Charles Barkley odejdzie z telewizji po przyszłym roku „bez względu na to, co się stanie” z TNT

W obliczu niepewnej przyszłości relacji TNT z NBA Charles Barkley powiedział, że po przyszłym roku odejdzie z telewizji.

„Sam podjąłem decyzję, bez względu na to, co się stanie, przyszły rok będzie moim ostatnim rokiem w telewizji” – Barkley powiedział NBA TV po czwartym meczu finałów NBA w piątek. „Chcę podziękować mojej rodzinie z NBA.… Moje serce jest pełne radości i wdzięczności, ale przekażę pałeczkę pod koniec przyszłego roku. Mam nadzieję, że NBA pozostanie z TNT, ale dla mnie osobiście Chciałem, żebyście usłyszeli to ode mnie”.

W przyszłym roku Barclay będzie 25. stażem w branży nadawczej. Przedstawiciel NBA Hall of Fame powiedział, że rozmawiał z innymi sieciami i planuje pozostać w TNT aż do przejścia na emeryturę.

„Naprawdę kocham TNT, wszystkich ludzi, którzy tu pracują i NBA TV. Byliście dla mnie wspaniali przez 24 lata” – powiedział Barkley. „Wiesz, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wokół naszej stacji było dużo szumu. ”

Przyszłość TNT Sports w NBA pozostaje niepewna, ponieważ wciąż do zdobycia jest jedna z części nadchodzącej umowy NBA dotyczącej praw telewizyjnych. ESPN ma płacić 2,6 miliarda dolarów na sezon za finały NBA i finały konferencji w ramach nadchodzącej umowy, podczas gdy Amazon Prime Video będzie otrzymywać finały konferencji co dwa lata i ma wynosić 1,8 miliarda dolarów rocznie. Sportowiec Poprzednio wspomniane.

NBC jest faworytem do zdobycia ostatniej części praw telewizyjnych. Jeśli Warner Bros. nie zachowa Discovery nabyło prawa do NBA, sezon 2024–2025 będzie ostatnim dla „Inside the NBA” – programu z 35-letnią historią – na TNT.

Barkley powiedział w maju w „The Dan Patrick Show” o stracie Warner Bros. Odkrycie najwyraźniej podczas negocjacji w sprawie przyszłych praw medialnych NBA: „Morale jest złe, jasne i proste”. „Żal mi ludzi, z którymi pracuję. Ci ludzie mają rodziny i teraz jest mi ich szkoda. Znasz tych ludzi, z którymi pracuję (kierownictwo), najwyraźniej coś schrzanili. Nie mamy pojęcia, co się stanie .”

READ  NFL wybiera potencjalne neutralne miejsce na potencjalny mecz o mistrzostwo AFC po odwołaniu Bills-Bengals

Barkley (61 lat) dołączył do programu TNT „Inside the NBA” w 2000 roku, po 16 latach kariery w NBA. Od czasu przybycia do serialu współpracował z Erniem Johnsonem i Kennym Smithem, a Shaquille O’Neal dołączył do niego w 2011 roku, tworząc jedną z najbardziej lubianych propozycji sportowych studia.

Barkley pracuje także dla CBS Sports i zajmuje się koszykówką w college’u.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Mitchell Layton/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *