Celem SpaceX jest teraz wystrzelenie statku Starlink z Przylądka we wtorek rano

On gra

Podsumowanie dnia startu: przewiń w dół, aby zobaczyć relację na żywo z przerwanej próby startu z kompleksu startowego Cape Canaveral Space Launch Complex 40.

SpaceX przestaje uruchamiać Starlink w Dzień Pamięci. Usunięta próba startu następuje po kilkukrotnym naciśnięciu celu startu. Choć SpaceX nie podało powodu dzisiejszego wystrzelenia, pojawiły się doniesienia o dużym ruchu morskim w okolicy.

SpaceX planuje teraz wystartować tę misję Starlink we wtorek, 28 maja o godzinie 7:30 czasu wschodniego z kompleksu startowego sił kosmicznych 40 na przylądku Canaveral. Rakieta Falcon 9, poruszająca się po południowo-wschodniej trajektorii, dostarczy kolejną partię 23 satelitów na skalę przemysłową ze Starlink na orbitę. .

Kiedy zostanie wystrzelona następna rakieta Florida? Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

Osiem i pół minuty po rozpoczęciu lotu rakieta Falcon 9 wyląduje na powierzchni Księżyca Brak grawitacji Dron na Oceanie Atlantyckim. Nie należy spodziewać się żadnych lokalnych boomów dźwiękowych.

Według 45. Dywizjonu Pogodowego oczekuje się, że warunki pogodowe w oknie startowym będą w 90% sprzyjające.

Zaktualizowano 10:43: SpaceX właśnie ogłosiło, że dzisiejszy start został odwołany!

Następna próba odbędzie się jutro rano o 7:30 czasu wschodniego.

SpaceX nie podało powodu, dla którego miałoby zaprzestać dzisiaj startu.

Rakieta SpaceX Falcon 9 ma wykonać swoją 10. misję

Aktualizacja 10:39: Dziś rano posiłki przylatują o 10.00y czas.

Najlepiej zostanie zapamiętany z misji NASA Crew-6 na początku 2023 roku.

Aktualizacja 10:29: Jesteśmy dzisiaj w T-1 na premierze Starlink!

Do czasu uzyskania zgody organów regulacyjnych SpaceX może rozpocząć swój czwarty lot testowy statku kosmicznego Starship w Boca Chica w Teksasie w środę, 5 czerwca.

READ  NASA ogłasza, że ​​110-metrowa asteroida zmierza w kierunku Ziemi z dużą prędkością

Jeśli chodzi o inne wiadomości dotyczące Starship, w dniach 12–13 czerwca w Brevard odbędą się lokalne spotkania, podczas których urzędnicy FAA będą mieli na celu zebranie opinii lokalnych mieszkańców na temat proponowanej lokalizacji statku Starship przy KSC Pad 39A.

Wirtualne spotkanie odbędzie się 17 bmy Dla tych, którzy nie mogą tego zrobić osobiście.

Przygotowania do startu SpaceX w Brevard

Aktualizacja 10:16: Wcześniej tego ranka urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji przed nadchodzącym startem Falcona 9 firmy SpaceX.

Prognoza pogody na dzisiejszy poranny start SpaceX

Zaktualizowano o 10:05: 45y Eskadra pogodowa stwierdziła, że ​​w porannym oknie startowym warunki będą sprzyjające w 90–95%.

Jednak dziś rano SpaceX kilkakrotnie przekładało datę startu. Radar pokazuje pewną aktywność atmosferyczną w pobliżu miejsca lądowania.

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Zadzwoń do niej [email protected] Lub dziesiąty: @prokovstars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *