Chiny ponownie otwierają się dla turystów, a wszystkie wizy zostają wznowione w środę

HONG KONG (AP) – Chiny ponownie otworzą swoje granice dla turystów i wznowią wydawanie wszystkich wiz w środę, próbując ożywić turystykę i gospodarkę po trzyletniej przerwie podczas pandemii COVID-19.

Chiny są jednym z ostatnich dużych krajów, które ponownie otworzyły swoje granice dla turystów. Wtorkowe ogłoszenie nastąpiło po tym, jak ogłosiła „zdecydowane zwycięstwo” nad COVID-19 w lutym

Wszystkie rodzaje wiz zostaną wznowione od środy. Bezwizowy wjazd zostanie wznowiony również dla miejsc takich jak wyspa Hainan, a także dla statków wycieczkowych wpływających do Szanghaju, które nie podlegały obowiązkowi wizowemu przed COVID-19.

Cudzoziemcy z wizami wydanymi przed 28 marca 2020 r., które są nadal ważne, będą mogli wjechać do Chin. Bezwizowy wjazd zostanie wznowiony dla obcokrajowców wjeżdżających do Guangdong w południowych Chinach z Hongkongu i Makau. W zawiadomieniu nie określono, czy wymagane są zaświadczenia o szczepieniach lub negatywny wynik testu na COVID-19, ale rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenbin powiedział dziennikarzom we wtorek, że Chiny „ulepszyły procedury zdalnego testowania osób przybywających do Chin z odpowiednich krajów”, umożliwiając Pre-endogennym test antygenowy zamiast testu DNA.

„Wszystko to zostało dobrze wdrożone, a ryzyko epidemii można ogólnie kontrolować” – powiedział Wang na codziennej odprawie.

Posunięcie to ułatwi wymianę chińskiego i zagranicznego personelu, zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronach internetowych kilku chińskich misji i ambasad.

Chiny przestrzegają surowej strategii „Zero-Covid”, która obejmuje nagłe blokady i codzienne testy na COVID-19, aby spróbować powstrzymać wirusa przed porzuceniem większości aspektów polityki. w grudniu pośród rosnącego sprzeciwu.

Wang powiedział, że złagodzenie zasad wizowych nastąpiło po zatwierdzeniu przez Chiny zagranicznych wycieczek grupowych dla chińskich obywateli, które przyniosły pozytywne rezultaty i ogólną poprawę warunków epidemicznych.

„Chiny będą nadal dokonywać lepszych ustaleń dotyczących bezpiecznego, zdrowego i uporządkowanego przemieszczania się personelu chińskiego i zagranicznego na podstawie ocen naukowych i w świetle sytuacji” – powiedział. „Mamy również nadzieję, że wszystkie strony dołączą do Chin w tworzeniu korzystnych warunków dla wymiany transgranicznej”.

READ  Chiny walczą z epidemią COVID-19 w centrach turystycznych Tybetu i Hajnan | Tybet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *