u osób, które nie mają żadnych objawów lub gorączki.

Władze powiedziały, że Amerykanie opuszczający kraj w izolacji będą musieli nosić maski wokół innych przez kolejne pięć dni po zakończeniu okresu izolacji.

Nowe zalecenia „równoważą rozprzestrzenianie się wirusa i to, co wiemy o ochronie zapewnianej przez szczepionki i dawki przypominające” – powiedział dr Walensky. „Te aktualizacje zapewniają, że ludzie mogą bezpiecznie kontynuować codzienne życie”.

CDC nie zaleca jednak, aby Amerykanie przeprowadzali szybkie testy przed końcem okresu izolacji, ponieważ naukowcy twierdzą, że może to stanowić znaczące potwierdzenie, że ludzie nie rozprzestrzeniają wirusa.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że niezainfekowani Amerykanie, którzy otrzymali zastrzyki przypominające, nie muszą być izolowani po ekspozycji na wirusa. W zeszłym tygodniu CDC zmniejszyło liczbę dni, przez które w pewnych okolicznościach pracownicy służby zdrowia z pozytywnymi wynikami testów powinni być izolowani.

Zaktualizowane wytyczne pojawiają się pośród fal infekcji zagrażających amerykańskiemu systemowi opieki zdrowotnej, zwłaszcza dziesiątkom tysięcy osób, które nie zostały zaszczepione. Nowy Jork, Delaware, Hawaje, Massachusetts, New Jersey i Portoryko zgłosiły największą liczbę przypadków koronawirusa w ostatnim tygodniu, więcej niż w jakimkolwiek innym okresie siedmiu dni.

READ  Ponad 80 rannych w starciu indyjskiej policji z protestującymi w porcie Adani

W niedzielę siedmiodniowa średnia krajowa nowych codziennych przypadków przekroczyła 214 000, co stanowi wzrost o 83 procent w ciągu ostatnich 14 dni. Śmiertelność w tym czasie wzrosła o 3 procent do średniej siedmiodniowej 1328. Według bazy danych New York Times.

Chociaż liczba przypadków nie jest duża, wzrosła liczba przyjęć do szpitala. Ponad 71 000 Amerykanów było hospitalizowanych z powodu Covid-19, czyli o 8 procent więcej niż dwa tygodnie temu, ale poniżej poprzednich szczytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *