Chmura przeskoczyła przed samolotem linii Hawaiian Airlines, który w zeszłym miesiącu miał poważne turbulencje | Transport lotniczy

Chmura wzniosła się pionowo jak słup dymu w ciągu kilku sekund, zanim lot Air Hawaiian w zeszłym miesiącu uderzył w poważne turbulencje i zranił 25 osób na pokładzie, zgodnie ze wstępnym raportem Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu.

kapitan Wycieczka 18 grudnia Z Phoenix do Honolulu powiedział śledczym, że warunki lotu były spokojne z czystym niebem, kiedy chmura wznosiła się przed samolotem i nie było czasu na zmianę kursu, czytamy w raporcie.

Zadzwoń do głównej stewardesy i powiedz jej, że mogą być zakłócenia. W raporcie stwierdzono, że w ciągu jednej do trzech sekund „samolot doświadczył poważnych turbulencji”.

Wkrótce potem główny steward poinformował załogę, że w kabinie pasażerskiej było wiele ofiar.

Zdjęcia z ręki, dzięki uprzejmości pasażerki Jazmine Pitanga, pokazują wnętrze samolotu. Zdjęcie: Jazmin Bitanga/AP

Z 291 pasażerów i załogi samolotu 25 zostało rannych, w tym czterech pasażerów i dwóch członków załogi, którzy zostali poważnie ranni. Samolot odniósł niewielkie uszkodzenia.

Tiffany Reyes, jedna z hospitalizowanych pasażerek, powiedziała następnego dnia, że ​​właśnie wróciła na swoje miejsce z łazienki i już miała zapiąć pasy, gdy lot się rozpoczął.

Reyes powiedziała, że ​​w jednej chwili znalazła się na podłodze korytarza, wpatrując się w zawalone panele sufitowe i wiszący pęknięty szyld łazienki.

„Zapytałem wszystkich wokół mnie:„ Czy to ja? ”- powiedział Reyes. „Powiedzieli, że wydawało mi się, że wspiąłem się na sufit i uderzyłem o podłogę”.

Reyes powiedziała, że ​​początkowo myślała, że ​​coś uderzyło w samolot i rozbił się, że umrą, ponieważ nigdy nie doświadczyła niczego gwałtownego w samolocie.

„To najbardziej przerażające doświadczenie, jakie miałem w moim 40-letnim życiu” – powiedział Reyes.

Dyrektor operacyjny Hawaiian Airlines, John Snook, powiedział wówczas, że takie zakłócenie było niezwykłe, zauważając, że linia lotnicza nie doświadczyła czegoś podobnego w najnowszej historii. W tym czasie świeciła się kontrolka zapięcia pasów.

READ  Southwest, Tesla, Peloton i inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *