Christopher Nolan o reżyserowaniu filmu o Bondzie, niepowodzenie biografii Howarda Hughesa – Różne

Chociaż „Oppenheimer” był promowany jako pierwszy film biograficzny Christophera Nolana, niekoniecznie jest to prawdą. To dopiero pierwsza biografia reżysera, która trafiła na duży ekran. Kilkadziesiąt lat temu Nolan napisał scenariusz do filmu biograficznego o pilocie i przedsiębiorcy Howardzie Hughesie, ale projekt nigdy nie wystartował, ponieważ „Aviator” Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli Hughesa wyprzedził go. — powiedział Nolan Codzienna Bestia W 2007 roku jego film biograficzny Hughes miał najlepszy scenariusz, jaki napisał, a nawet ustawił Jima Carreya w roli Hughesa. Nolan powiedział, że Hughes to rola, w której Carrey „urodził się, by grać”.

Film Nolana Howarda Hughesa nigdy nie powstał, ale nauczenie się, jak wydestylować życie słynnej amerykańskiej postaci do scenariusza filmowego, opłaciło się po latach, kiedy przyszedł czas na napisanie Oppenheimera.

„Napisałem [‘Oppenheimer] Scenariusz poszedł stosunkowo szybko, kiedy zacząłem pisać, ale wcześniej miałem dużo pracy” – powiedział Nolan Niedawno powiedział New York Times. „Wiele lat temu napisałem scenariusz o życiu Howarda Hughesa, który nigdy nie został ukończony, ponieważ napisałem go dobrze, kiedy Scorsese kręcił swój własny film. Ale zepsułem scenariusz ku mojej satysfakcji, co dało mi wiele wglądu w to, jak wydobyć życie człowieka i jak przedstawić je w obiektywny sposób, tak aby film był czymś więcej niż sumą jego części. Tak więc, w pewnym sensie, scenariusz zajął kilka miesięcy, ale tak naprawdę była to kulminacja 20 lat myślenia”.

Czy Nolan mógłby spróbować odkurzyć scenariusz Howarda Hughesa ze swojej półki? Nie wydaje się to prawdopodobne, chociaż nie należy do osób, które dyskutują o przyszłych interesach.

„Podczas udzielania wywiadów i reżyserowania filmu zawsze pyta mnie:„ Czy wiesz, co będziesz dalej robić? ” Nolan powiedział „Timesowi”. A odpowiedź jest zawsze taka sama. Dla mnie robię jedną rzecz na raz i obsesyjnie wkładam to wszystko, a film się nie kończy. Cóż, jak lubię to ująć, widzowie skończyli film”.

READ  Ozzy Osbourne został wypisany ze szpitala

Jednym z tematów, który zawsze krąży wokół Nolana, kiedy przygotowuje się do wydania nowego dzieła, jest James Bond. Nolan zawsze wyrażał zainteresowanie wyreżyserowaniem filmu o Jamesie Bondzie, więc to naturalne, że zada to pytanie teraz, podczas swojej trasy prasowej po Oppenheimer.

„Wpływ tych filmów na moją filmografię jest żenująco oczywisty. Zrobienie takiego byłoby wielkim przywilejem” – powiedział Nolan. Podcast „Szczęśliwy smutny zdezorientowany” Zapytany o wyreżyserowanie kolejnego filmu o Bondzie. „Jednocześnie, kiedy wcielasz się w taką postać, pracujesz z pewnym zestawem ograniczeń”.

Nolan kontynuował: „To musi być właściwy moment w twoim twórczym życiu, w którym możesz wyrazić to, co chcesz wyrazić i naprawdę zagłębić się w coś w ramach odpowiednich ograniczeń, ponieważ nigdy nie chciałbyś zrobić czegoś takiego i zrobić to źle”. „Nie chciałbyś robić filmu bez pełnego zaangażowania w to, co wnosisz twórczo do stołu. Więc jako scenarzysta to wszystko – to kompletny pakiet. Musisz być naprawdę poszukiwany i poszukiwany, jeśli chodzi o uświadomienie sobie całości tego, co wnosisz do postaci. Poza tym bardzo się cieszę, że jestem pierwszym, który widzi, co robią ”.

„Oppenheimer” Nolana wchodzi do kin 21 lipca od Universal Pictures.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *